Velká modní soutěž:
Můj nezničitelný outfit

Velká modní soutěž:
Můj nezničitelný outfit

24. 3. 2015

Když můj syn slavil čtyřicáté narozeniny, koupila jsem si na oslavu tento outfit. Tehdy se tomu říkalo komplet. Od té doby jsme všichni zestárli. Já, syn i outfit. Já víc. Přepadla mě sedmdesátka docela zákeřně.

Když jsem byla mladší a nějaké peníze měla, bylo nakupování "hadrů" mojí velkou vášní, skoro až nemocí. Oblečení jsem střídala hodně, a to, že jsem bydlela v Praze, tedy ve velkém městě, a že jsem pracovala tam, kde oblékat se bylo důležité, tomu napomáhalo.

Potom přišel důchod (nevelký), odstěhovala jsem se do malého městečka, tedy do přírody. Neříkám, že není důležité se tady hezky oblékat, ale peníze začaly docházet. A jak docházely, stala jsem se hamižnou a žádný takzvaný hadr jsem nevyhodila. Věděla jsem, že nový si už nekoupím. Neříkám ani, že se mi nezměnila postava, ale nějaké oděvy jsou, na rozdíl ode mne, nesmrtelné. Zrovna tento outfit (komplet), který snad můžu nosit  všude. Když ho doplním šátkem, můžu do přírody, bižuterii a jde se do města, a se zástěrkou do kuchyně.

Materiál neznám, ale je moc příjemný a nemačkavý.

Mám dojem, že vše důležité jsem vyčerpala. Snad jenom dodávám, že zástěrka je ze sekáče a musela ji vyšívat nějaká zručná hospodyňka. Jo, a vlasy si barvím, češu a stříhám sama. Nevím, jestli to projde přísnou komisí. A potom taky to, že na manekýnu jsem poněkud baculatější.

 

Hodnocení naší poroty

Táňa Havlíčková:
Nadšená tedy outfitem Hany nikterak nejsem. Přece jen se dá už dneska koupit pár krásných hadříků na všechny postavy opravdu - jak se říká - "za pár šupů". Úkolem žen je vypadat dobře - a v podstatě ne ani tak dobře vypadat, jako dobře se cítit. A když mám na sobě od hlavy k patě stoprocentní polyester, ve kterém moje tělo nedýchá, nemůžu se cítit dobře. Navíc i barva outfitu je spíše pro mladé holky, ne pro dámu kolem sedmdesátky. Haně tento outfit dost ubližuje a nic nepřidá - nanejvýš opticky ještě pár kilo navíc. Jediné, kde dám Haně za pravdu, je její kuchyňský outfit - na něm je vidět, že zájem Hany je spíše vaření, ne oblékání. Takže jako určitě skvělé kuchařce jí dávám aspoň nějaké body.
 

Hodnotím známkou 3- 

Elen Zajíčková:
Paní Hanko, jste moc sympatická a vážím si, že jste se v soutěži objevila. Váš příspěvek je pravdivý a dotýká se v nějaké míře nás všech seniorek. Obleček Vám barevně sluší a za všech popsaných okolností chápu, že máte k němu kladný vztah a ráda ho nosíte. Materiál totiž nepotřebuje žádnou údržbu, střih je volný, a tím pohodlný. Upřímně, není to ale nic moc. Ani látkou, ani střihem, ani žádná vysoká krejčovina. To zástěrka ze sekáčku mě zaujala! A tak mě napadá, nenašel by se v tom sekáčku mladistvý přízový svetřík, blůzička, topík a kalhoty nebo sukénka? Ceny jsou tam pro každého přece příznivé. Určitě to stojí za pokus. A nekupujte nic o číslo větší. Jste šik, tak to ukažte. 

Hodnotím známkou 2-

Scarlett Wilková:
Líbí se mi, že si Hana na nic nehraje a výstižně popisuje situaci mnoha dam vyššího věku: v penzi se holt člověk naučí neutrácet za hadříky, které zanedlouho vyhodí. Tak to je, podobných příkladů mám ve svém okolí hodně. Jasná věc, o které není třeba diskutovat. Jenže i staré věci se dají ladit lepším způsobem, než tady Hana předvedla. Na mě komplet působí pyžamovým dojmem. Kalhoty bych nechala opravdu na doma a k vrchnímu kousku zvolila jiné, klidně třeba džíny. Takto mám pocit, že je paní stále v jakémsi domácím oblečku a šátek a jiné doplňky to nezachraňují. Problém tohoto kompletu není v tom, že je starý, vždyť staré věci mnohdy vypadají lépe, než nové nekvalitní kousky z obchodních řetězců. Myslím, že Haně neslušel ani před lety, kdy si ho koupila a už tehdy v něm vypadala jako v pyžamu. Škoda, protože Hana je hezká a sympatická nejen na první pohled, ale i podle toho, jak sama o sobě píše. Ovšem senzační je ta zástěrka, kterou si obléká při vaření, to je ukázka těch legračních a výjimečných pokladů, které odvážné ženy umějí najít v sekáčích. 

Hodnotím známkou 3 

Redakce:
Paní Hana píše upřímně, sympaticky i s nadhledem, a to se nám libí. Škoda jen, že text není o trochu delší a možná i sebevědomější.

Hodnotíme známkou 2

 

Průměrná známka prvních deseti hodnotících čtenářů je 1,55

Celková výsledná známka je 2,51

Na aktuální výsledky Velké módní soutěže se můžete podívat zde.


Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
Ano smích je velmi uvolňující.
Júlia Vonásková
p. Hanko, tak to jsem taky ráda,že jste to tak vzala,jste určitě veselá kopa, je jasné,že v malém městečku to je jiné,ale není nikde psané,že se nemužete hezky ustrojit,tím dodáte odvahu ostaním....podívejte se na mě a na Alenku Várošovou jak jsme dopadli, jsme jak hajzlbáby a já se tomu směju....krásný večer přeje Julia
Hana Šimková
Alenko moc děkuji.
Alena Várošová
Paní Hanko, někdy se člověk zachová,tak jak to cítí a reaguje a někdy to nelze vzít zpět..Co bylo, bylo navíc jste se omluvila, tak tedˇ se jen usmívejte,moc Vám to sekne.
Hana Šimková
Paní Elen se omlouvám zvlášť. Má pravdu.
Hana Šimková
Děvčata píšete mi hezky a povzbudivě a já už nevím, jak se mám omluvit.Já jsem totiž tu soutěž opravdu nepojala vážně a to je moje osudová chyba. Také bych se bývala mohla lépe vyšlechtit a vyfotit. Fotila mě kamarádka a hoddila jsem na sebe tento hadřík a bylo.To víte, že mám i pár lepších tzv. outfitů a také do sekáče chodím bez zábran.Opravdu jsem nějak neodhadla ,že jde o soutěž vážnou a trochu jsem ji chtěla zlechčit. Já si v tom svém pyžamu budu chodit dál a porotě se omlouvám. Je to opravdu jen moje chyba.Tady na malém městečku ale není radno nějak zvlášť vybočovat. Já se snažím splynout a vycházet s každým. Některé věci vám lidi neodpustí a dost na tom, že jsem náplava Z Prahy. Mějte se moc hezky a ještě jednou se všem omlouvám.
Alena Várošová
Vidíte paní Hanko,že jsem psala,že bude líp a určitě byl dnešní den plný zářícího sluníčka.Vám úsměv moc sluší,píšete zajímavé příběhy.Dnes jsem zrova byla v sekáči a byla tam tak nóblesní halenka,že jsem si na Vás hned vzpomněla.Sama tam taky občas vběhnu a opravdu se tam ají najít skvosty,jen na ně kápnout. Když se usmívejte zářite jak to sluníčko,jde z Vás energie,láska,něžnost.
Júlia Vonásková
p. Hanko, ne nadarmo jsem psala,že držím časopis v ruce Blesk pro ženy č. 35..z 25.8.2014....je tam psaní na 6 stránek o této soutěži....a p. Tána Havlíčková píše....Zralým ženám doporučuji Second Hand...i když mám Upravnu oděvu a někdy si stihnu něco ušít,tak zaběhnu do sekáče a a mám kousek,který nikdo nemá,beru to jako hru,protože hned vím s čím to zkombinuji,a mám velkou radost,když mě model pochválí, ráda se parádím a pro mě není žádná ostuda,nebo urážka,že to mám ze sekáče, když za mnou přijdou moje holky,zákaznice, tak je tam posílám,a mám radost,že se jim podařilo ulovit parádní kousek....takže se neurážejte, včera jsem radši nekomentovala,určitě jste vtipná, usměvavá,ale i boubelky mají šanci se ustrojit....krásný večer přeje Julia
Elen Zajíčková
Paní Hanko, není mi o moc míň nežli Vám. Velmi jsem Vám fandila i proto, že znám Vaše psaní pro i6O. Moje sklamání je o to větší. Že Vás doporučení nákupu v second handu tak rozpálí , jsem nečekala. Celý váš článkek byl o nostalgii z nedostatku peněz. Nevím jaký sekáč máte u Vás, ale tady v Praze jsou to butiky se skvosty a chodí tam "fajnšmekři". Byla to ode mne opravdu dobře myšlená rada. Nikdo Vás nechtěl ničím urazit . Slušnost a decentnost při hodnocení je pravidlo a vy ho přesto zpochybňujete. Že je vše od Vás míněno jako nadsázka? Promiňte, tak proč jste se urazila a kritizujete všechny kolem? Každá z nás hodnotících bere svůj volný čas, aby napsala svůj názor a případně Vám poradila . Když jste o to nestála , tak nechápu proč jste se přihlásila.
Jan Raška
Dámy, ulevili jsme si, vy jste bránili svou čest, my redakci a naše porotkyně... Ale navrhuji vrátit se úplně na začátek. Před rokem jsme vymysleli projekt i60 Senior Fashion, který měl velký ohlas nejen u žen na tomto portále, ale i v celosátních médiích. Cílem bylo upozornit na to, že ženy v seniorském věku stěží shánějí slušivé oděvy za rozumnou cenu, protože to, co by jim mohlo slušet, je buď ve velikostech S, anebo je to předražené. Chtěli jsme vybudit obchodníky s módou, aby s tím začali něco dělat. Tak pojďme zase táhnout za jeden provaz a zkusme se společně těch obchodníků zeptat. Napište nám své postřehy z přehlídek, z této soutěže, ze