Královská cesta - unikátní web o pražských památkách
FOTO: www.kralovskacesta.cz

Královská cesta - unikátní web o pražských památkách

21. 5. 2016

Milovníci Prahy a jejích památek určitě osloví unikátní web www.kralovskacesta.cz, který detailně představuje historické objekty po celé trase královské cesty od Náměstí republiky po Pražský hrad.

Stránky obsahují doposud nejbohatší publikaci o Královské cestě s velkým množstvím fotodokumentace a doplňujících informací, vše zpracované systémem Digart ve více vrstvách. Umožňuje jak základní seznámení, tak i podrobné studium či vyhledání indexových pojmů. Pro milovníky výtvarného umění a historie Prahy je určena podrobná prohlídka Královské cesty, která seznámí s více než tisíc pěti sty fotografiemi. Mapa je rozdělena do šesti lokalit. Zde si můžeme zvolit prohlídku vybraných objektů, například lze kliknout na každou sochu na Karlově mostě a přečíst si o její historii, či pozorovat krásy Prahy z pohledových bodů, včetně rozhledů z věží.

Bohatý obrazový, textový a indexový materiál je určen zejména turistickým průvodcům a zájemcům o tuto profesi, nadšeni z něj budou všichni milovníci Prahy a její historie.

Doporučujeme projít si tento pěkný portál, který najdete zde.

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Krausová
Bohužel mi to na stránkách píše, že je potřeba zásuvný modul...? Nevím o co jde?
Květoslava HOUDKOVÁ
Portál jsem si také našla, Královskou cestu jsem si v mladším věku prošla, památné stavby a prostory shlédla. A dobře jsem udělala! - současné zdravotní problémy již neumožní znovu trasu projít, vysoké vstupné nemohu akceptovat - tak aspoň oživení krásných vzpomínek.
Zdenka Jírová
Dobrý typ.
Eva Balúchová
Nemůžu napsat nic jiného než Jana.Perfektní stránky!
Jana Šenbergerová
Perfektní stránky. To si uložím. Dík!