Hrníčkový recept na velikonočního beránka pro ženy, které nestíhají
FOTO: autorka

Hrníčkový recept na velikonočního beránka pro ženy, které nestíhají

11. 4. 2020

Ještě jste nestihli upéct velikonočního beránka? Zde je jednoduchý, rodiiný recept na výrobu nejrychlejšího velikonočního beránka, který chutná výborně.

Všechny ingredience dáte do mísy, ručně zamícháte a nakonec lehce vmícháte sníh. Litinovou formu beránka mám po mamce a ona ji měla po tátovi - pekařovi. Formu vymažete rozpuštěným máslem a vysypete strouhankou. Peče se při 180 stupních, 45 minut. Pokud nemáte formu beránka, použijte klidně plech, a pokud přidáte jakékoli ovoce s drobenkou, neuděláte chybu.

Ingredience:

1 hrnek polohrubé mouky
1 hrnek hladké mouky
1 hrnek krystalového cukru + vanilkový cukr či vanilka
1 hrnek mléka
3 vajíčka - z bílků ušlehat sníh

Prášek do pečiva, citronová kůra, rozinky namočené do rumu a citronové štávy, mandle.

Začínám péci na Květnovou neděli a pak každý den upeču jednoho beránka. Máme velkou rodinu a také přátele. Velikonoční beránek je symbolem Beránka božího, jara, mládí, čistoty, dobroty. To pečení miluji. Vůni citronu, vanilky, rumu, uzobávání naložených rozinek, sem tam i lok rumíčku přímo z lahve...:)

Ale víte, na co se těším nejvíce? Na to vyloupnutí beránka z té těžké, žhavé, litinové formy! Mám v tom grif. Většinou se již nespálím. Připomíná mi to znovuzrození neviňátka, děťátka. Beránek má nádherné tělíčko se všemi detaily. Jen mu z rozinek na párátku uděláte očička, pocukrujete, uvážete mašli  a fešák může do světa.  A až ho budete rozkrajovat třeba vnoučatům, řekněte jim, proč se vlastně slaví Velikonoce. Že to není jenom pomlázka.

Berany, berany duc!

 

 

Hodnocení:
(4.8 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciáního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i spciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA