Jablečné osvěžení

Jablečné osvěžení

25. 5. 2015

Blíží se, alespoň doufám, horké letní dny a na chatách i chalupách se nechce moc vyvářet, ale "něco dobrého" bychom si dali, hlavně děti by rády mlsaly. Poradím vám moje Jablečné osvěžení.

Množství na 4 poháry

Asi 1/2 kg očištěných oloupaných jablek se rozkrájí do kastrolku se 1/4 l vody a dobře se rozvaří. Podle chuti se buď dosladí nebo přidá citronová šťáva. Ručním mixerem směs rozmixujeme (nebo přes síto propasírujeme), přidáme v polovině hrnku ve vodě rozmíchaný 1 vanilkový pudink a mírně povaříme do zhoustnutí. Nalijeme do vodou vypláchnutých sklenic asi do 3/4 a dáme vychladit, ochlazené dáme na chvíli ještě do lednice. Při servírování do sklenic navrch přidáme šlehačku a ozdobíme lístečkem máty nebo meduňky.
Je to osvěžující a lehké. 

Dort Malakov z jablek

To je další fígl z jablek.

3  nastrouhaná oloupaná jablka, 1 bílý jogurt, 1 rozstrouhaný banán

Vše promíchat, v míse poklademe střídavě piškoty, které zalíváme rozmíchanou směsí a necháme uležet alespoň 2 hodiny v lednici.
Vychlazené před podáváním zdobíme šlehačkou.

Je to mňamka. Dobrou chuť. 

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Musím doplnit - že tu druhou dobrotu jsem vyzkoušela a i bez šlehačky jsem si pochutnala.
Alena Vávrová
Také první dobrotu dělám poměrně často a má úspěch vždy zaručený, zvláště s tou šlehačkou. Tu druhou už mám v misce v ledničce na zítra. A loňská jabka budou hnedle zpracována.
Eva Balúchová
První recept znám,druhý né a vypadá dobře.Ten vyzkouším.
Zuzana Pivcová
Tohle nejsou dorty v pravém slova smyslu, ze kterých se přibývá na váze, tak mě to docela láká. :-)
Miluše Hasenohrlová
Dort s tím banánem určitě vyzkouším, dobrý nápad.
Hana Rypáčková
Jabloně dobře odkvetly, jablíčka jistě budou i na toto mlsání.