Jak jsem si zašlápla štěstí
FOTO: archiv autorky

Jak jsem si zašlápla štěstí

26. 2. 2016

Už je to dávno, co jsem se zavěsila na internetovou seznamku, pro jistotu na několik seznamek, v domnění, že sehnat člověka se stejným souzněním, trochu ještě živého a čiperného jak duchem , tak tělem a posléze s ním prožít  zbytek života, bude lehké. Nebylo!

Seznamky se sice ozývaly a chtěly, abych s někým zahájila komunikaci, ale než mi to umožní, musím zaplatit peníz. Nemám na vyhazování a nikde nebyla jistota, že se mi vydaný peníz vrátí s úžasným mužským. Neriskovala jsem tedy, nepsala, neozývala se a seznámení postupně vzdávala. Ale z těch seznamek jsem se neuměla vymazat, a proto jsem tam zůstávala viset dál. No co, tak tam budu viset do smrti.

Už jsem tedy skoro zapomněla, že tam figuruji, když se opět jedna seznamka ozvala. Přišla mi zpráva, že se se mnou chce někdo seznámit a poslal dokonce svůj mail. Peníze na mně nikdo nechtěl a tak jsem odepsala. Zjistila jsem, že mi píše nějaký muž z Londýna. Odepsala jsem, ale zjistila, že muži je 48 let, je vdovec, má osmiletého syna, je majetný, má všechno, jenom já mu chybím ke štěstí. Abych ho neuváděla v omyl, i když si na mém profilu můj věk mohl přečíst, napsala jsem, že jsem pro něho stará, že mám stejně staré syny jako je.on, a že mu přeji, aby si tu správnou ženu brzy našel.

Poslal svoji fotografii a napsal toto:

"Pevně věřím, že nás osud svedl dohromady a vy budete muset mít na paměti, že bez ohledu na osud spojily nikdo nebude to zastavit. Věk je jen ne. Nedopusťte, aby se obtěžovat vás drahá. Jste inteligentní žena si jist každý rozumný člověk chápe, že skutečný význam lásky zemře, že tě má. Jsem na tebe pyšný. Musíme se setkat tváří v tvář a rozhodnout, aby se oženil po našem setkání. Chci být s tebou příští měsíc. Miluji tě celým srdcem a já budu dělat vše, co bylo v mých silách, aby vás ocení a být nejlepší člověk. Jsi všechno, co potřebuji u ženy. Chci zestárnout s vámi."

Je moc krásné, že mě miluje a chce se mnou zestárnout, ale nechce pochopit, že já už si dlouho stárnu sama a že by si toho stárnutí se mnou moc neužil.

Už jsem neodepsala a jenom doufám, že mě nenajde a nenavštíví. Snad moji adresu na internetu nesežene i když internet je zrádný a když se tam člověk jednou dostane, je zle.

A nebo, že bych si snad opravdu šlapala po štěstí?

 

 

 

Hodnocení:
(4.4 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Ptáček
RE: to si přece nemůžeš nechat jenom pro sebe, musíš to hodit na papír, piš, piš, to bude trhák! * I já se přimlouvám, piš. Ale něco o internetu. Milé dámy, zkuste se zeptat pana Googla na svoje jméno, telefon nebo meilovou adresu. Budete zírat co se dá najít. Třeba váš inzerát s telefonním číslem starý i několik let, příspěvky kdekoli kde je vaše meil adresa a pokud máte trochu neběžné jméno, tak vás najde každý, třeba to vykecá i živnostenský rejstřík. Tohle jsem poradil i kamarádce a byla z toho úplně vedle a chtěla se stěhovat a změnit i jméno, měla toho tři stránky, (podnikatelka).
Dana Tomanová
Milá Hanko, teď jsem se opravdu od srdce zasmála a zavzpomínala na doby, kdy jsem i já byla na seznamkách. Z těch dob mám tolik materiálu, že by to vydalo na pěkně tlustou knihu - jak pravila kamarádka novinářka, když jsem jí vyprávěla zážitky ze schůzek a jí tekly slzy od smíchu: " to si přece nemůžeš nechat jenom pro sebe, musíš to hodit na papír, piš, piš, to bude trhák! " :-))))
Jaroslava Jánošíková
Nešlapala děvče, nešlapala, naopak, štěstí jsi měla, žes nereagovala, jen se divím, že to nebyl americký důstojník, t.č. na Ukrajině, Iráku, Sýrii či onde, mne takhle miluje už asi celý batalion:))))
Kristina Halfarová
Nikdo nechce zůstat sám.Ale když jde o velký věkový rozdíl tak to je na pováženou.
Hana Šimková
To jsem napsala jenom pro vaše pobavení. Je jasné, že to nejde myslet vážně a jenom doufám, že se mi s tou kozou nebude chtít nastěhovat.Ten jeho typ je opravdu dost turecký.Já už opravdu nikoho nehledám. No ale když příjde, bude bydlét nejlépe za rohem, abychom to neměli k sobě daleko a ještě k tomu bude mít rád pejska, Tak Fajn!!!
Hana Rypáčková
Dobrá aktuální nadsázka...
Helenka Červenka
Teda Hani, takový terno...a ty ho zašlápneš! :-) :-) :-)
Jiřina Votavová
A značka "Vakko" na výloze, před kterou ten elegán stojí, je přední "turecká" módní společnost! Dále bez komentáře.
Zdenka Jírová
Štěstí pro vás bylo, že jste neodpověděla. To je podvod. Já už takových nnevyžádaných " vyznání lásky" dostala řadu, ani je neotevírám a rovnou dávám do Spamu.
Libor Farský
Kdyby to bylo z poslední doby, tak bych řekl, že jde o imigranta ze země bez nároků na azyl, pokud se neožení.
Zuzana Pivcová
Haničko, takovému dopisu, přeloženému zaručeně přes google, bych rozhodně žádný pozitivní úmysl nepřikládala. Nevím sice přesně, co za tím v tomto případě vězí, ale Ty si s tím jistě poradíš. Nejlépe mlčením. Ono se to navenek zdá humorné, ale nevím, nevím...A co spolužák??
ivana kosťunová
Internet je opravdu zrádný, chodí mi také podobné maily, a to jsem nikdy v žádné seznamce nefigurovala.Mažu bez přečtení, takže se připravuji i o ty humorné zážitky, které jste zde tak vtipně popsala.
Eva Mužíková
Ach ta seznamka.... určitě jsi udělala dobře, víc k tomu neřeknu...
Jitka Havlová
Milá Hanko beru to jako "veselou příhodu z natáčení", nic rozumnějšího se s takovým psaním asi dělat nedá...
Alena Tollarová
Paní Hano, Vy jste rozumná. Ale bohužel se najdou takové ženy, které tomu uvěří a pak se možná nestačí divit, jak naletěly.
Alena Várošová
Nemám zkušenosti,ale aby se někdo zamilovat do mnohem starší ženy z fotky,jenom z pohledu, je nemožné.Nevěřím na pohádky,už jsem velká holka.Možná rozeslal stovky takových imeilů,dnes žijeme v realitě paní Hanko,ne v pohádkách?.Že by bohatý princ přijel na bílém koni a vyvedl Vás z garsonky.? A jak by jste se domlouvalli rukama,nohama,nebo snad umíte anglicky?Nebo to může být ,jak píše Lidmilka.
Jana Šenbergerová
Buďte klidná, Hanko. Štěstí vypadá jinak.
Lidmila Nejedlá
Paní Hano, bacha! Většinou to jsou Afričané, kteří se k Vám nastěhují s manželkou , dětmi i kozou...
Jarmila Komberec Jakubcová
Milá Hanko určitě si po štěstí nešlapete, to by asi nastalo kdyby jste se dotyčnému pánovi z Londýna ozvala. Londým j multikulturní město a já jsem tam vždy při jeho návštěvě měla pocit, že je spíše město barevně odlišných obyvatel.
Drahomíra Stínilová
Milá Hano, zajímavý článek ale myslím, že jste si štěstí nezašlápla. Dala jsem se na facebook kvůli jedné fotografické soutěži na iDnes. Jsem na to velmi opatrná a mám za přátele jen mou rodinu a lidi ze seniorského fotoklubu. Přesto, nevím jak se to stalo, žádnou seznamku jsem nevyužila, ale přišlo mi několik podobných nabídek v anglickém i českém jazyku (viditelně přeloženo přes překladač) s fotkami středně mladých dobře vypadajících mužů, kteří psali, že jak mě spatřili na fotce, hned se zamilovali a že jsou opuštění. Takové zprávy raději hned mažu. Jednou jsem četla, že jim nějaké ženy nalítly a zaslaly peníze. Pak se ukázalo, že jsou to podvodníci. Nevím, jak to chodí v seznamkách, třeba to není ten případ, ale raději bych byla obezřetná.