Lidová, nadýchaná
tvarohová buchta

Lidová, nadýchaná
tvarohová buchta

4. 7. 2015

Upekla jsem buchtičku, koukám na ni z vršíčku.
Okraje miluje mužíček, beru do ruky nožíček.

Zakrajuji polehoučku, chytila mne mlsná.
Je to piknik na paloučku? Kdo se v tom jen vyzná?

Ten plech mne láká magicky, je to fakt skoro tragický!
„Sežrala" jsem celý plech, musel v tom být jistě pech!

Mužík kouká vytřeštěně, proč nehlídáš to malé štěně?
Víš, že sní kdejakou piškotu a nyní nám zblajznul celou dobrotu!

Svědomí mne hlodá velice, avšak sedím dál jako zmoklá slepice.
Ještě že zbyly okraje, mužíček se raduje!

Dáš si do kafíčka cukýrek? Ptá se můj zlatý manžílek..:)
Víš přece, že držím linii! Zítra ti upeču kopii

Abys věděl mužíčku, posílá ti hubičku!

 

Tak a tady je konečně recept na tu nadýchanou tvarohovou buchtičku:

Příprava (vše našlehat a nalít polevu na těsto před pečením):

2 vejce
1 hrnek mléka
1 hrnek cukr krupice
1 pudinkový prášek
250g tvaroh

Těsto - našlehat a vmíchat sníh

2 hrnky polohrubé mouky
0,75 hrnku oleje
1 prášek do pečiva
1 hrnek cukru moučky
1 hrnek mléka
2 vejce – našlehat sníh

Pak už je to jednoduché. Jenom upečeme do voňava.

