Chladivý pozdrav od moře

Chladivý pozdrav od moře

23. 7. 2015

Dobrý den všem! Posílám trochu ochlazení od moře. Myslím, že se bude v dnešních parnech hodit. Co já se vše díky i60 nenaučím! Nyní jsem vytvořila první video. Prosím, omluvte jeho kvalitu, teprve se učím. Pokud vydržíte alespoň do poloviny, budu ráda.

Natáčeno bylo před deseti dny ve Vrbosce na Hvaru v 6.30 ráno. Poseidon se opravdu zlobil. Ten zvuk, co slyšíte, je vítr spojený s nárazy vln na pobřeží. Na konci videa se mi objevila na obrazu černo-růžová svislá čára – asi jsem natáčela moc proti slunci? Do takového rozbouřeného moře není radno vstupovat. Počkejte si, až se zklidní. To byste ho skoro nepoznali!

Pak uvidíte moře zklidnělé na fotografiích. Je to stále to stejné moře, ale zachycené za různého počasí a v různou denní dobu. Někdy je moře modré, někdy zelenomodré - tyrkysové, někdy zelenkavé, někdy do šeda, někdy černé, ale stále je slané. 

Snad i takto virtuálně vás trochu potěší a ochladí. A o to mi jde.

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miroslav Štorch
Přátelská rada - při nahrávání zvuků v silném větru je vhodné mikrofon kamery nebo fotoaparátu zakrýt tenkým molitanem, aby nárazy větru nepřekrývaly okolní slabější zvuky. Záběry zprava doleva a naopak tzv.švenk by to chtělo o trochu pomaleji, protože zorný úhel objektivu je jiný - než našich obou očí. Skok do vody zajímavý, ale asi vám nateklo do potápěčských brýlí, ne ? :-)
Jaroslava Handlová
Vando, Tvůj pozdrav od moře je v těchto horkých dnech obzvláště příjemný, fotky se zajímavými momenty pěkné. Je dobře, že jsi své první video natočila ve chvíli, kdy moře předvádělo i svoji sílu. V takových chvílích, když to občas vídám v reálu, vždy vzpomínám na ty, kteří se při nečekaných vichrech a ve vysokých vlnách, v bouřích apod. někde právě plaví a čelí vrtochům i nástrahám tohoto živlu. Klidnější moře s malými vlnkami si ráda občas pouštím na obrazovku, (to je malá náplast, když už se mi po něm stýská), teď si občas pustím i to Tvoje. Vando, těším se na další.
Vanda Blaškovič
Dobrý večer, Libore. Já si myslím, že hlavně hloubkou. Zelenkavá 3m. Ta tyrkysová barva je z hloubky max 5 metrů. Ta tmavě modrá z hloubky 20-30metrů. Říkají. že barva je také ovlivněna intenzitou slunce a chemickým složením převládajících minerálů ve moři a v podloží. To je můj laický názor, čím hlubší, tím tmavší barva, tak asi tak...:)
Libor Farský
Vando, čím lze vysvětlit takovou přeměnu barvy moře ze světle zelené na tmavě modrou (viz 2. řádek obrázků) ? Vrtá mi to v hlavě...
Vanda Blaškovič
Milí Müllerovci, tak když jste procestovali celý svět, je Vám Šumava milá??!....:) mně také, mockrát jsem tudy projížděla na kole a řekla bych, že ty cesty z Vašich fotografiích mám v nohách. Tak si užívejte a pozdravujte doma! Já jsem již pozdrav vyřídila...:))
Vanda Blaškovič
Hanko, Aleno, Květo, Ájo, víte ,co si děvčata začínám myslet? Že jednou ten sraz uděláme skutečně tady. Už to zde za chvíli budete perfektně znát, pokud vydržíte ještě nějaké moje další články...:) a nezabloudíte!
Vanda Blaškovič
Hanko Š., ahoj! Neuvěřitelná proměna! Já bych se nebála to příště ještě malinko šmrncnout do mahagona. jasně že mluvím o tvých vlasech..:) Moc pěkné...:))
Zdeňka Müllerová
Vando, Vaše fotky jsou nádherné! A taková "humna" bych také brala, moře miluji...Tak ho aspoň ode mne pozdravujte!
Květoslava HOUDKOVÁ
Nejjistější ochlazení je od Baltického moře - tam i v teplém dni strčíte palec a máte na něm skoro jinovatku. Dost často jsem jezdívala do NDR - tak i k Baltu jsme zabrousili.
Alena Tollarová
Vando, člověk se pořád učí. I člověk na i60. A Tobě to fakt jde. Moře je krásné a hrozivé zároveň. Tak nás zase brzy potěš. Dětská banda je fajn a fotky nádherné.
Hana Šimková
Moc pěkné.
Dagmar Bartušková
Vando, super video i fotky. Jak drsná a klidná může ta příroda být.
Lubomír Müller
Voda z hlubin orosená pod modrým nebem naděje krystalky pěny v slaných očích a moře, ach láska, s kterou dobře je ..... naturální video, které dává přímo tělesný požitek a letně vzdušné fotky, moc fajn, Vando... člověk hned zatouží po těchto darech... ♥
Hana Rypáčková
Díky Vando, moc jsem si to užila.
Vanda Blaškovič
Soňo, Eleno, děkuji! Lidmilo, již jsme dostali od rodičů TY! TY! TY! ..:) A TY dej vědět!...:))
Lidmila Nejedlá
Vando, vnouček je krásný a babička ho dobře krmí, viď? Vyřiď moři, že je pro mne příliš silným živlem, že jsem si ho dost užila, a že teď dávám přednost lesnímu tichu. Až se budu chtít někdy vrátit, dám to vědět.
Elena Valeriánová
Milá Vando, jen bych seděla na té kamenné terase a naslouchala, voda je ohromný živel v každé podobě. Video jsem shlédla až do konce, z fotek se mi nejvíce líbí U nás za humny. Na těch skocích jsem neodivovala ani tak tu mladou postavičku, jak pohotovost a um fotografky v té pravé chvíli stisknout spoušť.
Soňa Prachfeldová
Je úchvatný ten mořský živel. Dokázala bych tam sedět pěkně dlouho a pozorovat a snít. Povedlo se Ti obojí - krásné .
Vanda Blaškovič
:))))) Alenko, tak jste mne, vlastně, tak jsi mne rozesmála..:)) takovou postavičku do jazzu fakt nemám a ani už tu odvahu skoro nemám..:)) Jani, vezmeme si Tě do parády s Jitkou, Zuzanou, Alenami a dalšími milovníky moře a naučíme Tě ho milovat, pokud budeš chtít...:)) přece nejsi stašpytel!!..:))
Alena Várošová
Vando,tak to jsem si pěkně trhla šráky,viděla jsem,že máte růžové plavky.No je vidět,že jste, zralé poupě v rozkvětu.Souhlasím s tykáním a přijímám.Chvilku mně to bude trvat,než si zvyknu.
Jana Šenbergerová
Na dálku a na fotkách je to krása. Jinak mě moře spíše děsí. Za sebe jsem moc ráda, že je od nás daleko. Milovníky moře jsi určitě moc potěšila, když i já před tebou smekám.
Vanda Blaškovič
Zuzano, díky, jsem ráda, že jsem Ti připomněla hezké chvíle. Jitko, to rozbouřené moře je docela v této době vyjímečné, ale ochladí...A Alenko, já ne!!! Ten akrobatický výkon je naší nejstarší vnučky. 11 let. Já jen cvakala a měla radost ze snímků. Aleno, jste tu již mezi námi dosti dlouho, co kdybyste navrhla tykání?.....:) Děvčata, všem děkuji za komentáře. A tady nezaprší a nezaprší...čekáme na déšť jako na smilování...znáte to...
Jitka Chodorová
Díky Vando, to je živel viď? Já teď sedím u otevřeného okna, jak sem proudí čerstvý vzduch z venku, tak jsem úplně cítila ten příjemný chlad rozbouřeného moře.Jinak ale miluji moře teplé.Video i fotky supr.
Alena Várošová
Paní Vando,fotky jsou přímo jako od profesionálního fotografa,jako pohlednice všech barev moře,pokaždé za jiného počasí, nádhera Odceňuji dokonalé, úžasné a akrobatické výkony při skoku do moře,to bych teda nedala.Gratuluji.Kdo se přidá,kdo to dokáže jak Vanda? Zřejmě babiččinou zásluhou z dětí vyzařuje radost a spokojenost Na video jsem se vydržela koukat do konce,jak se moře zlobí a ta čára o které píšešete,kdyby byla za obzorem,tak bychom si si mohli myslet,že se žene bouřka....V těchto parných dnech každý čeká ochlazení i osvěžení chlazeným nápojem a chladivou sprchou.Děkuji za šum nezbedného moře.
Zuzana Pivcová
Minulý týden na chalupě v jižních Čechách jsem objevila svůj starý cestovní deník z černomořského letoviska Gagra v Abcházii (bylo mi 23). Tam jsem si popsala, jaké barvy má moře, na něž jsem se dívala po nočním příjezdu první ráno z balkónu - blízké, vzdálenější, až to na obzoru, ozářené sluncem nebo ještě skoro spící, měnící se během dne. Hodně jsem si to Tvým příspěvkem připomněla. A video mi zase kromě skutečného pobytu u poněkud rozbouřeného moře připomnělo zvukovou kulisu v jedné solné jeskyni, kde kromě hukotu moře a semtam hlasů letících ptáků nebylo nic, a přesto to bylo tak uklidňující!! Je to živel, na který pohlížím s obdivem, ale i s patřičným respektem.