Slunce útočí

Slunce útočí

12. 8. 2015

Tak jsem honem schovala teploměr dovnitř bytu. Bylo na něm už 55 stupňů a ten předešlý mi praskl, protože už chudák víc změřit neuměl. Ráno v šest hodin jdeme s pejskem na procházku, protože slunce je ještě relativně v klidu a jenom se připravuje na svůj útok.

Dívám se kolem sebe a je mi smutno. Tráva je každý den sežehnutější, keře kolem náměstí jsou naprosto suché. Slunci to ale nestačí. Chechtá se na obloze  a každý den vypije další vodu z řeky Volyňky. Sednu si na lavičku u řeky a vzpomínám na to, jak jsem slunce milovala. Těšila jsem se na každý jeho paprsek a byla jsem šťastná, že zase vyšlo. Dnes šťastná nejsem a slunce zaklínám, aby konečně už dalo pokoj a schovalo se za mraky.

Slunce se mi vysmívá, a i když je pouze osm hodin ráno, hodlá pálit úplně naplno. Včera jsem se dívala na starý film, kde stále pršelo a lidem se to nelíbilo. Jak je to všechno relativní. Začínám mít v hlavě takový zajímavý scénář. Konečně příjde veliký slejvák a všichni vybíháme ven nazí, bez rozdílu věku, běháme v dešti a hodně se radujeme.

Slunce se mým představám zachechtá a přidá na intenzitě. Prý by to bylo neestetické a ono by se na to nemohlo dívat. "Tak se schovej za mraky a nic neuvidíš", odpovídám mu. Ale to zase né, ono se dívat chce. Prý nás chce trestat za to, jak se věky chováme. Jak to, že ale nevidí, že také ubližuje přírodě, která za naše chování nemůže? Slunce se přece jenom trochu zastydí a na několik vteřin se schová za malý mráček. Dlouho mu to ale nevydrží  a krade každý malý stín, kam se snad můžeme schovat.

Zítra budou u nás probíhat Volyňské slavnosti a slunce si je určitě nenechá ujít. Už se těší, jak  bude rozpouštět turecký med na stánku, děti potrápí, aby ani z kolotočů nic neměly a dospělé zažene od opékaných klobás, protože na nic teplého chuť nebude. Po náměstí se budou motat skupinky těch, kteří se chtěli ochladit pivem a kterým alkohol stoupl do hlavy díky slunci, hodně rychle. Prostě, ze slunce se stala zlá ohnivá koule.

Ze zoufalství si vytvářím takový obranný reflex a říkám si, že je to jenom ošklivý sen, ze kterého se brzy probudím.

Sluníčko, tak se nezlob! Už budeme hodní!!!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

20%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

28%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%