Obilí
FOTO: autor

Obilí

31. 7. 2016

Na světě je krásně. Jedeš krajinou, na polích radostně práší kombajny a plní své útroby obilím. Oves je opomíjen, alespoň je připomenut v písních a ovesných vločkách, pšenice v tandemu s žitem, díky říkankám, kde vede drůbež, se hřeje v pecích, bobtná do voňavého, křupavého chleba. A ječmen? Vede, vede, lidský um jej dokáže proměnit v zlatavé potěšení, a když se trošku opraží, máme pivo tmavé, kde vůně karamele a nasládlá chuť se perou o výsluní chuťových buněk našich žíznivých úst.

Ano, na světě je krásně.

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vanda Blaškovič
Ano, Radku, na světě je krásně....S písničnou si jdu jako ptáček....)) Zdravím ! Tra la la...V.
Zuzana Pivcová
No, cestou na víkend v jižních Čechách jsem pozorovala obilná pole. Místy bylo obilí poválené prudkými dešti, jinde už posekané. Jsem ráda, že v jižních Čechách zemědělství úplně nepadlo!
Drahomíra Stínilová
Souhlasím. Obilná pole mají svůj půvab a když je to pravé světlo, je na ně úžasný pohled. Náš kraj je skutečně krásný.
Alena Vávrová
Souhlasím: ano, na světě je krásně. Vítejte!
Elena Valeriánová
Pane Otáhale, vítejte mezi námi. Hezky jste se uvedl.
Helena Votíková
Moc pěkné. Když se tak touláme po vlasti, hned mne napadnou slova z básně J.V. Sládka.
Hana Rypáčková
Opravdu hezké rozjímání. O pivu, které je v těchto dnech takový kamarád. A ten oves- jen nějaké proužky vedle brambor- asi pro koně.
Jana Šenbergerová
Milé čtení po ránu. Doufám, že se zapojíte častěji.