Barva roku 2016: Šedá!
Ilustrační foto: pinterest.com

Barva roku 2016: Šedá!

2. 4. 2016

Kadeřníci každý rok vyhlašují takzvanou barvu roku. Tedy odstín, o kterém se bude tak hodně mluvit, až mnohé ženy podlehnou pocitu, že je ten pravý, který si mají dát na vlasy. Světe div se, letos se takto mluví o šedé barvě. 

Mladé dívky si nechávají dávat přelivy, které jejich vlasům dávají šedý nádech. Dámy, které už šediny mají, je přestávají skrývat. Mnohdy jde o bizarní podívanou. Dvacetileté modelky nabarvené na stříbrno se fotografují společně s šedými králíky nebo šedými koťátky, čímž tvůrci trendů chtějí světu naznačit: Šedá barva je pro tento rok nutností, jen se podívejte, jak je krásná na zvířátkách i na dívkách. Jenže to, co je na mladých modelkách neobvyklé a provokující, může ženám středního a vyššího věku naopak krásy ubírat. Šedivá barva přidává roky, někomu sluší a někomu ne.

Přirozené šediny mohou u padesátileté ženy signalizovat stejně dobře dva úplně odlišné přístupy k životu:

1. Vím, co je moderní, tak jsem podlehla trendu a nosím šedé vlasy.

2. Kašlu na to, co mi sluší, stárnu a nemám čas na takové malichernosti, jak se barvit, abych vypadala mladší.

Oba tyto přístupy nejsou úplně to pravé, ale je samozřejmě věc každého, jaký si zvolí. Ideální je hodně dobře si promyslet, jestli je přechodný trend šedivých vlasů tak lákavý, aby stál za pokušení složitě nechat odrůst barvu, kterou jsme dosud šedivé vlásky mistrně skrývaly. Ono se taky může stát, že než nám barva odroste a my budeme krásně přirozeně šedivé, někdo se rozhodne, že barvou roku 2017 bude třeba zrzavá nebo černá. A co my s tím pak, že ano?

Každopádně není na škodu podívat se pro inspiraci na dámy, které nosí šedivé vlasy prostě proto, že se v nich cítí dobře a je jim úplně jedno, jaká barva byla právě barvou roku vyhlášena. Tak tady jsou.

 

 

Hodnocení:
(3.7 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Krausová
Ještě za života mé maminky jsem si vlasy záměrně přestala barvit a šedá mi prostě vyhovuje. Navíc si neničím vlasy barvami a chemií. Maminka dokud žila si vlasy sice barvila, ale měla světlejší odstín kvůli šedinám. Myslím, že jsou lepší po 55letech přirozené šediny, protože není nic horšího, když si někdo sice vlasy barví, ale ne pravidelně a pak to vypadá nevábně s šedou pěšinkou...
Hana Čadová
Moje maminka a sestra začaly šedivět už ve 20 letech. Já také mám ve vlasech stříbro, ale pokud to půjde budu se stále barvit a šediny zakrývat. Vlasy si barvým od svých 15 let!
Katarina Schultzova
Keď vidím na 60+ uhlovočierne vlasy, tiež sa mi to nezdá to pravé.
ivana kosťunová
Hledale jsem to na internetu - a je to tak, jak jsem si myslela. Módní barvy vlasů v této sezoně jsou všelijaké šedé či popelavé odstíny- ale- s nádechem do růžova, fialova, kouřově modré, béžové. Už jsme to kdysi zažili, ta móda se prostě vrací. Byly tam i fotografie , samé mladé ženy, na kterých tyto odstíny vypadaly zajímavě. Nechat si odrůst šediny a myslet si, že jsem in, asi nebude to pravé.
Helena Hejduková
na šedé vlasy jsem ještě mladá a navíc mám snědou pleť. Účes by měla mít žena podle typu, kvality vlasů a modním trendům moc nepodléhat.
Naděžda Špásová
K šedinám musí být i obličej. Každý si je dovolit nemůže. Když jsem si po dobu své dlouhé nemoci nebarvila vlasy, byla jsem částečně šedivá a vypadala jsem jak myš. Takže mých rovných a jemným pět chlupů na hlavě si i nadále budu raději barvit.l
Jana Slavíková
Když jsem své kadeřnici naznačila, že bych si přestala vlasy barvit a nechala je odrůst do šediva, poradila mi, abych si nejdřív zkusila šedivou paruku. V prodejně paruk jsem na rovinu řekla, co chci a paruku si zkusila. Nevím, jestli jsem v ní vypadala starší, ale rozhodně jsem vypadala hodně divně. Takže zůstávám u své tmavé blond, která na mých vlasech udělá světle až středně hnědou (moje původní byly hodně tmavohnědé).
Miroslava Jachimová
Já módní trendy celkem sleduji, ale ne co se týče barvy vlasů. Držím se své přírodní, i když ji musím v posledních letech přibarvovat. Šedá je ta poslední, kterou bych si na vlasy dala. Ale je plno žen, kterým vysloveně sluší. Jeden příklad je i mezi námi - Eva Riedel. Ani si ji neumím jinak představit. V šedých vlasech je velice elegantní a vypadá "mladistvě".
ivana kosťunová
Ve svých 23 letech jsem měla stříbrošedivou paruku a moc mi slušela. Nosila jsem ji na plesy a v zimě místo čepice. Slušela mi proto, že jsem byla mladá a šedivá barva v kombinaci s mladou vypjatou pletí vypadala zajímavě. Dnes bych v téže paruce vypadala jako čarodějnice. A o tom to je. I ty ženy , které se rozhodnou přiznat šediny musí vlasy nějakým šedivým odstínem barvit, aby sjednotily barvu. I naše babičky znaly tzv. kouřový přeliv( do modra, nebo do fialova). A když tak prohlížím fotografie u článku, ani ty ženy nevypadají moc dobře v šedinách - a to jsou profesionálně nalíčené a optimálně nasvícené, aby fotografie vypadaly co nejlépe. Barva roku šedá- ano, proč ne, ale pro mladé .
Hana Šimková
Věc každého jeho jest. Celý život kašlu na to, co se nosí a co je moderní. Né vše , co je tzv. moderní je vždy hezké a sluší každému.
Zdenka Jírová
Módní trend je velice ošemetná věc. Zejména, když je vám 60+. Myslím, že je to velmi individuální a v pozdějším věku by mohl působit až směšně. Šedé vlasy rozhodně věk spíš přidávají než naopak. Moje známá s bohatými, ale silně prošedivělými vlasy působila starší než byla. Pak zkusila barvu v původním odstínu svých vlasů a omládla o řadu let. Já kdysi před mnoha lety, podlehla tehdejšímu módnímu vzoru a dala jsem si udělat melír / jsem brunetka / a vypadala jsem jak svoje starší sestra. Dělal mě usedlou, i když jsem byla ještě mladá.Muž mně tenkrát vyhuboval, tak jsem se zas přebarvila na svoji barvu.Na módní trendy pozor.
Jarmila Komberec Jakubcová
Souhlasím, že někomu mohou šedivé vlasy slušet, je to individuální. Já si vlasy nechávám jednou měsíčně barvit u své oblíbené kadeřnice, která mi i účes upraví. Nosím polodlouhé a ty dají poměrně velkou údržbu.Dost si potrpím na to vypadat upraveně a jak říkala moje maminka pěstěně.Starším ženám hlavně sluší být upravené, příjemně vonící,ošetřené nehty a kvalitní oblečení.Šperky nosím jen pravé, v mém věku imitaci nepovažuji za znak elegance.Ostatně naše modelky jsou zářivým příkladem elegance a krásy ženy.
Hana Rypáčková
Moje babička měla bílé vlasy a dávala si bleděmodrý přeliv, maminka měla do smrti hrozně husté vlasy pepř a sůl a nebarvila, ale nosila hodně krátký a častý sestřih.Jestli nebudu vlasy dobarvovat, musím nosit krátké a nesnáším holé uši...
Květoslava HOUDKOVÁ
Nikdy jsem si vlasy nebarvila = nebylo potřeba-zbytečné výdaje, zbytečný čas. Teď vlasy šedivé - přírodně = nejlevnější barva. Ke kadeřnici tak 2x/rok (jaro, podzim) - krátký střih typu "vstanu a jdu", nedovolím prostříhávání - vlasy jsou moje, mám jich dostatek - a trendy jsou mi putna.
Zuzana Pivcová
Zastávám i zde, stejně jako u oblečení, názor, že je to velmi individuální. Na módnost (vždy krátkodobou) bych rozhodně nedala. Spíš, jaká je žena typově a jak se v té určité barvě cítí. Myslím, že šedá sluší sportovním ženám typu třeba Jany Štěpánkové, ale neumím si v ní představit např. Marii Rottrovou. Ale, jak říkám, diktát módy dokáže hodně poškodit.
Danuše Onderková
No já mohu za sebe říct, že šedivé vlasy jsou u nás dědičné. Bylo 16 let a už se mi na bocích tlačily šediny. Spolužačky mne přesvědčovaly, že si to nechávám někde barvit a nevěřily, že to je přírodní. A když mi bylo 40 byla jsem šedivá úplně a nikdy jsem si vlasy nebarvila. Zákazníci vždy říkali, zavolejte nám tu mladou šedivou paní... a moje kadeřnice mi říkala, že mi ty moje šedivé vlasy závidí....
Hana Lancová
Přikláním se k názoru paní Kataríny. Já jsem si před asi deseti lety řekla, že raději budu šedivá než plešatá = důsledek barvení vlasů. Ano a chce to v pravidelných intervalech udržovat střih. :-)))
Katarina Schultzova
Pred rokmi po nezdarilej trvalej som sa rozhodla, že si už nebudem ničiť vlasy trvalou ani farbením. Mám to šťastie, že ich mám nie šedé ale biele, to máme v génoch po mamičke. Stále mi hovorili známi prečo si nedám aspoň melír, tak som to svojmu mladému kaderníkovi povedala a on sa na mňa pozerá rozmýšľa a nakoniec mi hovorí, že hovorím si proti sebe ale vy máte tak krásne biele vlasy, že ich je škoda pokaziť melírom. Tak čo mi zostalo, iba ho poslúchnuť. ale natom si dávam záležať aby som mala dobrý krátky strih, lebo dlhé biele vlasy sa mi nepáčia.
Alena Várošová
Proč ne šedá?Modelky na fotografiích upravené vizážistkou,kadeřníkem,stylistou a vyretušovanými fotky vypadají božsky. Mladé holky už neví co by si na hlavu hodily a jak by se omladily,když jsou to ještě mladé žáby a určitě tolik péče nepotřebují jak starší žena.Neznám v okolí ženu se skvělými šedivými vlasy,co bych mohla říct,že jí to sluší. Nechci pomlouvat,není to můj syl,stačí se mi podívat o 15 let mladší sousedku v šedivých vlasech.Určitě by jste uhádli, kdo vypadá starší.
ivana kosťunová
Ne, starším ženám ta šedá prostě nesluší, když už bych se rozhodla přiznat šediny, zkusila bych to postupnými kroky jemně promelírovávat.