Lída Baarová na Žižkově
FOTO: facebook.com

Lída Baarová na Žižkově

26. 2. 2016

I na pražský Žižkov dorazil film o Lídě Baarové. Jen kino Aero tu přežilo, 4 další zdejší kina musela být zrušena. Představení bylo dopoledne, pro penzisty. Vstupné bylo 60 korun; díky PC v pokladně bylo prodáno jen tolik sedadel, kolik bylo v kině křesel. Vstupenky byly vyprodány už 40 minut před promítáním (350 sedadel)! Promítač nezaspal. Navštívil jsem v nové době kino prvně, za 25 let.

Promítání začalo poučením, že po soumraku se před kinem nesmí konzumovat drogy! To důchodci ale asi ještě neumí.

Pak začalo promítání umělecky nadneseného příběhu slavné herečky. Úžasný byl zvuk, v hledišti jsem otáčel hlavu, odkud ten zvuk vůbec vychází? Trochu mě rušilo kručení v břiše a škytavka kolemsedících. Do hlediště byl vpouštěn čerstvý vzduch, obohacený voňavkou.

Slovenská hlavní představitelka i další slovenští herci v českoněmeckém příběhu se mi líbili. Vadila mi však špatná práce kameramana, i jiní herci viditelně a důvěryhodně na nás diváky prskali, bylo to moc dobře viditelné, až jsem si i já mimoděk před plátnem otíral s tváře herecké sliny.

Dojem z filmu jsem měl báječný, jen jsem se zamýšlel nad tehdy tak obrovským nadšením Němců pro nacismus a Hitlera, tehdy ještě předválečného Německa.

 

    

 

film kino
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA