Šípkový likér

Šípkový likér

28. 10. 2015

Před lety mi moravský kamarád dal recept na šípkový likér. Jelikož mi na zahradě vyrostl ze zapomenutého odkopku růže veliký keř růže šípkové, sklízím již druhým rokem tolik šípků, že jsem ten recept vloni poprvé vyzkoušela a letos to zopakuji. Likér je velice dobrý a jedna stopečka denně na zdraví přijde v zimě vhod.

Na netu je těch receptů spousta, s různým kořením, ale já vycházím ze zásady, že v jednoduchosti je krása, a nic dalšího nepřidávám.

Ingredience:
Šípky, alkohol (vodka, nebo žitná, nebo slivovice, zkusila jsem to i napůl), cukr. Vše si přibližně upravte podle množství natrhaných šípků, alkoholu dejte tolik, aby byly šípky více než potopeny a cukr pak podle vaší chuti.

Příprava:
Asi 1/2 l šípků očištěných od okvětí a stopky, opraných, okapaných, nasypte do větší skleněné nádoby a zalijte alkoholem, nechte minimálně dva týdny macerovat na teplém místě, nejlépe na sluníčku. Potom přeceďte a přidejte zchladlý sirup svařený asi z 15-25 dkg cukru a trošky vody, promíchejte a slijte do lahve, nechte trochu uležet.

Na zdraví!

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
František Komín
To bych mohl také zkusit. Zatím jsem zkoušel jen šípkové víno a není špatné. K tomu přejití mrazem mám připomínku. Patrně to bude mít vliv na chuť, protože mráz poškodí buňky a to může mít za následek důkladnější vylouhování látek, které šípky obsahují (to je moje teorie). Ovšem pokud jde o obsah vytamínů, tak ten je nejvyšší v září, když už jsou sytě červené a pak zase pomalu klesá (to už není moje teorie, ale informace od odborníků). Když se to dá dohromady, tak nejlepší by bylo natrhat je v září a dát je přes noc do mrazícího boxu v ledničce.
Alena Vávrová
Šípky mohou, nebo dokonce mají, být přešlé prvním mrazíkem. Aspoň tak je psáno v receptech na netu. Vloni - nevím, zda jsem je trhala již jednou přemrzlé, letos ano.
Soňa Prachfeldová
Tak to se jdu podívat na šípky, Vypadá to dobře a není to složité. Zkusím.
Alena Tollarová
Alenko, to vypadá fakt dobře. Že bych se rozběhla na šípky? Než zmrznou. A moc pěkně jsi to nafotila.
Dana Kolářová
Alenko, moc hezká foto dokumentace.
Ladislav Vesecký
Fota lahodí oku a likér musí být skvělý
Hana Rypáčková
Mám ráda čaj z celých šípků-připomíná mi to dětství, v zimě byl na kamnech stále k potřebě.
Jarmila Komberec Jakubcová
Šípkové víno a likér dělala moje maminka.Doma jsme měly pořád čaj z šípků.Nerada jsem ho ale trhala pro jeho trny.Letos jsou šípky malinké, protože bylo velké sucho.Natrhala jsem si jich pár na čaj.
Zuzana Pivcová
Vyrobit bych to sice neuměla, ale šípky jsou mi sympatické už od dětství v podobě šípkového čaje, a jak je dobrá marmeláda! Stopečkou likéru denně bych rozhodně nepohrdla.