Radosti slavných - Jiřina Bohdalová: K narozeninám jsem dostala film
FOTO: Česká televize

Radosti slavných - Jiřina Bohdalová: K narozeninám jsem dostala film

22. 4. 2016

Jednou jsem zatoužila zahrát si blázna. To je výzva. Protože dokažte v blázinci, že nejste blázen. Když se to snažíte vysvětlovat nebo řvete, jen si přitížíte. Zdeněk Zelenka, se kterým spolupracuji řadu let, mi přání splnil a věnoval mně krásný scénář.  Spolupracuje se nám výborně. Mimo jiné proto, že mi dovolí do scénáře šťourat a trošku si ho upravovat. Výsledkem je krásný film. Lidský příběh, který se odehrává v dnešní době, které vládnou peníze. 

Ukazuje, jak  můžou narušit rodinné vztahy. Víc prozrazovat nechci, už název Každý milion dobrý je dost výmluvný. Mého syna, i když poněkud nezdárného, skvěle  hraje Ondřej Vetchý. Je to vlastně dost drsný příběh a při natáčení jsem si uvědomila, že mám štěstí, že se mě ve skutečnosti nic takového netýká. 
 
Ale myslím, že mnoha starších lidí se týká. Takže je to dárek k mým pětaosmdesátinám, který odvysílá Česká televize. A snad to bude dárek i pro diváky, nejen ty dříve narozené.
 
Jiřina Bohdalová pro magazín i60.cz

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Karel Boháček
...jsem trochu v rozpacích, kolegové dali JB částku 30 000 Kč. Že by to byl sarkasmus k její pověstné lakotnosti ? Nic ve zlém Jiřinko, - užij si to, já Ti nezávidím , je to určitě vydřené ...
Karel Boháček
Jo přeji ji hodně zdraví, ale už Jiřino brzdi !
Zdenka Jírová
Paní Jiřinu miluji celý život. umí pobavit i rozesmutnit, je to zkrátka "paní herečka". Na její nový film se těším. Do dalších let ji přeji hodně zdraví a ještě hodně skvělých rolí.
ivana kosťunová
Úžasná Jiřina Bohdalová ve svých 85 letech utáhne hlavní roli v určitě skvělém filmu. Ona to ani jinak neumí, než perfektně. Pro mě je vzorem profesionála a přeji ještě spoustu tvůrčích let ve zdraví. Je to náš národní poklad .
Vladka Steinová
K životnímu jubileu p.Bohdalové je natočen film scénáristy a režiséra pana Zdeňka Zelenky ( dvorní režisér této vynikající herečky).Film se točil v Praze ve Slezské ulici u Městského soudu, v Dobřanech a co vím, také ve Slaném. Na film se těším, doufejme, že to bude skutečně lidský příběh v dnešní době, kde,žel.vládnou jen peníze.