Dobrou chuť!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Už si píši, vyzkouším s malinami - díky
Hana Rypáčková
Pochopila jsem to hned, že Vanda vykrajuje středy a nechává okraje- to u nás bývá častý jev. Jen děda a zeťák mají rádi okraje.To bych za nechané okraje dostala pusu já.
Alena Várošová
Zdravím všechny děvčata a kuchařky. Já jsem dnes upekla Vandin koláč.Spodní díl mi nechtěl brát mixér,říkala jsem si,asi to tak má být,tak jsem to naplácela na máslem vymazaný pekáč..Posypala hrozinkami,udělala druhou vrstvu a přidala tam zakyslou smetanu, aby toho bylo víc a já si to vylepšila. Posypala jsem koláč čerstvě otrhanou a umytou justou. Vandin koláč chutnal všem i bez oné chybičky,která se vloudila. Vando,díky za receptík.
Vanda Blaškovič
Děkuji redakci, přesněji Zuzaně, že do receptu na těsto přilili chybějící hrníček mléka. Děkuji, jinak by bylo těsto moc husté...:)) nyní je již recept O.K.
Jana Šenbergerová
Vando, to co z buchty zbylo, by mě velmi potěšilo. Buchta jistě dobrá je, nejraděj mám okraje. :-)
Vanda Blaškovič
No, Alenko, to mám radost, že buchtička chutnala. To víš, se třešněma musí být určitě mňamózní. Já už se ani sobě nedivím, že jsem nechala jen okraje. Ještě bude péci Milena, jsem zvědavá, jak bude chutnat jí a spol. Ahoj!
Jana Šenbergerová
Děvčata, vy umíte dělat chutě. naštěstí nemám doma tvaroh, jinak bych to asi šla zkoušet. Máme ale dobré kamarády. Přivezli nám třešně a dokonce i koláč s nimi. To bude odpolední kafíčko! Tak se hezky mějte a něco dobrého si také dejte. :-)
Alena Vávrová
Vando, neupekla jsem se, ale buchta jo a je moc dobrá. Posázela jsem ji celou půlkami třešní a pak teprve nalila tu tvarohovou polevu a byla zvědavá na výsledek. Mňamózní! Mladí si večer s chutí dají a ještě si dovezou v pondělí do práce ke kafíčku. Oni se tam v kolektivu střídají, kdo doveze něco dobrého.
Vanda Blaškovič
Děvčata, ještě jedno doplnění. Nejdříve si našlehejte polevu,l épe jen 3/4 hrnku mléka, než se udělá těsto, tak trochu zhoustne. A nezapomeňte, že u těsta chybí pro změnu hrnek mléka, podle citu i o trochu více - nakonec vmíchat do těsta sníh. Jo a abych nezapomněla, neupečte se!!!....:)))
Dagmar Bartušková
Vando, vtipné veršíky. :-) Tuto buchtičku znám, také jsem ji kdysi pekla. Teď už si akorát sem tam přečtu nějaký recept a slintám. Chtěla bych teď být jako zmoklá slepice, ale roztápím se vedrem.
Marie Foltýnová
Začala jsem prohlížet obrázky od posledního s polibkem.Na druhém se něco černá.Tak si říkám asi se Vandě buchta trochu přičmoudla.Když ale postupuji po obrázcích dál,tak jsem pochopila,že byla buchta tak dobrá,že zůstaly jen okraje a holý plech.buchta snězená.Když tak chutnala,tak vyzkouším.Díky Vando za recept.
Jarmila Komberec Jakubcová
paní Vando, recept mně zaujal, asi ho udělám na "babský sněm".To se u mně 1x za měsíc cca 10 kamarádek a řešíme světové i místní poměry.Jinak 17.7. jedu do krásného Chorvatska do Podgory.Příští rok bych ráda navštívila Hvar.Letos už to nestíhám.
Vanda Blaškovič
Ahoj děvčata, já tu žravost chtěla svést na štěně!..:)) Ale pozor, vidím, že u těsta vypadl hrnek mléka! A u polevy by možná stačilo 3/4 hrnku mléka, aby nebyla poleva úplně tekutá. Jinak jsem do receptu přidala ještě rozinky namočené v rumu a vlašské ořechy. Může se samozřejmě přidat jakékoli čerstvé ovoce podle sezony. Ano, Aleno, kopcovitý terén tu máme, ale že by Himaláje??...:))
Alena Vávrová
No, jestli vám to opravdu snědl pejsek, tak mám podobnou příhodu, akorát že už to měl nakrájené na talíři a zbytek na plechu byl v bezpečí v troubě. Takže jsme také olízli. Pejskovi ani nebylo špatně, je to děsný halama a je bezedný. Když mají mladí přijet i s ním, tak už dávám bacha. Hrníčkový recept je známý, ale i tak mám opsáno. Změna repertoáru mne více baví, díky!
Alena Tollarová
Vando, básníš tam u moře hezky a fotodokumentace je taky přiléhavá. Já toto peču taky, ale znám to pod názvem himalájské řezy, ona ta poleva s tvarohem na tom udělá takový kopcovitý terén, že jo. Jenže dost, nepeču, dojídám tu bublaninu s třešněmi a kynu jen při čtení ...
Květoslava HOUDKOVÁ
Dík za recept - nemám se s kým dělit, tak upeču z 1/2 dávek. A pro pečení často využívám i grill (upeče pizzu, ovoc.koláč, žemlovku, šunkofleky, ohřeje i polévku). V provozu je téměř denně (už 4 r.! - stačilo si navíc pořídit hlubší alobalové nádobky. Zvládne kde co a ani nepřekáží na lince. Podívejte se na: www.nikal.cz - a další produkty využívám při vaření už skoro 15 let (zejm. jako super dochucovadla). A protože s firmou jezdiím (velmi ráda) na akce, "pochytala" jsem od účastníků mnohá další využití.
Zdenka Žichovská
Vtipné, pobavila jsem se, recept vyzkouším.
Alena Várošová
Vando, moc pěkně zveršované.Nejen,že jste skvělá pisatelka a spisovatelka,ale jak pozoruji výborná kuchtička. Moc Vám to na fotce při polibku sluší,je vidět jak stojíte na špičkách.Váš muž Vás musí nosí na rukou.Buchty to je moje,mám ráda skladké pokrmy, maso skoro nemusím.Už jsem si opsala výborný recept od skvélé kuchařinky.Díky moc.