Tip na výlet: Zámek v Dobříši (zahrada a park)
FOTO: autorka

Tip na výlet: Zámek v Dobříši (zahrada a park)

6. 8. 2016

Pokoušela jsem se vložit do tipů na výlet francouzskou zahradu u zámku v Dobříši. Bohužel se mi to nepovedlo. Tak alespoň krátce. 

Když si moje milovaná dcera přiletí po měsíci a půl pro své milované dítě, ušetří si vždycky pár dnů na svou milovanou rodnou zem, po které se jí stýská. To pak den co den vymýšlíme cíle výletů. 

Tohle měl být výjezd za účelem sběru hub. Bohužel moje jistá místa ve směru na Příbram nevyšla. Houby totiž v té době nerostly. Jediným úlovkem byl malý hříbeček, který se roztahoval v jinak prázdném košíku. A ještě se dostavil hlad. Vidina voňavé smaženice nás rozesmála až k pláči. Abychom si spravily náladu, zajely jsme do Dobříše. Na prohlídku zámku bylo už pozdě, ale francouzská zahrada nám to vynahradila. Necelou hodinu jsme se ještě mohly procházet po cestičkách mezi květy a pečlivě sestřihanými keři, obdivovat rokokovou zahradní architekturu i sousoší Napájení Héliových koní s půvabnou fontánou. Hned kousek od zámku jsme objevily stylovou restouraci U tří statkářů.

Takže konec dobrý - všechno dobré. Tankové pivo jsem pila poprvé a bylo vynikající.

cestování naše tipy výlet
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA