Poležet si v minerálce
FOTO: autorka

Poležet si v minerálce

6. 3. 2016

Ležím ve vaně a vznáším se na bublinkách. Bublinky patří teplické minerálce, tedy té v blízkosti řeky Bečvy na Moravě .Vznášejí se v drobných proudech ze dna vany a objímají celé mé tělo. Na zádech způsobují příjemné šimrání,které chvílemi hraničí se slastí. Vlastně ona to je jedna velká kumulovaná slast.

Minerálka ve vaně obsahuje velké, nadměrně velké množství kysličníku uhličitého, který v prvních minutách vybuchne na dně vany jako bomba. Rozšíří cévy a sníží tlak. Působí osvěživě a zároveň relaxačně. Mnohé v jednom.

Ležím v přítmí se zavřenýma očima a vnímám všechno to dohromady každým svým pórem. Voda mě nadnáší, takže se udržuji pod hladinou šlapkami zapřenými o vanu. Čas od času v prostoru pod sebou rozvířím rukama na dně odpočívající bublinky. "Do práce, holky, je mi tu s vámi dobře!"

V tichém rozjímání slyším za zástěnou hlas: "Kalhotky dolů, paní Nováková, ty tady nebudete potřebovat!" To věru ne, bublinky se musí dostat všude!

Po 15 minutách přeruší mé bublinkové poležení krátký zvuk budíčku. Slastné nicnedělání bohužel končí. Zabalit do plachty a na chvíli vstřebat tento zážitek na lehátku. Mezitím se vypouštějí a znovu napouštějí vany. Minerálka burácí o jejich kov a já najednou slyším zvony! Nádherné vyzvánění. Na chvíli podlehnu mámivé představě nějakého blízkého kostela. Ale ne! Slavnostní vyzvánění patří opravdu bublinkám! Jsou to minerálkové zvony. Pod zavřenými víčky se mi rozprostře bleděmodré stříbro. Zážitek vrcholí.

Vracím se do pokoje a jsem si jista, že se do těchto ojedinělých bublinkových koupelí budu vracet pravidelně.

 

Pro zvídavé dodávám: Jedná se o minerální vodu silně mineralizovanou, uhličitou, termální vlažnou, hypotonickou. Nejedná se o vodu dle ČSN 75 7111 - pitnou, i když se tady popíjí "ostošest". Vyvěrá z hloubky 101,8 m, její teplota je 22, 7° C a do koupelí se ohřívá asi na 33° C. 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.