V restauraci

V restauraci

26. 7. 2015

Po odborné konferenci v centru Prahy jsme se s kolegy vydali na pivo, do hukotu velkoměsta. Vybrali jsme si noblesní restauraci v Obecním domě. V popoledních hodinách byla restaurace středně naplněna lepšími lidmi. Povznášely nás v ní obrazy Alfonse Muchy, pivo i vzorná obsluha. Povídali jsme si dojmy z konference a jiná povznášející témata. Po druhém pivu však nastoupila zkáza.

Náhle se široké dveře se rozlétly a do sálu se nahrnuly stovky uniformovanch a ozbrojených Němců, byli to vojáci z druhé světové války. Vstoupili gestapáci, vojáci wehrmachtu „Sámani“ a mladí z Hitlerjugend. Češi v sále, zvláště ti starší, se začali hroutit, ženy hrůzou omdlévaly. Střední věk hostů začal hlasitě huhlat. Číšníci zavolali management restaurace. Ten rozhodl, že už sedícím Němcům mezi Čechy se pivo nalévat nebude! Museli proto rychle odejít z místnosti, bez občerstvení. Čechům se nalévat ale mohlo.

Později jsme se od obsluhy dověděli, že o patro výše se natáčel válečný film.

Bylo to 70 let od konce té války!

Můj příběh restaurace
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA