Můj návod: Vložení obrázků do textu
ILUSTRAČNÍ FOTO: pixabay.com

Můj návod: Vložení obrázků do textu

20. 12. 2015

Při procházení příspěvků u dřívějších návodů jsem zachytil dotaz na možnost vkládání obrázků do přímo článku, mezi text. Toto vkládání je podle mého názoru vhodné hlavně u popisování postupů, třeba kuchařských fotoreceptů, návodů při úpravě fotografií a podobně. V ostatních případech bych spíš volil nepřerušovaný text, a obrázky s jednoduchými popisky vkládat do galerie pod článkem. Ale je na každém z nás, jak tento způsob využije.

Takže odpověď zní - vyzkoušel jsem a JDE TO.

Založíme si nový článek a na vhodné místo v textu můžeme vložit obrázek. Pokud vkládáme článek připravený ve Wordu, tak v místě, kam budeme vkládat obrázek vytvoříme větší mezeru pro snadnější orientaci. Potom můžeme jen postupně vkládat obrázky. 

Provedeme to následovně:

1) Na profilu v Galerii, volných fotkách nebo například na rajčeti si uložíme potřebné obrázky. Poté otevřeme obrázek, klikneme na jeho plochu pravým tlačítkem myši a vybereme nabídku Kopírovat adresu obrázku. Tím vložíme adresu obrázku do schránky. Vrátíme se do rozepsaného článku a umístíme kurzor na okraj řádku, kam chceme obrázek umístit. 

2) Klikneme v editační liště článku na ikonu  Vložit/Upravit obrázek (2. zprava).

 

3) Otevře se malé okno, do řádku URL vložíme (Ctrl+V) adresu obrázku ze schránky a potvrdíme OK.

.

 

Na místě kurzoru se zobrazí modrý obdélník velikosti obrázku. Když kliknete mimo modrý rámec, ukáže se vložený obrázek. Pokud bude obrys obrázku větší a pravý okraj se do sloupce nevejde, nezoufejte, program sám upraví velikost obrázku tak, aby se vešel do sloupce článku. Proto není nutné obrázky před vložením zmenšovat.

4) Pokračujeme ve psaní článku a na vhodných místech umístíme stejným způsobem další obrázky.

Tímto návodem zřejmě ukončím popis postupů při tvorbě článků a práce s obrázky na našem portálu. Pokud někdo bude potřebovat poradit s nějakou činností, může napsat dotazy na chatu Práce na počítači. A když to bude vyžadovat obšírnější odpověď, připravím další návod, stejně tak, jako když přibudou na portálu další možnosti využití.

Autor: Radovan Cakl
Hodnocení:
(4.7 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu