Barva roku 2016: Šedá!
Ilustrační foto: pinterest.com

Barva roku 2016: Šedá!

2. 4. 2016

Kadeřníci každý rok vyhlašují takzvanou barvu roku. Tedy odstín, o kterém se bude tak hodně mluvit, až mnohé ženy podlehnou pocitu, že je ten pravý, který si mají dát na vlasy. Světe div se, letos se takto mluví o šedé barvě. 

Mladé dívky si nechávají dávat přelivy, které jejich vlasům dávají šedý nádech. Dámy, které už šediny mají, je přestávají skrývat. Mnohdy jde o bizarní podívanou. Dvacetileté modelky nabarvené na stříbrno se fotografují společně s šedými králíky nebo šedými koťátky, čímž tvůrci trendů chtějí světu naznačit: Šedá barva je pro tento rok nutností, jen se podívejte, jak je krásná na zvířátkách i na dívkách. Jenže to, co je na mladých modelkách neobvyklé a provokující, může ženám středního a vyššího věku naopak krásy ubírat. Šedivá barva přidává roky, někomu sluší a někomu ne.

Přirozené šediny mohou u padesátileté ženy signalizovat stejně dobře dva úplně odlišné přístupy k životu:

1. Vím, co je moderní, tak jsem podlehla trendu a nosím šedé vlasy.

2. Kašlu na to, co mi sluší, stárnu a nemám čas na takové malichernosti, jak se barvit, abych vypadala mladší.

Oba tyto přístupy nejsou úplně to pravé, ale je samozřejmě věc každého, jaký si zvolí. Ideální je hodně dobře si promyslet, jestli je přechodný trend šedivých vlasů tak lákavý, aby stál za pokušení složitě nechat odrůst barvu, kterou jsme dosud šedivé vlásky mistrně skrývaly. Ono se taky může stát, že než nám barva odroste a my budeme krásně přirozeně šedivé, někdo se rozhodne, že barvou roku 2017 bude třeba zrzavá nebo černá. A co my s tím pak, že ano?

Každopádně není na škodu podívat se pro inspiraci na dámy, které nosí šedivé vlasy prostě proto, že se v nich cítí dobře a je jim úplně jedno, jaká barva byla právě barvou roku vyhlášena. Tak tady jsou.

 

 

Hodnocení:
(3.7 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.