Počteníčko o mládeži

Počteníčko o mládeži

12. 5. 2015

Jak už víte, rozjel se u nás projekt "Počteníčko s babičkou". V okresech a krajích, kde tento projekt už je zavedený, navštěvují senioři dětská oddělení ve špitálech. Spokojené jsou děti, ale i senioři. Skvělý projekt! V naší velké Městské nemocnici dětské oddělení zrušili. Ale máme na třech poschodích LDN.

Proč to nevyzkoušet. Zajistila jsem nejen seniory, ale i studenty střední školy a gymnázia. Minulý týden se sešly 3 seniorky a 6 studentek gymnázia. Navštívily jsme oddělení Geriatrie - vše bylo předem domluveno s vedením nemocnice i jednotlivých oddělení, všichni podepsali smlouvy... po hodině jsme došly k závěru, že je to velice zajímavá a prospěšná věc.

Dnes bylo 2. setkání seniorů, studentů a pacientů. Studenty gymnázia vystřídali studenti střední školy. Přišly 4 seniorky, 2 studentky SŠ a jeden hoch - student SŠ. Byli jsme směrováni na oddělení LDN. Já - idealista - se domnívala, že když se o tomto projektu s nemocnicí jednalo asi 3 měsíce předem, budou všichni v obraze. Ale bohužel.

Došla jsem na oddělení, abych si vyzvedla knihu docházky a průkazky, které jsme si všichni přicvakli na oděv - aby náhodou nevešel někdo nežádoucí.

Jedna ze seniorek zjistila, že dnes vyšlo nové číslo místního tisku. Byl k dispozici na vrátnici nemocnice - asi 5 metrů od místa, kde jsme se sešli. "Slečny, skočte některá pro noviny, můžeme je ukázet pacientům", mimochodem vyřkla jedna ze seniorek. Předpokládala jsem, že je to samozřejmost a že pochopitelně děvčata udělají 20 kroků a pro tisk zajdou. Kdepak. Jak hrozně jsme se mýlila. Já ne, zajde kámoška, prohlásila jedna. Já? Proč? Zajdi tam ty...  

Bylo mi stydno. Klučina, dle mne velice vnímavý hoch, se otočil a během minuty byl zpět se 4 výtisky místního tisku. Co na to říct? Asi je už dnes vidět, že ne všichni, kteří studují obor sociálně právní, vědí, co studují. Nebo se pletu?

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

26%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

30%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%