Zámek Nelahozeves
FOTO: autorka

Zámek Nelahozeves

2. 5. 2016

Po mnoha letech jsem s kamarádkou opět navštívila zámek v Nelahozevsi. Právě se zde konaly řemeslné trhy a dílny, kde si každý mohl zkusit například vyrobit šperk, vymalovat hrnek nebo ho vytočit na hrnčířském kruhu.

Nejvíce zábavy však bylo pro děti. Mohly se zúčastnit mnoha dobových soutěží, jako je házení oštěpu na namalovaného medvěda nebo šermování s mečem, dále bylo možno zkusit hrát vrchcáby s kostkami. Také tam byli předvedeni ochoční dravci a v podzámčí jste mohli zhlédnout stříhání ovcí. Na nádvoří byl kejklíř Pupa a hrál tam folklorní soubor Špalíček. V Rytířském sále se pořádala dětská divadelní a koncertní představení. Také nechyběla rytířská škola.

Nám dospělým se nejvíce líbila prohlídka zámecké expozice a pak posezení v zámeckém sklepení při cimbálové muzice Studánka a ochutnávce lobkowiczkých vín. Tak nám ani moc nevadilo, že venku prší.

Autor: Hana Lafková
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.