Předávkování kofeinem mi nehrozí
Ilustrační foto: pixabay.com

Předávkování kofeinem mi nehrozí

29. 6. 2016

Přijdu z práce a mám v úmyslu se podívat, co nového na i60, a k tomu si vypít kávičku. Spustím notebook. Trvá půl hodiny, než mi přijde na mysl, že jsem si chtěl uvařit kafe. Tak jdu natočit vodu do rychlovarné konvice.

Po cca dvaceti minutách čtení novinek na portále mi něco připomene vodu na kafe. Jdu do kuchyně. Voda studená. Samozřejmě. Vždyť jsem konvici nezapnul. Cvaknu vypínač a vrátím se k PC. Za chvíli si vzpomenu, že jsem dal vařit vodu. Pozdě. Voda se vařila, ale už stačila vystydnout. Je lehce vlažná. Cvaknu vypínačem a vrátím se k PC.

Asi tušíte, co následuje. Ano. Za chvíli si vzpomenu, že jsem dal vařit vodu. Pozdě. Voda se vařila, ale už stačila vystydnout. Je lehce vlažná. Cvaknu vypínačem a vrátím se k PC. Opakuji si: kafe, kafe, kafe.... Tak se mi podaří si kávu v hrníčku teprve na poněkolikáté konečně zalít horkou vodou.

Po půlhodině, někdy třeba až po hodině práce na PC, si na to, že jsem si vařil kafe, vzpomenu. Jdu do kuchyně, vyleju studené kafe do dřezu a od fáze zapnutí rychlovarné konvince opakuji celý cyklus. Jen díky tomu, že mi Zuzana koupila porcelánový termohrnek, podaří se mi občas zastihnout kávu ještě jakž takž teplou, a tedy ji i vypiji. Jinak celý večer opakuji výše popsaný cyklus.

 

 

 

Hodnocení:
(4.9 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Faldynová
Jsem čajomil a mám jiný problém: počkat, až čaj vystydne do konzumační teploty. Nejmíň jednou týdně si díky touze po čaji spálím sosák.
Marie Faldynová
Jsem čajomil a mám jiný problém: počkat, až čaj vystydne do konzumační teploty. Nejmíň jednou týdně si díky touze po čaji spálím sosák.
Dagmar Králová
Jedna zoufalá paní telefonovala expertům na výpočetní techniku, že se jí u počítače ulomil držáček na hrníček s kafem. Experti se jí ptali jaký má typ počítače a kde měla ten ulomený držáček umístěný. Po delší diskuzi jí poradili, že tu výsuvnou část, kterou běžní uživatelé používají na vkládání DVD a CD - si musí koupit novou. :-) U nás doma je to se servírováním kávy u počítače jinak - buď ji uvařím já - nebo manžel a pro oba současně. Předávkování kofeinem nám hrozí, ale to si musíme uhlídat sami 8-)
Soňa Prachfeldová
Pohybu není nikdy dost a je vidět, že nejste milovník kávy .
Marcela Pivcová
Jirko, tak tohle znám, můj postup přípravy kávy je téměř stejný, rozdíl je jen v tom, že místo počítače se kolem mne pohybují tři kočky, které se dožadují okamžité pozornosti - a opakovaně! A kolik já jsem vypila i těch vystydlých hrnků kávy - tu další přestávku, ještě další a nakonec po vyučování... Mně by ani ten termohrnek nepomohl.
Vanda Blaškovič
Bezvadný článek! Řekla bych, že nejhorší kombinace je postavit varnou konvici na rozpálenou sklokeramickou desku a čekat, až se voda uvaří..:)
Květoslava HOUDKOVÁ
Toto nebezpečí u mne nikdy nehrozilo, nehrozí a hrozit nebude: Káva mi nechutná a nepiji ji v žádné podobě (ani černou, ani s mlékem, kávovou zmrzlinu, zákusek) - jsem ráda, neleze do peněz.
Eva Krausová
Jiří, jste mne pobavil, no mě se jednou podařilo, že jsem si kávu zalila studenou vodou také.
Helena Votíková
Kávu zvládám, problém mám s bylinkovým čajem, kde musí voda trochu "opadnout".
Marie Seitlová
Jirko jako bych četla o sobě, také vařím několikrát, někdy už to vzdám. Nemám toho hlídače nebo vařiče kávy jako Jana.
Libor Farský
Ještě jsem si vzpomněl - vymyslel jsem šikovné řešení. Koupil jsem si za pár korun takový malý natahovací minutovník. Natáhnu si 3-10 minut, podle toho jestli vařím vodu na kafe anebo třeba vejce a dám si ho hned do kapsy. Zazvoní hlasitě a upozorní mě. I když mi to jednou také nepomohlo - vykonával jsem totiž právě velkou potřebu na WC a nemohl to přerušit, abych šel sporák vypnout.
Jiří Libánský
Já tu přidat soubor pod článkem nemám. Jen autor a hodnocení. Ale je to http://www.i60.cz/images/IMG-20160629-141703.jpg
Ilona Kolářová
Přesně tohle zažívám v práci. Ne, že bych zapomněla, ale není čas.
Hana Rypáčková
Bude hůř - to si vždy na výtky o neuvaření kafe říkám. Ale my chceme vidět ten hrnek !!!/Hned pod článkem je -Přidat soubor. Liborku nestraš nás !
ivana kosťunová
A proto já čekám v kuchyni, dokud se voda nezačne vařit
Jana Šenbergerová
Nic takového mi nehrozí. Když já sedím u PC, Pavel vaří kávu. Pavel vaří kávu vždycky. :-)
Libor Farský
Horší je, když se voda v rychlovarné konvici vyvaří a zničí ji. A ještě větší nebezpečí je u plynového sporáku na PB, přetékající voda při vaření masa přeteče, plameny v hořácích uhasí, ale plyn uniká dál. Jde o život. Obojí se mi už stalo.
Karel Boháček
..horší je když vypijete něco jiného co je zrovna na stole ..
Oldřich Čepelka
Mám taky podobné zkušenosti. Já bych to nazval třeba - seniorský zákon vzájemného potírání zájmů.
Jiří Libánský
Dokonce jsem udělal i fotku. Mám ji ve fotkách na profilu. Ale nevím jak ji přimontovat k článku. To asi umí jen redakce.
Hana Šimková
Snad jste si už konečně udělal tu kávu. Obrázek vem čert
Jiří Libánský
Aha. Obrázek .. Člověk nemůže myslet na všechno..
Hana Šimková
A proč tu není žádný obrázek? Asi šel někdo udělat něco jiného.
Hana Šimková
S myšlenkou uvařit si kávu chodím do kuchyně několikrát. Vždy mě napadne udělat něco jiného. Udělám to, odcházím . Pak si na kávu opět vzpomenu a v kuchyni dám vařit brambory k večeří.Odcházím bez kávy a tak to opakuji taky tak dlouho, až na kávu už nemám ani chuť.
Alena Tollarová
To můj důvod je jiný. Až doma jsem zjistila, že jsem posledně v Německu omylem sáhla vedle a na balíčku s "echt německou kávou" se skví: entcoffeinert! Komu bych ji tak dala?
Zdena Proboštová
Takhle to mám taky, ale s čajem. Protože bydlím v garsonce, tak slyším to cvaknutí. Jenže zelený čaj se nezalévá právě vařící vodou, tak po cvaknutí zapomenu v pravou chvíli vstát a zalít.
Zuzana Pivcová
Ještě, že si vzpomeneš, kdo Ti koupil ten termohrnek (s motorkami). To je při testování kvality paměti fakt to nejdůležitější! :-))))