Střapatý koláč

Střapatý koláč

19. 11. 2015

Je podzim, ovoce sklizené ve sklepě, nic nebrání tomu, abychom předcházeli zimnímu nedostatku vitaminů. A když se přidá chuť na něco dobrého, mohou pomoci jablíčka. Jak? Upečeme si střapatý koláč.

Ingredience
15 dkg mouky
12 dkg cukru
12 dkg másla
3 žloutky
3 lžíce smetany
0,5 balíčku prášku do pečiva
5 bílků
0,5 kg jablek

Postup
Do pěny umícháme žloutky s cukrem. Přidáme rozehřáté máslo a smetanu. Do hladké hmoty přidáme prášek do pečiva, pšeničnou mouku a pomalu vmícháme sníh z bílků. Těsto rozetřeme opatrně asi na tři prsty do vymaštěného a moukou vysypaného pekáče. Oloupaná jablka nakrájíme na čtvrtky a zapícháme stejnoměrně do těsta. Poprášíme cukrem se skořicí a pečeme. Jemný koláč krájíme ještě teplý otřeným nožem namočeným v horké vodě. A je to mňamka.

Dobrou chuť!

Hodnocení:
(3.3 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Koláč je lákavý, a to přesto, že teď nemlsám. Ale jeden kousek bych si dala, připomíná mi to prodávané Hraběnčiny řezy , ale o 2 třídy výš.
Soňa Prachfeldová
To věřím, že se jen zapráší. Včera jsem udělala těsto hrníčkové na plech, méně cukru, pokryla hustě nakrájenými jablky, skořice a pak drobenka, také rodina šťastně papala.
Dana Kolářová
Děkuji všem za komentáře. Na obrázku je skutečně koláč mřížkovaný, ale jiný obrázek v archivu nemám a chtěla jsem vyzkoušet přikládání fotky k článku. Ano, jablíčka vykukují a jsou jako střapečky.
Alena Várošová
Zdravím paní Dano,první moje myšlenka byla mřížový ,bramborový koláč s vlastní marmeládou,který vydrží dosti dlouho vláčný,ovšem pokud se hned nesní..Ale i tenhle může být dobrý.
Miluše Převrátilová
Koláč s jablky zkusím, mám ráda nové recepty a Váš koláč láká ...
Hana Rypáčková
Taky jsem myslela na mřížkový. A je třený...Škoda, že není dílo vyfocené..Ty čtvrtky jablek se asi ponoří...Až budu mít dva volné bílky , zkusím to.
Alena Tollarová
Tak to by mohlo být opravdu dobré! Neznám, takže zkusím. Podle obrázku mi připadalo, že je to mřížkový koláč.
Dagmar Bartušková
Také bych se s chutí zakousla.
Zdenka Jírová
Už mám na něj chuť. Miluji všechno, co je s jablky.Zkusím ho v neděli ke kávě.
Lidmila Nejedlá
Jablkové náplně v koláčích mám moc ráda. Danuško, upeču ho rodině. Díky za recept.