Léto květů 2016 v polském městě Otmuchow
FOTO: autor

Léto květů 2016 v polském městě Otmuchow

20. 7. 2016

Každoročně první týden v měsíci červenci se konají v polském malebném a malém městečku Otmuchow Dny květů. Letos to byl 44. ročník. Otmuchow má asi 5000 obyvatel a nachází se v Opolském vojvodství. Dominantou je zdejší zámek, který pochází z poloviny 13. století.

Naše místní organizace STP tam jezdí pravidelně už 10 let. O zájezd je pravidelně obrovský zájem, proto poslední roky jezdíme dvěma autobusy. Akce trvá tři dny. Vždy pátek, sobotu a neděli. Za pěkného počasí, přijede na slavnosti přes 200 000 návštěvníků. To je více než na naší Flóře. Vše mají skvěle organizováno. Nikde se neplatí žádné vstupné. Z toho by si měli vzít příklad i naši organizátoři různých akcí.

Výstavní květinové plochy jsou hlavně rozmístěny v podzámčí a části zámku. Na zámku v Rytířském sále jsou vystavena aranžmá řezaných květin. Každý rok na jiné téma. Vždy nádherné.

Po celém městě jsou prodejní stánky všeho druhu. Každý si vybere. A hlavně nikdo zde netrpí hladem. Program začíná v pátek od 17 hodin a trvá až do nedělních pozdně večerních hodin. Na rynku je hudební program různého žánru, aby uspokojil všechny návštěvníky.

Milovnici zahrádek a květin si tady přijdou na své. Zde nakoupíte vše, na co si můžete vzpomenout. Odjíždíme pravidelně ve 20 hodin a všichni jsou obtěžkáni taškami a košíky plnými květin, stromků, keřů apod. Nabízím na fotkách jen zlomek vystavované nabídky.

A naší milovníci květin se těší na další ročník v příštím roce.

 

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

30%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%