Brooklynský most letem světem

Brooklynský most letem světem

4. 10. 2015

Moji milí, pojďte se se mnou projít po Brooklynském mostu v New Yorku. Provedu vás místy, která jsem navštívila. Jo, a abych nezapomněla - oblečte si, prosím, pláštěnky, abyste se na mě nezlobili, až vás skropí nějaká ta sprška z vod řeky East River nebo z mlžného nebe.

Brooklynský most a další památky New Yorku nejlépe poznáte při okružní jízdě lodí Circle Line. Lepší je vybrat si tu delší, čtyř hodinovou prohlídku. Díky ní objedete celý Manhattan a získáte základní orientaci o městě jaksi zezdola. Shora totiž Big Apple, jak se New Yorku přezdívá, poznáte až z helikoptéry, pokud nemáte strach z létání a natřásání ve vzduchu. A pokud, samozřejmě, máte nějaký ten dolárek ušetřený navíc pro tuhle atrakci. Stojí ale za to!

Pokud navštívíte New York, je téměř povinností si osahat proslulý Brooklynský visutý most svýma vlastníma nohama či na kole.

Brooklynský most doporučuji přejít pěšky ze strany Brooklynu, kam se dostanete z centra NYC metrem a vystoupíte ve stanici High Station. Z této strany je totiž nádherný pohled na celý Manhattan. Tedy pokud neprší, ale není všem dnům konec. Most má uprostřed lávku pro pěší a cyklisty, dole jezdí automobily. Všimněte si, kolik zamilovaných tudy šlo a přicvaklo si zde svoje zámky lásky. Ještě, že má most tak bytelnou konstrukci, aby tolik lásky unesl, protože - pokud to město nezakáže - pochybuji, že se dvojice téhle aktivity vzdají a přestanou si věšet na konstrukci svoje pomníčky.

Tak to je dnes jen tak letem světem má rada pro ty, kteří se snad do New Yorku chystají, nebo pro ty, kteří se jen rádi dozvídají něco nového a cestovat nechtějí či nemohou. Pro všechny pak připojuji své fotografie. O historii Brooklynského mostu si můžeme přečíst v příloze zde.

P.S. Pokud by se někdo chystal do NYC, mám fantastického průvodce, samozřejmě knižního. Jmenuje se: Otevřete, rozložte, objevujte New York. Během tří měsíců jsem se na pobyt v USA připravila tak, že jsem po příjezdu do New Yorku měla dojem, že jsem tam již někdy předtím byla. Nebyl to špatný pocit. Pokud nejedete s cestovkou, je příprava základní předpoklad úspěšného pobytu. V dnešní době se dá téměř vše zařídit předem přes internet. To je veliká výhoda. Ráda ohledně pobytu v NYC poradím.

 

Na dokumentární film o Brooklynském mostu se můžete podívat zde.

Hodnocení:
(1 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.