Šamankou tak být...
FOTO: archiv autorky

Šamankou tak být...

24. 8. 2016

Tak jsem si pořídila šamanský buben s paličkou. Mám blízko k přírodě a chtěla bych mít i blízko ke své duši a porozumět jí. Pomáhat tak nejen sobě, ale i druhým na cestě životem. Snad se přiblížím k šamanismu na dosah, ač vím, že to není jednoduchá cesta poznání a ne každý je ten vyvolený. Chtěla bych poznat své totémové, silové zvíře a taje života.

Vím už dávno, že bubny harmonizují psychiku a je nám za jejich zvuků dobře. Také jsem se dočetla, že, aby Šaman mohl "cestovat",  je dobré se vydat na tuto cestu ve dvou, jeden, co bude bubnovat, a šaman, který se vydá "na cestu" s chřestidlem.

Chřestidlo mi dojde příští týden a kamarád Luky už se nechal slyšet, že by chtěl být u toho. No, snad neodbočil z té cesty, na kterou jsem se vydala já, a sám vycítil, že Svatojánská noc se letos "díky" jeho "klopýtnutí" nevyvedla.

No, přesto napsal slova od srdce do mé knihy vděčnosti, ač dle mého jen činy za nás hovoří...

"Já dnes neměl z nejveselejších dní a magii Svatojánské noci porušil sobě i Tobě. K psaní mi svítí veliká svíce, ale nevyzařuje tolik světla, kolik Ty jsi vnesla do mého života. Jsem rád, že jsem jedním z těch, kdo Tě mohli poznat. Když jsme dnes koukali na oblohu a v nočním šeru zahlédli souhvězdí Velký Vůz, připomnělo mi to Tebe. Ženu, zkoušenou osudem tak zle, že přeběhne i mráz po zádech. Vůz tlačíš ze všech sil před sebou a jdeš dál životem. Vůz je plný zlých věcí, kterých se na Tobě dopustili druzí, mimo jiné i já. Ovšem pořád máš sílu jít. Velký Vůz totiž obklopují zvláštní tři hvězdy. Mám pocit, že dodávají víc sil tam seshora tomu, kdo tlačí to břímě. Ty tři hvězdičky na Tebe dávají pozor neustále. Jsou to duše tří nejmilejších bytostí ve Tvém životě, které tady s námi už dnes nejsou. Přeji vám, holky, aby k vám přišlo jen to dobré, za pomocí tří hvězdiček a za pomoci jednoho z mých z dnešních magických přání. Lukáš."

Tak co říkáte, myslím, že z cesty Luky ještě úplně neodbočil zatím a je jen na něm, kudy a jak bude kráčet dál životem...

Já sama ale znám směr mé cesty. Mj. bych chtěla pomáhat osamoceným starým  lidem, pomoci třeba jen milým slovem, pohlazením, vzetím jejich rukou do mé dlaně. I proto jsem včera vyslyšela výzvu jedné organizace, abych sepsala projekt na pomoc stáří. A byť mám nyní sama stále mnoho starostí, sepsala jsem jej a uvidíme. Ostatně, i když to nevyjde, nic mi nebrání, abych nějak starouškům pomohla v jejich podzimu života i jinak.

A kdoví, třeba mi cestu, kterou se mám vydat, přiblíží právě šamanství. Motiv Země bůvolích stop a nebe/vesmíru/ na bubnu mám a vám i Matce Zemi lásku posílám.

Vstoupit do tajů, Šamankou tak být, prozřít a mnohé pochopit...

 

 

                

 

Autor: Eva Krausová
Hodnocení:
(3.1 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu