Plavečky! Že by tip na
další módní přehlídku?

Plavečky! Že by tip na
další módní přehlídku?

28. 8. 2015

Rozmarné léto! Budiž pochváleno!

Děvčata, tento článek bude zejména pro nás, tak trochu rozmarné parádnice :-). Ale číst jej může vlastně každý. Sezóna se nám pomalu krátí, sluneční paprsky již tak nebodají. Kam já jsem ty plavky mohla jen dát !? Kam jsem je zašantročila? Ztratila jsem je, nebo mi je někdo ukradl? Určitě každá z nás tuto situaci zná, když nemůžeme něco najít. Je to k zbláznění! Prostě jsem si, děvčata, najednou uvědomila, že mi chybí jedny krásné plavky, které jsem si loni koupila a nemám je ve skříni...kdepak asi jsou? To je mi záhada! A tak jsem je nejdříve začala hledat v přihrádkách, kde jsem předpokládala, že je určitě najdu. Nenašla.

Pak jsem již trochu rozladěná prošla i skříně manžela. Co kdyby se mu náhodou tak zalíbily, že by si je občas chtěl vyzkoušet? Fakt bych byla šťastná, kdyby se u něho našly, nic bych mu nevyčítala, ale kde nic, tu nic. Že by v tom měly prsty vnučky? Ale ne, ty snad až za pár let začnou tahat nějaké moje věci, i když botičky na podpatkách si zkoušejí již nyní. Hrají si na obchod. Dělají si z bot řady a pak si je mezi sebou prodávají. Dokonce i já jsem si musela od nich pár svých vlastních bot znovu koupit i zaplatit. Udivilo mne, že ti caparti platbu kreditkou neakceptují. Požadovaly jen hotovost v bankovkách, co nejvyšší nominální hodnoty, mince odmítaly. Naštěstí jsem dostala od nich laskavě nějakou slevu, tak mne tento nákup nepoložil, ale plavky stále nikde.

Nedalo se nic dělat, vzala jsem svoje skříně tady na ostrově útokem. Skoro vše jsem z nich vyházela. A když už jsem měla hezky všechno prádlo na zemi, na jedné hromadě, řekla jsem si, že si tedy udělám pořádek alespoň v oblečení na pláž. Začala jsem třídit plavky, plédy, sukýnky a plážové halenky či šatičky. Kloboučky, tašky, brýle, korálky, náramky, to nechám spíše na příště, na to nemám jaksi sílu. Prádlo jsem pak hezky vyprala a rozvěsila na šňůry na terase. Připadala jsem si jako Pejsek s kočičkou, jak věšeli prádlo. Snad mi prádlo nezmokne! Že bych se také pověsila? Ale ne! Ještě vydržím. Spokojeně jsem si sedla do lehátka a dívala se na tu směsici barev vlající na šňůrách. To by byla módní přehlídka, napadlo mne! A již jsem u toho. Jasně, že jsem si na vás, děvčata, vzpomněla a běžela pro foťák, dříve, nežli začne pršet a budu muset prádlo uklízet.

A tak se stalo, že vám předkládám ve fotografiích část mé garderoby na pláž. Je to takový přibližný vzorek, co se nosí. Nosí se samozřejmě mnohem více různých modelů. Já nejraději mám ty lososové dvojdílné plavky s lístečkama. Některé kousky jsem koupila v Praze, některé za velkou louží. Ale většina plavek je italské výroby. Zjistila jsem, že na vedlejším ostrově, na Brači, mají jeden bezvadný obchůdek s plavkama. Jednou tam spolu zajdeme. Jsou odvážnější, ale zatím si troufám. Ale děvčata, nemyslete, není to zadarmo! Vyfotila jsem vám proto i moje mučidla. Ty leží na terase stále. Kykoli můžete vyzkoušet. A hned.:-). Vím, že kolo a plavání je celkem běžná aktivita pro většinu z nás.

A moje mučidla? Kruhy jsou na posilování paží. Upažte, propněte lokty,napětí do celých paží včetně prstů. Kroužky zavěste na zápěstí a roztočte je malými, ostrými kroužky celými propnutými pažemi. Vtáhnout bříško, podsadit zadeček, nehýbat tělem, jen pažemi. Sto kroužků dopředu, sto kroužků dozadu a je to! Další mučidlo je na posilování vnitřních stehenních svalů. V sedu stiskáte pružinu kolenama k sobě. Šlapadlo i činky znáte. Poslední jsou pevné popruhy, zavěšené na pergole, visící kolmo dolu k podlaze. Končí tak 70 cm nad zemí. V závěsu se posiluje celé tělo vlastní vahou. Je to vynikající posilování pro již zdatnější sportovce.

Ale co by vás mohlo hodně zajímat, je systém cviků pro regeneraci páteře SM systém, MUDr. Richarda Smíška. Doktor Smíšek byl u nás ve Vrbosce. Ano, cvičili jsme každý den. Cvičí se se dvěma pružnými lany, natahují se jako gumy. Připevňují se jedním koncem, smyčkou, třeba na zábradlí, druhý konec držíte za držátka v rukách. Lana musí být napnutá. Cvičí se ve stoje pohybem paží nebo dolních končetin proti odporu gum. Je vhodné použít malou sílu a více opakování. Lana se dají i vyrobit. Originály jsou relativně drahé. Stačí koupit 2 x 2metry gumicuku a jakákoli držátka.  Seženete v modelářských potřebách.

A pokud vám vyschlo v krku, přidávám ještě jednu malou vychytávku. Týká se osvěžení, tedy možnosti mít u sebe stále studenou vodu i ve třicetistupňových vedrech. Pet lahev naplňte do poloviny vodou, případně vodou s citronem a dejte do mrazáku přes noc, na stojato, zmrznout. Ráno dolijte do lahve vodou z vodovodu a máte osvěžující ledový nápoj na celé dopoledne. Led se postupně rozpuští.

Přeji Vám děvčata, klidný, poslední prázdninový víkend!

P.S. Plavky jsem nenašla, ale třeba jsem je nechala v Praze. Nevadí.  A jak jste si Vy užily letošní tropy a dovolené? Jaké plavky nejraději nosíte? Napadlo mne,že ta naše případná další letní módní přehlídka v roce 2016 by mohla být na téma plážové oblečení. Jistě, že včetně klobouků, botiček, tašek, slunečních brýlí, plážových náhrdelníků, plédů, sukní, halenek a šatiček, třeba i vlastnoručně vyrobených. Byla by to možná pro některé z nás docela dobrá motivace, proč se také sobě trochu více věnovat a nemyslet jen na ty naše zlatíčka kolem nás.  Co Vy na to, děvčata?

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA