Palačinky s jablečnou rozvářkou

Palačinky s jablečnou rozvářkou

6. 4. 2015

Na novém pracovišti jsem se seznámila dívkou o pár let mladší než já a ještě svobodnou. Bydlela u maminky, a tak měla o jídlo postaráno. Vyprávěly jsme si, co kdo má rád a co zajímavého doma jíme. Vzpomněla jsem si na palačinky s jablečnou rozvářkou, které moje rodina zbožňovala.

Miluška, jak se dotyčná dívka jmenovala, nevěděla, co to je. Tak jsem ji pozvala na večeři. Bydlela nedaleko, nebyl  to problém. Dostala dvě velké palačinky a nestačila se oblizovat. „ Až zas budeš dělat palačinky, tak se nechám pozvat“, řekla. Potěšilo mne, že jí chutnalo, a tak jsem ji  pokaždé, když jsem palačinky dělala, neopomněla pozvat.

Je to docela jednoduchý recept, který vám prozradím.

Palačinky:

Do 1/2  litru mléka rozšleháme 1 vejce, přidáme špetku soli (nesladíme, připalovaly by se) a vmícháme tolik hladké mouky, abychom získali polotekuté těsto, asi  necelý 1/2 kg. Pečeme na teflonové pánvi bez tuku tenkou vrstvu. Jsou rychle hotové, nejsou mastné.

Poznámka: když budete při lití těsta používat stejnou naběračku, budou všechny stejně silné.

Náplň:

Předem oloupeme asi ½kg jablek, zbavíme je  jadřinců a podlijeme trochou vody. Vaříme, až se jablka rozvaří a jsou zahuštěná, aby nám nevytekla. Přepasírujeme je přes síto a teprve nyní osladíme, přidáme trochu citronové šťávy, kdo má rád, i špetku skořice. Vychladlou rozvářkou plníme palačinky a navrch zdobíme šlehačkou nebo rozetřeným sladkým tvarohem.

Je to velice osvěžující. Jablečnou rozvářku si můžete připravit na podzim i do zásoby z jablek, která by nepřežila uskladnění. Musíte ji zavařit bez cukru, aby nekvasila ve sklenici. Vydrží i několik let.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Jsem hladová po rohlíkách a piškotech, trocha rýže večer a vy tu s palačinkami ..Dala bych i maliny ,borůvky...Vždy se opičím po napsaných receptech.
Marie Magdalena Klosová
Palačinky mám ráda na všechny způsoby.I se slanou náplní.Například špenát dobře očesnekovaný,nebo sýry,masové nudličky,nebo to vše zkombinovat ...a máte vydatný oběd,či večeři.A jako dezert - jedna nasladko.
Eva Mužíková
Zdenko, také díky za typ, jablka mám stále, tak to zkusím. Já přidávám do těsta na palačinky ještě lžičku rozpuštěného másla. Když mám čas a náladu, naplním je tvarohem, dám do vymazaného pekáčku zapéct. Po chvilce zaliju trochou smetany a dopeču... mňam
Marie Seitlová
Palačinky miluji, ale s jablečnou rozvářkou jsem je nejedla, určitě vyzkouším. Děkuji za tip.