Jak žít co nejdéle ve své domácnosti?

Jak žít co nejdéle ve své domácnosti?

1. 10. 2015

Chystáte se na stáří? Uvažovali jste o tom, že by bylo dobré upravit si domácnost tak, aby se v ní bezpečně žilo i ve vysokém věku? Diakonie ČCE vydala novou příručku s názvem „Jsem tady ještě doma?“, která obsahuje praktické a srozumitelné informace o tom, jak přizpůsobit domácnost, v níž žije senior.

Brožura je jedním z výstupů stejnojmenného projektu, kterým se Diakonie snaží reagovat na celkové stárnutí populace, na nedostatek služeb pro seniory a především na přání většiny lidí zůstat co nejdéle doma. Publikace má za úkol informovat širokou veřejnost o některých možnostech, jak lze upravit domy a byty tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám seniorů nebo osob se sníženou pohyblivostí a soběstačností a mohli tak zůstat ve svém přirozeném prostředí.

Příručka přináší praktické rady, jak přizpůsobit bydlení v těch oblastech, které představují pro starší lidi problém, ať se jedná o architektonické nedostatky a bariéry, o zabezpečenost domácnosti nebo o oblast drobných sebeobslužných činností. Provádí čtenáře postupně jednotlivými místnostmi a upozorňuje, jaké nedostatky můžeme v domácnostech často najít. Informuje o možných stavebních zásazích, o technickém vybavení, ale také o jednoduchých řešeních, která jsou finančně a materiálně nenáročná. Proto je zde uvedena i nabídka různých kompenzačních pomůcek nebo tipy na přestavby, které lze zvládnout svépomocí. V neposlední řadě příručka informuje o pomocných službách a možnostech, kde získat finanční příspěvky. Brožuru si můžete zdarma stáhnout zde. K dispozici je také v tištěné podobě.

Projekt „Jsem tedy ještě doma?“ se zabývá problematikou bydlení seniorů se sníženou soběstačností. V rámci něj proběhlo rovněž terénní šetření, které zjišťovalo aktuální situaci a potřeby pečujících a samotných seniorů v oblasti bydlení. Realizovány budou také vzdělávací kurzy pro profesionály. Projekt byl finančně podpořen Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.