svých zkušeností a zážitků z obchodů - co vám nejvíce vadí, co vám chybí, jaký vy máte osobně problém - dostupnost, velikosti, materiály, ceny atd. My pak tyto vaše postřehy shrneme, vyhodnotíme a připravíme otázky, které pošleme obchodníkům (M&S, C&A, Promod, atd). a zeptáme se na jejich názor a na to, co s tím chtějí dělat. Protože to je, myslím, na tom to nejdůležitější. Jedna věc je, zda chce žena vypadat ve vyšším věku dobře a něco pro to dělá a druhá, zda se jí to vůbec může podařit vzhledem k nabídce, která na českém trhu je. Ať se nám k tomu vyjádří. Své postřehy můžete psát na chat, kde je nová rubrika Móda, anebo běžně jako váš článek do rubriky Modelky.
Eva Krausová
Paní Hanko, za odvahu jít do soutěže Vám dávám 1, jinak ale bohužel už mimo soutěž 3- To, že jste boubelka tak trochu myslím vůbec nevadí, jsou mi někdy bližší boubelky, než vychrtlé modelky a herečky...Ale neoslovila jste mne nijak, nezaujala ani článkem, ani oblečením. Šla jste ale do toho, odvaha se Vám upřít nedá. Vidím, že diskuse u Vás je veliká, často myslím, že zbytečná. Jste koukám nyní třetí od zadu a to není zas tak špatné. Užívejte života, co na tom, že není peněz nazbyt, důležitější je co máte na srdíčku a v duši.
Lidmila Nejedlá
Paní Hano, máte hezký úsměv, jak já Vám ho teď závidím! Usmívejte se, moc Vám sluší. Je důležitější než jakýkoli outfit. Buďte šťastná a nad věcí, nikdo Vám nechtěl přeci ublížit.
Hana Šimková
Alenko o paní Zuzaně máte naprostou pravdu.Jinak opravdu rozhozená nejsem. Kritika se ovšem od neomalenosti liší. Opravdu nejsem člověk, který by kritiku neunesl.
Hana Šimková
Poslední a opravdu vážně pana Raška.Porota,která hodnotí oblečení starších žen by měla mít taktnost a určitou noblesu v kritice. Radit, že si mám koupit alespoň trochu slušné oblečení v sekáči a nebo , že v tom vypadám jako v pyžamu a za mlada, že to nemohlo být lepší, se mi zdá, že je opravdu za čarou. Nevím, jestli to můžete obhájit. Asi by se mi nelíbila ani jedna a už jenom pro tu nekvalitní práci a určitou nekompetentnost. Ne, to je neomalenost a to by si tzv. porota dovolit neměla. A že mi dala aspoň nějakou známku za vaření? Jak jsem ji vděčná, že mě nenechala propadnout.
Alena Várošová
Kriste pane,šly jsme do toho,tak jsme musely počítat s kritikou.Paní Hanko,nebudte z toho rozhozenáˇmáte určitě další přednosti,jak je taky vyzvedl p.Raška.Taky jsem taky slízla ode všech kritiku,určitě větší jako Vy ale díky své povaze, beru to sportovně.Moje sebevědomí hodně kleso a jsem tak na úrovni té poslední hajzlbáby na veřejných záchodcích.Ale bude líp.je daleko víc lidí,kterým se budete líbit i v teplácích,takže Vás přece tohle nemůže rozhodit.Pěkný den a hlavu vzhůru. Jen bych tady chtěla napsat,že si velmi vážím paní Zuzany,je to milá,inteligentní paní,která má všechno dobře srovnané v hlavě .
Hana Šimková
Díky pane Raška za upřímnost a já zase uznávám, že máte pravdu.Fraška se ze soutěže dělat nemá.Už se tvářím opravdu úplně vážně a ze soutěže se dikvalifikuji. A za kritiku se opravdu na nikoho nezlobím. Člověk se nemá brát tak vážně. Vždyť celý život je vlastně taková fraška. Ještě, že zatím nezazvonil zvonec. A tohle je jenom přestávka před koncem představení.Pak už fraška končí a nikdo netleská.
Jan Raška
Paní Šimková, frašku ze soutěže dělají mnohé komentáře, nevraživist soutěžících a zřejmě i neschopnost přijmout kritiku. Jinak váš sarkastický humor známe, pro tuto soutěž se asi nehodil, ale vaše povídky a glosy jsou skvělé. Jen abyste věděla, že jsem byl upřímně rád, když jste se zase po dlouhé době objevila.
Hana Šimková
Bože, které dámy to měly duši černou.?,Ještě , že já jenom vínovou. Nic proti Vám pane RaškA. Je fakt, že je z toho fraška. Jestli jsem ji způsobila, tak abych se uklidila.
Zuzana Pivcová
Za nepoctivého bych se neodvážila označit zde nikoho z vás. To je úplně jiné pojetí. Za svůj příspěvek se omlouvám a zdržuji se jakýchkoliv dalších komentářů.
Hana Šimková
Tak nemůžu končit, protože jsem si přečetla pana Rašku.Je pravda, jak jsem psala níže, že jsem si s tou účastí v soutěži naběhla. Já jsem to opravdu na vážno nemyslela.Jistě, že porota nemohla nad mých outfitem jásat i když to krimplen není a cítím se v něm opravdu dobřeže. Že každá žena se hodnotí jinak, ale proč se u mne rozchází v názorech porota? Vždytˇjsem teď zmatená a opravdu nevím, jestli můžu v té barvě na ulici , nebo ne.Dost mě také naštvala ta rádoby schovívavost s tou chudinkou. Ještě teď mám z toho kopřivku.Jak mi hezky radí, co si v tom sekáči mám koupit. Ať jdou do háje s radami a počkají až zestárnou. Stejně a to mi nikdo nevyvrátí, že ta porota dobrá není a neříkám to kvůli sobě. Já jsem opravdu nic vyhrát nechtěla.
Jan Raška
Doporučuji podívat se na stránky Táni Havlíčkové: http://tanahavlickova.cz/. Tam lze pochoopit o čem jsem psal. Že jedné dámě v letech může sedět černá, ale jiné už ne. Je to nejen o vizáži a postavě, ale i o duši. A já věřím, že Táňa hodnotí poctivě, tak jak to cítí. Více na těch stránkách. Z mé strany vše :-)
Tomáš Horáček
Tohle jsou opravdu zbytečné diskuse. Pravidla byla předem jasně daná a nikdo nikoho nenutil, aby se soutěže zúčastňoval. Je mi líto redakce, která se snaží vymýšlet zábavu, a dostává za to za uši. Na jejím místě bych už žádné další soutěže nepořádal. Jak se říká, pro dobrotu, na žebrotu.
Zuzana Pivcová
Nezaznamenala jsem kritiku nejednotnosti poroty, nýbrž jsem se vyjádřila, že téže porotkyni vadí černá pro dámu v letech a potom zase barevná pro dámu v letech (je pro mladé holky). A úvahu o myšlení jako za socialismu - rovnostářství, tak to raději dělám, že jsem to nečetla.
Hana Šimková
Mluvím tak o sobě, né o vás děvčata, ale porota mě tak , i když zaobaleně nazvala. Tak už jsem se vypsala z podoby a opravdu končím. Jesli ale budou takové soutěže pokračovat, tak už se mi sem asi chodit nechce.Tak pá všichni a nejvíce zdravím Zuzanku
Jan Raška
Dámy, dámy, dámy (to je povzdech), už se musím za redakci ozvat. Dobře víte, že vždy, v průběhu jakýchkoliv soutěží se ozývá nějaká kritika a teď nemám na mysli jen soutěže na našem portále. Lidé nadávají porotě v Superstar, nelíbí se jim výroky ve Star Dance, jinak by hodnotili soutěžící soutěže Česko má talent, a často nenechají nit suchou na rozhodování poroty u všelijakých soutěží miss. Ale proboha, to je přece jasné! Přece každý máme jiný názor, jiný vkus, jiné estetické vnímaní atd. A stejně je to u naší poroty, které se musím rozhodně zastat. Ano, i její hodnocení bývá rozdílné. Proč jednou pochválí černou barvu a červenou kabelku a podruhé už ne? No protože stejná kombinace nemusí stejně slušet modelce A jako modelce B. V šedivém svetru může modelka A vypadat jako nenápadná myš a modelka B jako elegantní dáma. My jsme vyhlásili soutěž pro ženy, které se přihlásily do našeho projektu i60 Senior Fashion, kde je přes 600 modelek. Soutěž měla od začátku jasná pravidla - outfit pro volný čas a vlastní fotografie. Nic víc. Že má někdo modely z Paříže a někdo ze sekáče? No a co? Měli jsme snad před soutěží zkoumat, jaký důchod či jaké úspory ta která žena má? To je přece absurdní! Každá soutěžící začínala na stejné startovní čáře, věděla do čeho jde, jak do toho jde, s jakým outfitem a mohla i předpokládat, za jakou cenu tam jde - že může být opěvována, ale i kritizována. Je to soutěž! Takže opakuji, pravidla byla dopředu dána, a tak je nefér v průběhu soutěže kritizovat redakci za to, že jsou špatná kritéria, porotkyně nehodnotí jednotě a kdesi cosi. Promiňte, ale připadá mi to jako myšlení za socialismu - dejte nás do stejné škatulky, dejte všem stejně bodů, mějte stejné názory, stejný vkus. Tak takto to my nechceme!
Hana Šimková
A ještě mě tak napadlo vážená poroto a redakce, jestli bych si nezaslouižila ten woucher na oblečení , jako bolestné za to hodnocení a také proto, abych se já, chudinka konečně dobře oblékla a,nedělala stařenám ostudu.,a nemusela chodit do sekáče pro svetřík.
Zuzana Pivcová
