Co máme v plánu?
FOTO: archiv autora

Co máme v plánu?

19. 4. 2016

Nejdříve si, chlapče, řekni, cos měl v plánu. Zasadit strom, no, těch jsem zasadil desítky. Zplodit syna, mám dva a dceru. Postavit dům, jeden jsem postavil zcela nový pro svou rodinu a ostatní jsem opravoval a opravoval, nejen pro sebe, ale i pro ostatní členy příbuzenstva. 

Splnil sis svá přání? Jo. Něco na 51, něco na 100%, tedy vcelku ano. Když je rodina, tak musíš vždy hledat kompromis a nesmíš být sobec, u mě je tolerance na prvním místě.

Jedině jsem nedokázal si splnit sen, který jsem si dal k své padesátce, a to, že obejdu zcela naši vlast přesně po hranici – od patníku k patníku. Chuť a síla byla, vše jsem měl připravené, ale znáte to, na poslední chvíli jsem dostal zánět kyčle (po tréninku), ale hlavně manželka onemocněla podruhé onkologickým onemocněním, a to nejde myslet na sebe …Tak to mi nevyšlo. Takže bojujeme spolu proti té mrše už dnes po třetím útoku, je tak nějak stále v remíze, ale musíme vyhrát. To chceme a to si splníme.

Nějak jsme přehodnotili život a zjišťujeme, že nám nějak dělá větší požitek se dělit s ostatními lidmi a přinášet jim radost i maličkostmi, nenechávat si nic pro sebe. Hledáme zajímavosti v přírodě při našich výpravách, kdy nechodíme po značených trasách. Ty pak zadáváme do map k potěše druhých.

Obdivuji svou ženu Janu, její vůli a sílu, tu chuť se prát a dojít za každého počasí, vylézt na ta naše krásná místa. Vím, že kolikrát je to v bolesti a s vypětím sil. Týden v kondici a další tři v následcích další chemošky.  Tak to stále a stále pokračuje další roky. K moři nejezdíme (sluníčko je nepřítel), letadlem nelétáme. Cizinu jsme vzdali. Takže nás čekají treky - asi letos Středohoří, Krumlovsko a nakonec Vysoké Tatry.                                                                                                                                              
To je náš tip. Pro někoho je to málo, pro nás stálá inspirace a motiv poznávat a zdolat, zvítězit.

 

"Můj plán" - je téma naší další soutěže, v níž můžete vyhrát pěkné knižní ceny. Chystáte rekonstrukci domu, nebo stěhování z většího bytu do menšího? Rozhodli jste se, že se s partnerem vezmete? Chcete se naučit hrát golf, anebo zkusíte malovat? Budete studovat univerzitu třetího věku nebo si hodláte udělat řidičák? Připravujete nějaký zajímavý výlet či dokonce exotickou dovolenou? Napište nám, co plánujete! Pravidla soutěže najdete zde.

 

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.