Ukrajina - nejlevnější exotika

Ukrajina - nejlevnější exotika

9. 7. 2015

Kuba, Mexiko či Thajsko. Něco takového se nám vybaví, když přijde řeč na exotiku. Po mojí návštěvě Podkarpatské Ukrajiny v roce 2012 jsem dospěla k názoru, že zájezd za exotikou nemusí být nutně drahý, aby člověk zažil věci, které v našich evroských poměrech nejsou běžné.

Cesta na Ukrajinu je strašná. Nám trvala zhruba 18 hodin do Polska, kde jsme navštívili město Přemyšl, kde v parku je umístěna kovová socha Josefa Švejka. Pak jsme asi 3 hodiny strávili na polsko-ukrajiské hranici. Delegát zájezdu musel vyplnit asi cca 20 potvrzení a opatřit je bumážkami. Když vše klaplo a pustili nás přes čáru, rázem jsme se ocitli v jiném světě.

První město, které jsme navštívili, byl Lvov, kde jsme i přespali.Je to velmi moderní město plné paneláků, a v jednom byl i náš hotel. Druhý den jsme navštívili historícké náměstí  a pravoslavné kostely. Většinou jsou ve velmi špatném stavu a v některých probíhala rekonstrukce.

Hlavním bodem programu zájezdu byla Ivanem Olbrachtem proslavená Koločava. Dala by se charakterizovat jako velká vesnice, táhnoucí se několik kilometrů podél hlavní silnice - jediné s asfaltovým povrchem.Typickým dopravním prostředkem jsou Zily a gruzaviky. Po vesnici se potulují volně krávy a všude je kravský trus. V Koločavě je na místním hřbitově hrob Nikolaje Šuhaje a jeho ženy Eržiky. Také jsme navštívili místní muzeum, věnované I.Olbrachtovi. Dřívější četnická stanice nyní slouží jako hospoda, kde jsme se občerstvili místními specialitami.

Dalším cílem byla návštěva Sinerivského jezera, které se nachází na území národního parku. Klasifikaci národní park místní neberou příliš vážně. Všude je velké množství odpadu. Jeden den jsme jeli kolem přehrady, kde plavaly nahrnuté plastové lahve a tvořily souvislou masu.

Poslední město, které jsme navštívili, byl Užhorod, který nenabízí mnoho míst, kam se jít podívat. Nejvýznamnější je skanzen, který ukazuje dřívější ukrajinskou architekturu a způsob života a pro porozumění současné Ukrajiny je návštěva tohoto místa nutná.

Jestli se do Užhorodu dostanete dopoledne, skoro nic si nekoupíte. Většina obchodů otvírá až v 10 hod. Ještě, že směnárna se otevírala už v 9 hod. Ukrajinské hřivny v ČR radím nevyměnít, je třeba je měnit až na místě. Za naši měnu se pochopitelně nemění, jen za dolary či eura. 

Jsem moc ráda, že jsem tuto zemi viděla. V dnešní době se již zájezdy do této oblasti nekonají z důvodů politické a bezpečnostní nestability. Přikládám pár fotek z průběhu zájezdu.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vám v současné době nejvíce chybí (odpovědět můžete na tři z níže uvedených možností, které považujete za nejdůležitější)

Kontakt s rodinou

12%

Kontakt s přáteli

12%

Více pohybu

10%

Dobrá nálada

9%

Léky

7%

Potraviny

7%

Pozitivní zprávy

11%

Nějaká naděje

9%

Větší podpora ze strany státu

7%

Větší podpora ze strany města/obce

7%

Roušky

9%