Souhlasím. Názory odbornic se opravdu rozcházejí. Jednou je černá moc černá a nevhodná, podruhé je barva outfitu spíš pro mladé holky, a jak je to dávno, co nám tu byly v článku dávány za vzor zralé zahraniční dámy v nejpestřejších, spíš extravagantních šatech a rozevlátých šálách, jak umějí být elegantní. Ano, úkolem žen je, jak tu čtu, vypadat dobře, vpodstatě ani ne tak dobře vypadat, jako se dobře cítit. A u Hanky asi nehrál hlavní roli v "cítění se" polyester, jako vlastní pocit, že v tom chodí ráda a sluší jí to. A také bych ještě dodala, a tím už definitivně skončím, že i zde jsou a ještě budou mezi modelkami velké rozdíly ve finančních a společenských možnostech oblékání. Takže se tu vlastně hodnotí nesrovnatelné. Říct někomu, že je vidět, jak se vyzná v módě a věnuje se jí, a druhé říct, že jí dám body útěchy jako kuchařince, je opravdu nevhodné. Pokud to byl jen vtip, omlouvám se. Ale, jak napsala Hanka, její "outfit" (odporně zprofanované slovo) byl taky jen vtip.
Hana Šimková
Ještě na svoji obhajobu dodávám , že moje sebevědomí je docela zdravé, ale né přehnané.Mrzí mě, že to redakce nepoznala.
Hana Šimková
A ještě si neodpustím také já kritiku k porotě. Milé porotkyně,mrzí mě, že nemáte smysl pro humor a nadsázku. Já jsem si opravdu nemyslela, že zvítězím.Jedno mě ale mate, a to, jak se rozcházíte v názorech.Jedné se v barvě líbím, druhá mě sepsuje. Nemám větší zájem o vaření, mám také jiné zájmy a ta vaše schovívavost mě ani netěší, ani nezajímá. To vaše hodnocení je tak trapné, možná ještě více, než ten můj outfit Je vidět, že stárnout nebudete umět. Ono totiž žít stářím se umět musí ,ať už v outfitu, nebo bez něj.A ty body za kuchařku si nezasloužím. Tak dobrá ve vaření nejsem.
Alena Várošová
Hani,jak jsem psala,této soutěži fakt nerozumím a píši jen svůj názor a budu nesmírně ráda,že to skončí.
Hana Rypáčková
Alenko , zkroť hormon. Když nejde o život, jde o.......
Alena Várošová
Paní Hanko R je zbytečné,jak by to mělo být a jak by to měla udělat porota a kdo by měl hodnotit ?.Je to tu nastaveno tak jak je a s tím nic neuděláte.Každý to tu omílá stále dokola a je to naprosto ničemu, na prd.
Hana Rypáčková
Myslím, že to redakce poznala.Nepovedlo se to tak, jak si to představovala.Je to zkušenost.Známkování jako ve škole, nebyl dobrý nápad.Mělo být bodování , tak do deseti.Jen nezúčastněné osoby, které navíc se módou zabývají. Věkem by tyto osoby měly být v našem věku.A stále tytéž, ne jednou ta a podruhé ona.Možná i muži měli být v porotě. Tak vášně, které tato soutěž vyvolává , jsou zbytečné.Hlavně si nové jaro užijme v pohodlí a Ať nás nic nebolí.
Alena Várošová
Paní Hanka je sympatická,šetrná paní.Ale hodnotí se oblečení.Zase budu za přísnou i když se už nehodnotí,tak tento komplet bych vyhodila.Tyto druhy neprodyšných krimplenů a polyesterů bych použila roztříhané na přivazování stromků v sadě. Určitě zase proti sobě podráždím spousty žen,ale lepší nebudu..To víte paní Hano,někteří lidé jsou tu až moc sebevědomí?.Hrůza model
Hana Šimková
Ještě na svoji obhajobu dodávám , že moje sebevědomí je docela zdravé, ale né přehnané.Mrzí mě, že to redakce nepoznala.
Eva Mužíková
1 Hanko, jaképak zalézání... jste velice příjemná paní, oblečení je sladěné, cítíte se v něm dobře. Každá z nás si tímto prošla... Přiznám se, že teprve až odešlu toto. jdu číst hodnocení poroty... Hezký den
Hana Šimková
To jsem si ale naběhla. Fuj!!! Já jsem to trochu udělala jako nadsázku a provokaci a za to se opravdu omlouvám. Teď mám ale komplex jako hrom a zalézám do své kuchyně.
Jana Slavíková
Dávám 3. Osobně bych komplet rozdělila, k vršku nosila tmavé úzké kalhoty nebo strakaté tříčtvrťáky, ke kalhotám bavlněnou košili. Takhle je té růžovo-červené moc. Ale ta zástěrka je nádherně ujetá - tu by brala :-)
Naděžda Špásová
Dávám 2-.
Miluše Hasenohrlová
Hodnotím 2 pohodová paní
Eva Balúchová
2 Určitě jste prima paní když to píší děvčata,máte příjemný úsměv a kouká vám z očí pohoda.Podle mého laického názoru by se k tunice víc hodily tmavé kalhoty.
Jitka Chodorová
Dávám 1,nemám k tomu co dodat.Jen snad,ať máš pořád ten úsměv na tváři,moc ti sluší Hanko!
Zuzana Pivcová
Bez komentářů 1. Jsi prima, Hanko.
Hana Rypáčková
Jasná 1 Už se těším, jak si spolu vyrazíme na plovárnu /tu z první republiky- smí tam psi!/