Imigranti nejsou jen
humanitární problém

Imigranti nejsou jen
humanitární problém

19. 10. 2015

V Bibli se dočteme, že Bůh stvořil Zemi a dal ji člověku. 

Korán učí, že Bůh stvořil zemi a dal ji muslimovi.  

Zní to téměř stejně. Ale důsledek je ten, že podle islámské víry celá Země patří muslimům. My sice na jejich území žijeme, ale když oni ho teď nutně potřebují, tak jim ho musíme uvolnit. Mají na něj Alláhem dané svaté právo. A Alláhovo slovo se nesmí ani myšlenkou zpochybnit. Tak pokud vám někomu připadá jejich chování arogantní, snažte se je chápat. Vždyť je také od dětství učí, že muslim je vždy nadřazen nad bezvěrce. A že mají snahu nastolit islám ve všech zemích světa jakýmikoliv prostředky, tím se nijak netají. A nevěřící se budou muset bezpodmínečně podřídit. 

Sloužil jsem jednu noční dvanáctku s kolegou, který už absolvoval druhý čtrnáctidenní turnus hlídání v zařízení v Bělé p.B. Hodně jsem se od něj dozvěděl. I o tom, o čem se moc nepíše.

To, že nemají zájem se do naší společnosti jakkoliv integrovat je logické a pochopitelné a je obtížné je do toho násilím nutit. Představte si, být tak na jejich místě.

Představte si, že je několik tisíc českých uprchlíků v nějakém větším městě islámského státu. Samozřejmě, že se nastěhujete do čtvrti, kde bydlí Češi, kde jsou české restaurace, česká knihovna, česká škola a katolický kostel. Nemyslím, že by bylo mnoho lidí, kteří by s muslimy poklekali k modlitbě, vzdali se hudby, tance, a přijali další nařízení v chování, oblékání, cenzuru, přijali trestní právo šária a do islámské společnosti se integrovali. Jak potom můžeme chtít po muslimech, aby se integrovali do společnosti naší.

Masíruji v salonu s thaiskými a filipínskými masérkami. Která z nich je budhistka poznám podle toho, že se při příchodu lehce pokloní sošce Buddhy v recepci. Nebo asijští obchodníci mají oltářík ve své večerce. V rozhovoru s ukrajinskou uklízečkou se dozvím, že chodí do pravoslavného kostela. Někdo z mých známých uctívá bohy v přírodě, jiný navštěvuje synagogu. Mám i kamaráda Asifa, maséra, který je muslim. Ten do mešity nechodí, ale i kdyby chodil, nevadilo by mi to. Když si každý žije po svém a toleruje ostatní, je všem dobře. Jak ale chce někdo u nás nějakou ideologii šířit násilím, bez tolerance a úcty k odlišným kulturám či náboženstvím, tak to prostě musíme odmítnout hned v počátcích.

A důrazně! A všichni.

Mohamed nám nebude přikazovat, jak žít, a komu to nevyhovuje, ať sem tedy nechodí. Bohaté arabské země žádné uprchlíky nepřijímají. Zato štědře podporují ty, kteří se vydají šířit islám do Evropy. My tu ale máme svoji kulturu a zákony.

Problém uprchlíků proto není jen humanitární. Cizinců u nás žije spousta. O pár tisíc víc by se ani nepoznalo. Nejsme v globálu ani xenofobní, ani rasistická společnost.

Tak ty přistěhovalče, který máš podobné křesťanské myšlení a hodnoty, tak ať jsi jakéhokoliv vyznání či ateista, ty buď vítán. Pomoz nám svou prací budovat tuto krásnou zemi v duchu našich tisíciletých tradic.


Na konec dva odkazy:
http://www.koranoislamu.cz
http://www.info-bible.cz

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Je zbytečné se dohadovat, co by muslimští imigranti měli dělat. Oni nic nechtějí dělat, jen brát a vraždit nás, nevěřící. Je to náboženský fanatismus jako když ve středověku pálili katoličtí kněží čarodějnice. Katolická církev naštěstí už šla dále, ale nevzdělaným arabským věřícím to nelze vysvětlit. Ve škole se neučí nic jiného než korán .Je to jejich náboženství, ale i politika. Neznají nic jiného a považují se za vyvolené to hlásit v celém světě. A idiotská EU to podporuje, protože si myslí, že to "ukočíruje" ve svůj prospěch, protože ta zas vyznává pouze kult peněz.Jenže náboženský fanatismus je nebezpečnější.
Radovan Cakl
Rozhovor se senátorem Tomášem Jirsou o imigrantech: http://www.prvopodstata.com/2015/10/17/chcete-vedet-jak-je-to-s-valkou-v-syrii-a-s-utecenci-v-evrope-opravdu/#more-3178
Libor Farský
Re Elén: Да здравствует глобализа́ция
Elena Valeriánová
Pánové si anglicky honí své ego?
Miroslav Štorch
V Sarajevě - hlavním městě Bosny a Hercegoviny nyní vládnou muslimští politikové a kdo není muslim, tak obtížně shání zaměstnání. Před válkou 1991-1995 tam bylo klidné soužití několika národností a náboženství. Nyní se to bohužel vyhrotilo, když muslimové byli dříve ve válce potlačovanou a vyvražďovanou menšinou ve Srebrenici atp. Kdo se u nás v klidu začlení, tak mi nevadí. Kdo se chce prosazovat na úkor místních, ten by měl odejít. Tak to říkala i australská premiérka.
Zuzana Pivcová
No, raději bych s tou angličtinou přestala.
Jiří Libánský
Mr McDonald. Please handles private correspondence with Mr. Horacek outside the part reserved for comments. Thank you.
Lidmila Nejedlá
Jiří, je to rozumná úvaha bez jakékoliv hysterie blízká mému chápání. Ale stále více mě překvapují lidé, kteří nevidí v síle migrantů problém a přitom nedokáží být tolerantní k vlastním lidem. Je v tom určitá faleš.
Tomáš Horáček
Ty tři věty v angličtině byly určeny pro pana McDonalda, který pravděpodobně česky nehovoří, paní Jakubcová. Věřím, že se přes ně dokážete s panem Huspekem bez větší zdravotní újmy přenést.
Jiří Libánský
Paní Jakubcová. Proč nepřijímají arabské státy uprchlíky i když finanční pomoc poskytují, o tom jsem se zmínil v druhé polovině textu článku.
Miroslav Štorch
Švýcarsko je mnohem bohatší země než Česká republika a má výhodu, že není členem Evropské unie. Nemůže podléhat nátlaku většiny EU vedené Německem a Francií. V noci běžel na ČT2 dokumentární film o deportování nežádoucích imigrantů ze Švýcarska, kteří mohou odletět domů buď dobrovolně a samostatně s letenkou zakoupenou švýcarskou federací , nebo nedobrovolně s policejní eskortou a pouty na rukou. Švýcarsko má 28 deportačních středisek, kde je podobný nevězeňský režim stejně jako u nás v Bělé nebo Drahonicích. Nemají možnost volného pohybu do okolí. Když soud rozhodne odlétají domů, i když nechtějí - http://www.ceskatelevize.cz/porady/10430220378-zvlastni-let/, zhlédnout můžete zde http://filmecheck.cz/film-32845-zvlastni-let
Jarmila Komberec Jakubcová
Vážený pane Horáček, anglicky píšeme i mluvíme skoro všichni, jenže tady na portálu si píšeme česky a víte proč? Protože je to český portál - už to chápete?
Jarmila Komberec Jakubcová
Často navštěvuji Izrael, proto vím, že článek pana Libánského je pravdivý a naprosto vystihuje to co nyní prožíváme s pronikáním islamistů do Evropy. Islám jako jediné náboženství neprošlo od jeho vzniku žádnou reformací.Je založeno na dogmatech. je velmi zajmavé, že muslimské země jako třeba Saudská Arábie, Kuvajt a další si tyto imigranty neberou.Nechápu proč.
ivana kosťunová
Skvěle napsáno a souhlasím s paní Votavovou. Je to o zdravém rozumu.
Jiří Libánský
Jak napsal pan Horáček. Každé náboženství se dá zneužít. To je pravda. Ale v případě Koránu nejde o zneužití. Nebezpečí nám hrozí od každého, kdo se jím bude jen řídit. A od pravověrných muslimů se to očekává. A proto vyžaduji odkaždého přistěhovalce, aby zapoměl na Alláha, na Korán a na svou svatou muslimskou povinnost šířit islám všemi prostředky i za cenu obětování životů, včetně vlastního. To u nás tolerovat, ani při vší smířlivosti, prostě nelze.
