Omalovánky
FOTO: autorka

Omalovánky

24. 1. 2016

Zhruba před rokem jsem objevila v nabídce knih Antistresové omalovánky pro dospělé. Kresby Jolany Daňkové doplněné fejetony Lenky Tréglové mě doslova uchvátily. Koupila jsem si fixy, pastelky, tu nejměkčí tužku a dala se do práce.

Obyčejné pastelky se mi zdály moc tvrdé, po poradě s majitelem papírnictví jsem koupila pastelky akvarelové (jsou měkké a po přetření vlhkým štětcem "zvodovkovatí") a zkoušela je kombinovat. První díl mám dávno vymalovaný, z druhého dílu si postupně vybírám a z vysoka přehlížím komentáře jako "A ty jseš ve stresu?" nebo "Omalovánky jako pro děti?" 

Pokud někdo z vás váhá, budu mít radost, když se mi podaří ho přistrčit k rozhodnutí to zkusit. Jen si pečlivě vybírejte, do jakých vzorů se pustíte, některé jsou opravdu droboučké a "nečitelné", ale stačí sešit prolistovat a uvidíte.

Dnes jsem koupila v Penny Relaxační omalovánky s moc hezkými srozumitelnými obrázky, v zásobě mám sešit se secesními motivy a doufám, že mi chuť do hraní s barvičkami dlouho vydrží.

 

 

 

