Fotbalovým šampionem je Portugalsko, ceny za tipovačku získá 5 soutěžících!

10. 7. 2016

Francie pláče. Její fotbalový tým před domácím publikem ve finálovém zápase Mistrovství Evropy neuspěl a podlehl Portugalsku v prodloužení 0:1. Francie přitom měla vítězství na dosah, když v poslední minutě normální hrací doby zastavila střelu Francouze Gignaca portugalská tyč!

Nebyl to nijak úchvatný zápas, rozhodně v semifinálových duelech se hrál pohlednější fotbal, každopádně byla to Francie, která měla více ze hry a v průběhu zápasu si vypracovala mnohem více šancí než soupeř. Jenže gól se Francouzům dát nepodařilo,a tak zápas šel do prodloužení. V něm jakoby měli více síly Portugalci, byli o málo aktivnější a po přímém kopu za chybně odpískanou ruku dokonce nastřelili břevno. Za tři minuty však Portugalci skutečně udeřili, když ve 109.minutě vstřelil jediný gól zápasu Eder. Tento gól doslova zmrazil francouzský tým, který se pak už nedostal k vyloženým šancím a s přibývajícími minutami svazovala Francouzům nohy nervozita.

Pohár pro nejlepší fotbalový tým Evropy zvedli nad hlavu Portugalci.

A jak dopadla fotbalová tipovačka?

Na vítězství Portugalska si nevsadil v úvodu tipovací soutěže žádný soutěžící, a tedy 10 bodů za tuto tipovací příležitost nezískal nikdo. Poslední tipy nakonec vynesly do vedení hned pět soutěžících, když tři z nich získali na pomyslném třetím místě stejný počet bodů.

Zde jsou vítězové, kteří získají čelové svítilny Petzl Tikkina:

Jakub Pospíšil: 89 bodů
Fotbal Družec: 80 bodů (žádáme soutěžícího pod tímto pseudonymem, aby zveřejnil své skutečné jméno)
Alena Vaníčková, Štefan Šuhajda, Jitka Chodorová: 76 bodů.

Konečnou tabulku tipovací soutěže najdete zde.

Gratulujeme nejen vítězům, ale i všem ostatním soutěžícím, kteří se naší tipovačky zúčastnili. Po měsíci fotbalových klání a vypisování tipů je tedy konec. Tím ale soutěžení ani tipování sportovních výsledků na portále i60 nekončí. Přihlásíme se u další velké sportovní události