2. ročník Berounské akademie
Ilustrační foto: autorka

2. ročník Berounské akademie

18. 9. 2016

Letos se mně podařilo přihlásit včas, a tak jsem se stala "studentkou" Berounské akademie. Ve čtvrtek 8. září jsme měli první přednášku v kostele Sv.Jakuba, zahajoval lektor Ing. Jaromír Kubů - kastelán hradu Karlštejn.

2. ročník akademie má v první části programu téma, které se týká našeho regionu - 700 let od narození českého krále a císaře Svaté říše římské Karla IV. Dalšími lektory budou : akademická malířka Zita Grohmannová - restaurátorka obrazů Mistra Theodorika z kaple Sv.Kříže na Karlštejně a Mgr. Jaroslav Sojka - správce památek Pražského hradu, který se bude věnovat období karolínské architektury.

Tři jarní přednášky budou patřit Doc. Janu Anderskovi, CSc. z katedry biologie a environmentálních studií UK na téma Člověk a chráněná migrující zvířata: vlk, medvěd, rys, los a další zvířata.

Letní výjezdní přednášky budou patřit geologovi Ing. Michalu Hejnovi - vydáme se na zajímavá místa jednoho z největších lomů ve střední Evropě, velkolomu Čertovy schody.

Od pana kastelána jsme si vyslechli plno zajímavostí o hradu Karlštejn, seznámil nás s probíhajícimi i chystanými akcemi. Návštěvnost hradu velice stoupla, stále je velmi vyhledávaný našimi  návštěvníky, ale i cizinci. Průběh přednášky byl vhodně doplněn několika hudebními ukázkami středověkých mistrů  - preludium J.S.Bacha, v podání Jakuba Petřvaldského.

Jako bonus pro účastníky Berounské akademie jsme dostali ZDARMA vstup na výstavu na Karlštejně /po předložení průkazky posluchače akademie. Zahajovací přednáška byla velmi příjemná a poučná. Další přednášky se budou konat obvykle první čtvrtek v měsíci, kromě prosince.

Těším se, že budu moci rozšířit své znalosti a dozvím se nové věci.

 

(časem dodám další fotky do své galerie)

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.