Jak vařily naše prababičky: skvělé houbové karbanátky
Jak vařily naše prababičky

Jak vařily naše prababičky: skvělé houbové karbanátky

20. 9. 2019

Zajímá vás, jak se vařilo za první republiky, před sto a více lety či dokonce za dob zřejmě nejslavnější české kuchařky a buditelky Magdaleny Dobromily Rettigové? Jedním z historických receptů je i tento na houbové karbanátky.

Houby konečně začaly růst – a někdy je jich tolik, že se tradiční houbové pokrmy přejí. Přece je ale v tom lese nenecháme, že? A tak je čas dát pohov smaženicím a trochu zpestřit nabídku. Co byste řekli třeba houbovým karbanátkům?

Postup je jednoduchý. Očistíme půl kila hříbků, opereme, osolíme a dáme pod poklici dusit. Až se všechna voda vyvaří, přidáme trochu omastku, jemně nasekanou petrželku a ještě dál chvíli dusíme. Do vychladlých hub pak přidáme dvě housky rozmočené v mléce, dvě celá vejce, trochu strouhanky a opepříme. Tuto směs prohněteme, uděláme z ní bochánky, šišky nebo karbanátky, obalíme vajíčkem a strouhanou houskou. Pak smažíme jako běžné karbanátky.

 

Ingredience
0,5 kg hříbků
2 housky v mléce namočené
3 vejce
strouhanka
petrželka
pepř
sůl omastek

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.