Hodnocení:
(4.3 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Podařilo se, díky. Jsou nádherné! Vaše řešení a barevné kombinace mě fascinují. Máte moc hezké předlohy. Ať vás to pořád baví. Takové vybarvování si nezadá s meditací, a ty jsou pro nás velmi prospěšné. Někdy se jejich prostřednictvím můžeme podívat i za "oponu".
Jana Slavíková
Zkusila jsem je znovu vložit, snad se zadařilo.
Jana Šenbergerová
Jani, nepovedlo se mi Fotogalerii otevřít. Asi se někde chybička vloudila. Nevadí, počkám si a předem děkuji za snahu. Už se těším na další obrázky.
Jana Slavíková
Jsou tam a jestli se vaše oči potěší, potěší to i mě :-))
Jana Šenbergerová
Jani S., tajně jsem v to doufala. O to víc děkuji. :-)
Jiřina Votavová
Ano, toto omalovávání není žádná užitková tvorba, může nás ale bavit a jedná se hlavně o omalovánky ANTISTRESOVÉ a jejich omalovávání je odreagování se, zklidnění a také třeba radost autora i dalších diváků. Někdo může stres, vztek nebo špatnou náladu vyběhat, kdo nemůže, může omalovávat. A kdo má náladu dobrou, může ji mít ještě lepší. :-)
Jana Slavíková
Paní ivano kosťunová, pro každého z nás má smysl něco jiného, umím plést, háčkovat, šít, vyšívat i plést z pedigu a všechno dělám hlavně kvůli tomu, že mě to baví. A jak píše Elena Valeriánová "Každá činnost, která člověku přináší potěšení a uspokojení má smysl".
Jana Slavíková
Jano Š., tak já pro vás vyfotím další a dám si je na profil (dnes to asi nestihnu). Jestli tím potěším vaše oko, má to smysl :-)
Jana Šenbergerová
Jano S., chodím sem potěšit oko a duši stejně jako na FOTO DNE. Dík!
Zdenka Jírová
To je hezký nápad, já malovat vůbec neumím, ale "Vymalovávat" bych si troufla.
ivana kosťunová
Já v tom nevidím smysl, pokud budu mít čas a chuť tvořit, asi bych dala přednost pletení, háčkování, a dost dlouho uvažuji o tom, že bych se pustila do pletení košíků z padigu."))
Eva Mužíková
Také nesouhlasím s názorem, že omalovánky jsou zbytečné vyhazování peněz. Byla jsem se na ně před vánočními svátky také v knihkupectví podívat, ale zatím jsem se nerozhodla které by se mi líbily... Jani, Tvé obrázky jsou vymalovány s citem pro kontrast barev, líbí se mi moc...
Jana Slavíková
Děkuji všem za příspěvky do diskuze, panu Caklovi za odkaz. Mám radost, že převážná většina příspěvků je kladných, také si myslím, že to, co nám přináší radost a potěšení není zbytečné. Můj vnuk mi říká babička-hračička, spoustu věcí vymyslí a pak je děláme spolu (z papírmaše sopku, z plastových talířů trnuchu skrvnitou, z keramiky vánoční či velikonoční ozdůbky, začíná se mnou vrtat kraslice), společně strávený čas nás obohacuje oba. A to penězi vyjádřit nedá.
Eva Balúchová
Já mám vymalovánky už od podzimu a když je čas,tak ráda vybarvuji.Ani nemusím být ve stresu.Mám pár obrázků na profilu,ale oproti vašim jsou takové obyčejné.Pastelky mám hranaté,malují lépe jak obyč,dám na vaši radu a koupím si akvarelové.
Radovan Cakl
Přišla mi nabídka z nase.republikaslev.cz, nabízejí 1x Antistresové a 1x Inspirativní vymalovánky za 40Kč vč. poštovného. Je to na : http://nase.republikaslev.cz/sleva/vymalovanky-pro-dospele-1-1-zdarma/
Elena Valeriánová
Každá činnost, která člověku přináší potěšení a uspokojení má smysl. Obrázky máte moc krásné, dokonce i ten traktor v tužce je pěkný. Chystám se to taky zkusit, ale musím si je nejdříve koupit :-)
Jiřina Votavová
Paní Jano, už vím, co jste dělala, že jste nebyla na i60 dlouho vidět. Vy jste omalovávala! A krásně! Když jsem v prosinci na chatu v Otázce dne položila otázku o těchto omalovánkách, hned jsem šla také jedny koupit jako vánoční dárek pod stromeček. Teď přemýšlím, že si je koupím i pro sebe. Člověk nikdy neví. ☼
Jana Šenbergerová
Já bych měla jediný problém - netrpím stresem. Jako relaxační záležitost dovede práce s barvami vtáhnout i toho, kdo si myslí, že by ho to nebavilo. Samozřejmě ne každého, jsme přece různí, a tak je to dobře. Krásně jste si se svými obrázky pohrála. Mně dělá dobře už jen pohled na ně. Ten první obrázek by mohl být hezkou předlohou výšivky.
Hana Práglová
Právě včera jsem tyto omalovánky viděla ve výkladní skříni našeho knohkupectví.Zaujalo mě to,ale ke koupi jsem se nedostala....
Helena Votíková
Do podobných omalovánek jsem se pustila nedávno, když jsem byla upoutaná na lůžko. Jak píše Naďa přemýšlíte o barvách a chcete aby se obrázek líbil. Myslím, že v určitých situacích to je příjemná aktivita. Obrázky jsem si stáhla z internetu.
Marie Magdalena Klosová
Malování je krásná věc.Vedu k ní teď své dva malé vnoučky a mám radost,když je to "chytne".Omalovánky pro dospělé jsem neznala,ale určitě mají své kouzlo.mm
Jarmila Komberec Jakubcová
Omalovánky jsem proti stresu ještě nevyzkoušela ale třeba to zkusím. Všechno je jednou poprvé.
Vladka Steinová
Celosvětový, velmi populární trend, prý vyléčí bolavou duši, vyhojí, zbaví napětí a stresu. Vylepší motoriku. Možné to je. Na internetu jsou k dispozici, stačí si je vytisknout.
Naděžda Špásová
Omalovánky jsem dostala pod stromečkem a k narozeninám. Mám k tomu kupu kvalitních akvarelových pastelek a moc mě to baví a uspokojuje. Vůbec to nepovažuji za vyhazování peněz. Je to nejen proti stresu, ale rozvíjí to cit pro estetiku a vkus. Nutí vás to přemýšlet nad barvami a celkovým výrazem obrázku. Jano, malujte dál, nejste v tom sama.
Zuzana Pivcová
Jsou krásné. Zatím znám takové omalovánky jen z přílohy časopisu pražské ZOO Trojský koník. Asi se do nich záhy pustím.
Soňa Prachfeldová
Je to moc hezké, naše vnučka když byla menší, byla samá omalovánka. Každá práce dělaná s chutí zvyšuje pozornost a aktivitu, pro nás potřebná věc.
Lenka Hudečková
Omalovánky máme doma už přes půl roku. Začala jsem s nimi nesměla, ale nakonec jsem byla koupit pořádnou velkou sadu pastelek a vymalováváme doma oba, Jiřík i já...je to moc krásná a opravdu antistresová zábava.
Alena Várošová
Záleží jak co koho baví.Každý máme jinou zálibu p.Květa ro vystihla přesně. Mimo jiné máte krásně vybarvené obrázky,mnoho lidí by to třeba nesvedlo,nebo nemělo tu trpělivost.Bavte se tím,co Vám přináší potěchu a uklidnění paní Jano.
Jana Sobolíková
Já jsem začínala malovat dětské omalovánky po vnoučatech a teď mám velkou knihu - Kreativ omalovánky pro dospělé, 100 stran pro relaxaci, meditaci a radost z barev. Je to drobná a krásná pohoda s pastelkami, doporučuji...
Květoslava HOUDKOVÁ
Ještě dodatek: Různé hezké obrázky jsem nalepila na papír, kopíruji, nastříhám a vozím s sebou. Když dám v tramvaji např. plačícímu dítěti - ztichne.
Hana Rypáčková
Pořád si některé zábavy nechávám na pak, až nebudu tak aktivní. Zatím, když si s vnoučkem vymalovávám, nedivím se jeho kreativitě, že nedbá na barvy /ač je už zná/ a přetahuje nedbaje na obrysy. Jsou mu tři. Je to ale moc hezké. Ještě tak si někdy dokončím puzzle po dětech /oblohy a moře je nebaví/.Asi dvě mantry mám vybarvené od kamarádky ...
Květoslava HOUDKOVÁ
Relaxovat vybarvováním všelijakých -i "příšer" považuji za zbytečné a další finanč. výdaje. Pro volný čas mám pestrost v ruč.pracech (materálu dostatek).