Imigranti nejsou jen
humanitární problém

Imigranti nejsou jen
humanitární problém

19. 10. 2015

V Bibli se dočteme, že Bůh stvořil Zemi a dal ji člověku. 

Korán učí, že Bůh stvořil zemi a dal ji muslimovi.  

Zní to téměř stejně. Ale důsledek je ten, že podle islámské víry celá Země patří muslimům. My sice na jejich území žijeme, ale když oni ho teď nutně potřebují, tak jim ho musíme uvolnit. Mají na něj Alláhem dané svaté právo. A Alláhovo slovo se nesmí ani myšlenkou zpochybnit. Tak pokud vám někomu připadá jejich chování arogantní, snažte se je chápat. Vždyť je také od dětství učí, že muslim je vždy nadřazen nad bezvěrce. A že mají snahu nastolit islám ve všech zemích světa jakýmikoliv prostředky, tím se nijak netají. A nevěřící se budou muset bezpodmínečně podřídit. 

Sloužil jsem jednu noční dvanáctku s kolegou, který už absolvoval druhý čtrnáctidenní turnus hlídání v zařízení v Bělé p.B. Hodně jsem se od něj dozvěděl. I o tom, o čem se moc nepíše.

To, že nemají zájem se do naší společnosti jakkoliv integrovat je logické a pochopitelné a je obtížné je do toho násilím nutit. Představte si, být tak na jejich místě.

Představte si, že je několik tisíc českých uprchlíků v nějakém větším městě islámského státu. Samozřejmě, že se nastěhujete do čtvrti, kde bydlí Češi, kde jsou české restaurace, česká knihovna, česká škola a katolický kostel. Nemyslím, že by bylo mnoho lidí, kteří by s muslimy poklekali k modlitbě, vzdali se hudby, tance, a přijali další nařízení v chování, oblékání, cenzuru, přijali trestní právo šária a do islámské společnosti se integrovali. Jak potom můžeme chtít po muslimech, aby se integrovali do společnosti naší.

Masíruji v salonu s thaiskými a filipínskými masérkami. Která z nich je budhistka poznám podle toho, že se při příchodu lehce pokloní sošce Buddhy v recepci. Nebo asijští obchodníci mají oltářík ve své večerce. V rozhovoru s ukrajinskou uklízečkou se dozvím, že chodí do pravoslavného kostela. Někdo z mých známých uctívá bohy v přírodě, jiný navštěvuje synagogu. Mám i kamaráda Asifa, maséra, který je muslim. Ten do mešity nechodí, ale i kdyby chodil, nevadilo by mi to. Když si každý žije po svém a toleruje ostatní, je všem dobře. Jak ale chce někdo u nás nějakou ideologii šířit násilím, bez tolerance a úcty k odlišným kulturám či náboženstvím, tak to prostě musíme odmítnout hned v počátcích.

A důrazně! A všichni.

Mohamed nám nebude přikazovat, jak žít, a komu to nevyhovuje, ať sem tedy nechodí. Bohaté arabské země žádné uprchlíky nepřijímají. Zato štědře podporují ty, kteří se vydají šířit islám do Evropy. My tu ale máme svoji kulturu a zákony.

Problém uprchlíků proto není jen humanitární. Cizinců u nás žije spousta. O pár tisíc víc by se ani nepoznalo. Nejsme v globálu ani xenofobní, ani rasistická společnost.

Tak ty přistěhovalče, který máš podobné křesťanské myšlení a hodnoty, tak ať jsi jakéhokoliv vyznání či ateista, ty buď vítán. Pomoz nám svou prací budovat tuto krásnou zemi v duchu našich tisíciletých tradic.


Na konec dva odkazy:
http://www.koranoislamu.cz
http://www.info-bible.cz

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

21%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

27%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%