Česko zavalil sníh, ale po neděli se výrazně oteplí
ILUSTRAČNÍ FOTO: pixabay.com

Česko zavalil sníh, ale po neděli se výrazně oteplí

23. 1. 2016

A je to tady, zima v posledních dnech ukazuje svoji sílu. Po třesutých nočních mrazech varují meteorologové před silným sněžením, které postupuje od rána přes Česko od západu. Výstraha zatím platí pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský a Chomutovsko a Lounsko v Ústeckém kraji.

„Na okluzní frontě, která začala postupovat přes naše území, se vyskytuje silné sněžení, kdy v Karlovarském a v Plzeňském kraji napadly dva až čtyři centimetry sněhu za hodinu. Předpokládáme, že oblast silného sněžení se bude dále rozšiřovat na východ do Jihočeského kraje, Ústeckého kraje do okresů Chomutov a Louny, do Středočeského kraje a do Prahy,“ uvádí ve výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Sněžení a snížená viditelnost komplikují dopravu na silnicích v dotčených oblastech. Všechny silnice jsou zatím sjízdné, ale řidiči by měli věnovat jízdě zvýšenou pozornost a vyjíždět jenom v případě potřeby. V kraji se stalo také několik dopravních nehod, a to i na dálnici D5, informovalo Ředitelství silnic a dálnic.

Sněžení se bude postupně přesouvat na východ republiky. Na Olomoucku zatím na silnicích leží uježděná vrstva sněhu pokrytá posypem. Místy je sníh na silnicích nižších tříd zledovatělý. Týká se to Jesenicka, Šumperska a Olomouce. Hlavní tahy jsou většinou ještě holé, suché a vymrzlé.

Po velmi studeném týdnu se však oteplí. Meteorologové v následujících čtyřech týdnech očekávají teploty přes den kolem plus pěti stupňů Celsia, v noci jen mírně pod nulou. Srážkově nadprůměrný by měl být konec ledna a týden po polovině února.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(4.5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

Rozhodně ano

21%

Myslím, že ano, Adam Vojtěch byl opravdu slabý

17%

Nevím, to se uvidí

21%

Myslím, že ne, Vojtěch nebyl špatným ministrem

20%

Rozhodně ne,

22%