Pojeďte kolem světa
Ilustrační foto: pixabay.com

Pojeďte kolem světa

5. 3. 2016

Tip pro všechny, kteří rádi cestují, jen si kvůli zdravotním či finančním omezením nemohou vyrazit na místa velmi exotická. Ve dnech 12. a 13. března se v Národním domě na pražském Smíchově koná další ročník oblíbeného festivalu s názvem Kolem světa. Každoročně jde o setkání lidí, kteří projeli zajímavé země a umějí o tom vyprávět. Spousta knih, fotek, filmů, přednášek, exotická jídla, vystoupení zahraničních hostů, to vše na jednom místě, stačí si jen vybrat, zda člověka více zajímá moře, hory nebo poušť. Například 13.3. od 16.30 hodin tam bude vyprávět o svých zážitcích slovenský cestovatel a autor Pavol Barabáš, který projel Novou Guineu, Venezuelu, Kongo, Etiopii. Žil s tamními kmeny a umí o tom mluvit. Jedná se o jeho premiérovou přednášku. 

„Dalším inspirativním hostem je například Václav Šilha, fotograf divočiny,“ vypráví Karel Wolf, organizátor festivalu. „Představí exotickou přírodu Keni a Tanzánie, jejich zvířata, ale i život tamních lidí,“ vysvětluje. Sám organizátor, cestovatel Karel Wolf si připravil na letošní ročník diashow, na které předvede například, jak se žije v korunách stromů v Laosu, jak se plaví historickým trojstěžníkem na Antarktidu a další unikátní zážitky z unikátních míst. Jeho přednáška se jmenuje Nejkrásnější místa světa. Takže, kdo má rád setkání se zajímavými lidmi a exotiku, má o víkendu 12. a 13. března skvělou příležitost se pobavit. 

A na závěr dobrá zpráva pro obyvatele jižních Čech, 1. a 2. dubna se festival přesouvá do domu Metropol v Českých Budějovicích.

 

 

 

 

 

Autor: Redakce i60
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.