Zdeněk Huspek
Díky za článek, podepisuju. A další dík za diskusní příspěvek pana Cakla, ten nemá chybu. Naopak pan Horáček nezklamal. Byť zde perlí svojí angličtinou, nepochopil zhola nic.
Elena Valeriánová
Představte si situaci, jak píše autor článku, že by běženci z Česka zakotvili v muslimské zemi i když v české komunitě. Dovedete si představit, že by nás nechali vyznávat své náboženství a nebo spíše ateismus, že bychom mohli dále žít jak jsme zvyklí? A zejména ženy by mohly žít tak jak žijí dosud? Chodit prostovlasé, v šortkách, sednout si do kavárny, řídit auto, studovat, pracovat, cestovat? Oni by po nás nechtěli abychom striktně dodržovali, to co oni vyznávají? Jak potom mohou chtít, abychom my nepožadovali, aby se přizpůsobili. Nechci zde muslimy, nechci jejich zvyky, mešity. Budu je tolerovat, ale tam odkud přišli.
Zdeněk Huspek
Díky za článek, podepisuju. A další dík za diskusní příspěvek pana Cakla, ten nemá chybu. Naopak pan Horáček nezklamal. Byť zde perlí svojí angličtinou, nepochopil zhola nic.
Jiřina Votavová
Výstižný článek i několik diskuzních příspěvků. Není to o netoleranci, ale zdravém rozumu. Nejdůležitější představitelé EU propásli správnou dobu na správné rozhodnutí, teď už budeme jen záplatovat jejich chyby. Všechny trpící světa nemůžeme přestěhovat do Evropy. Ano, a tolerantní musí být opravdu obě strany a tomu právě nevěřím.
Dagmar Bartušková
Dobře napsaný článek. Souhlas s paní Douškovou.
Jana Šenbergerová
Pod tento článek se mohu podepsat. Žijeme v pohraničí, které bylo po válce osídleno nejen lidmi z celé naší republiky, ale také z různých koutů Evropy. V posledních desetiletích přibyli i přistěhovalci z jiných částí světa. Těžko by nás někdo mohl podezírat z xenofobie, žijeme nejen vedle sebe, ale často i spolu, a to v míru a pohodě. Všichni respektujeme zákony této země, nikdo se neprosazuje na úkor jiných. Vidím rozdíl mezi občasnými záplavami, tsunami a potopou. S těmi prvními jsme se už setkali, s tou druhou někteří, s tou třetí zatím nikdo. Nemusím zažít všechno.
Tomáš Horáček
Well done, Mr. Jiggs McDonald. I agree with everything you write. Tolerance must be from both sides.
Radovan Cakl
Dobrý článek. Před týdnem jsem dostal toto zamyšlení o imigrantech od kamaráda z USA. Možná to zní jako vtip, ale i v nich bývá jádro k zamyšlení. Zasvěcený postřeh o toleranci Jiggs McDonald, moderátor Hall of Fame NHL v Ontariu, říká: Jsem opravdu zmatený, že mnoho mých přátel je proti stavbě další mešity v Torontu. Myslím, že by mělo být cílem každého Kanaďana být tolerantní bez ohledu na jeho náboženské přesvědčení. Proto by mešita měla být povolena, a to ve snaze prosazovat toleranci. Proto také navrhuji, abychom otevřeli dva noční kluby hned vedle mešity, čímž podpoříme toleranci zevnitř mešity. Jeden z klubů by byl gay klub a mohli bychom ho nazvat "Turban Cowboy " a druhý, topless bar, by se jmenoval "You Mecca Me Hot". Hned vedle by mohlo být řeznictví, které se specializuje na vepřové maso, a vedle něj pak restaurace s otevřeným vepřovým grilem s názvem" Iraq of Ribs". Naproti přes ulici by mohl být obchod se spodním prádlem s názvem "Victoria Keeps Nothing Secret (Victoria nedrží nic v tajnosti)" se sexy figurínami ve výlohách, prezentujícími zboží, a na druhé straně obchod s lihovinami s názvem "Morehammered." To vše by mohlo povzbudit muslimy, aby prokázali toleranci, kterou žádají po nás. Ano, měli bychom podporovat toleranci a každý z nás v tom může sehrát svou roli tím, že toto předá dál. A pokud se právě nesmějete nebo neusmíváte ... Je to buď tím, že právě spíte, nebo je právě půlnoc v oáze a je čas uložit vašeho velblouda do postele.
Tomáš Horáček
Já jsem to pochopil jinak. Jako toleranci k odlišným kulturním hodnotám. Nemyslím si, že je islám apriori nebezpečný, pokud nebude zneužit k hrozivým cílům. Konec konců, zneužita byla celá řada náboženství včetně křesťanství. Je to jen o povahách lidí, kteří ve jménu Boha nějakou víru šíří.
Zuzana Pivcová
Ano, takto to vnímám i já. Islám je velmi nebezpečný a jeho šiřitelé představují na tomto území hrozbu. jak zanikla antická civilizace a kultura?