Můj plán: Když se sny mění v plány
FOTO: autorka

Můj plán: Když se sny mění v plány

29. 4. 2016

Je to takové závazně nezávazné plánování. Nevíte, jak dopadne. Nejdříve přichází nápad, dotek myšlenky o samé dno Vaší fantazie. Fantazie nastraží ouška a čeká. Vlastně číhá. Číhá na další dotek. Je-li nápad skutečně nápaditý, má jiskru, zapálí fantazii a spojí se s ní v nerozlučný celek. Fantazie,  podporovaná z druhé strany mozku reálnými "štípanci", roste a sílí. Nápad se uhnízdil v hlavě a nedá pokoje. A pak je tu ještě to přání, které bývá otcem myšlenky. 

Prostě nádherná spolupráce. Získali jsme úrodnou půdu pro plánování. Čím více fantazie, tím odvážnější plánování. Když Vaše fantazie pracuje na plné obrátky a myšlenky se upnou k cíli, máte už polovinu "v suchu". Vaše mysl ve spojení s  Něčím mimo Vás, a přece s Vámi, se pak postará o tu druhou.

Děje se mi "to" v mém životě .Bývá "to" nerozlučně spjato se silným,téměř toužebným přáním. Vlastně je to podmínka zdárného průběhu. Jakmile tímto způsobem začnu s přáním pracovat, většinou se dostanu k vytouženému cíli. Je to téměř obscese. Představy nedají pokoj. Začnete plánovat do nejmenších detailů. A pak je to tady. Někdy k nevíře.

V mém životě se nejvíce takto " naplněných " plánů týkalo Francie. Ta se mnou dělá divy. Těsně po "revoluci " jsem se, už nevím jak, dopídila možnosti jet na měsíční stáž francouzštiny do Prahy. Učila jsem na učilišti, o francouzštinu jsem celých dlouhých 17 let nezavadila. Po tomto půstu se objevila naděje. Stáž organizovala Ministerstva školství obou zemí. Pro učitele francouzštiny. Přihlásila jsem se. Byla jsem téměř bez šance. Ale byla jsem odhodlána se stáže zúčastnit. Po celý dlouhý čas, kdy se na všech možných,tehdy ještě socialistických, institucích rozhodovalo, jsem kula plány, co všechno v Praze budu..., až tam budu. Plány byly podrobné, bohaté na detaily. Zahrnovaly i kousky oděvů, které si s sebou vezmu. 

Vybrali mě!!! Bylo nás z celého Československa asi dvacet pět! V červnu jsem si sbalila do kufru to, co jsem si, den co den, půl roku,  plánovala vzít s sebou  a odjela na intenzívní a exkluzívní studijní pobyt do porevoluční Prahy. Krom vydatných hodin francouzštiny,kterou jsem znovu "dobývala" , obsahoval i první svobodné volby, mnohé návštěvy divadelních scén, kávu v malebných kavárnách a koncerty v opět přístupných "svatostáncích." 

Byl to zážitek na celý život. Tak byl položen základ mého budoucího plánování, čili plnění snů. Funguje dodnes.

Přátelé, plánujte! Plánujte a nešetřete fantazií!

 

"Můj plán" - je téma naší další soutěže, v níž můžete vyhrát pěkné knižní ceny. Chystáte rekonstrukci domu, nebo stěhování z většího bytu do menšího? Rozhodli jste se, že se s partnerem vezmete? Chcete se naučit hrát golf, anebo zkusíte malovat? Budete studovat univerzitu třetího věku nebo si hodláte udělat řidičák? Připravujete nějaký zajímavý výlet či dokonce exotickou dovolenou? Napište nám, co plánujete! Pravidla soutěže najdete zde.

 

 

 

 

  

Hodnocení:
(4.8 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.