Spropitným oceníte personál za jeho práci
FOTO: archiv autorky

Spropitným oceníte personál za jeho práci

16. 2. 2016

Je neděle začátkem června. Helena sedí ve vlaku, který ji veze do hlavního města. Vzpomíná na doby, kdy cestovala po Česku hlavně služebně a řešila problémy u zákazníků. S ulehčením si uvědomuje, že už je to definitivně za ní.

Do Prahy teď jezdí jen soukromě za zábavou. Tentokrát na celé tři dny. Program si pečlivě naplánovala předem. Je v něm zahrnuta i návštěva divadla - časem prověřené anglické komedie.

Den plný zážitků utíká rychle a blíží se večer. Cesta městskou hromadnou proběhla hladce, zbytek cesty do divadla jde Helena pěšky.
"Teď už zbývá jen vyzvednout zarezervovanou vstupenku a příjemně strávit zbývající hodinku do začátku představení,"  myslí si v duchu.

Vchází do restaurace, která je součástí objektu. Sedá ke stolku pro dva. Celkem s nelibostí si uvědomuje, že je v místnosti i venku hodně hostů. Ale touha zaplnit trochu žaludek a dát si pár deci bílého před představením je silnější.

Po nějaké chvíli přichází číšník. Helena si objednává a přitom zmiňuje, že by ráda stihla pojíst do začátku představení.

"A já bych chtěl hodinky s vodotryskem", opáčí asi třicetiletý muž bez skrupulí.

Heleně tvrdne výraz ve tváři a provrtává číšníka pohledem. Ten uhýbá očima a již bez poznámek odchází vyřídit objednávku. Helena ho stále sleduje a horečně přemýšlí, jak se zachovat. Odejít? Zůstat? Nakonec se rozhodne, že si nenechá otrávit večer. Jde přece na komedii, která možná začala už teď.

 * * *

"Platit, prosím". Číšník přináší účet. Helena jej pročítá a zároveň si všimne poznámky úplně dole.

 

Spropitným poctíte a oceníte personál za jeho práci.

Děkujeme Vám za návštěvu.

 

Kolik toho spropitného asi dostal?

Autor: Hana Lancová
Hodnocení:
(4.3 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu