Negramotnost
Ilustrační foto: pixabay.com

Negramotnost

1. 10. 2016

Úspěšně proti negramotnosti začala bojovat už Marie Terezie v mocnářství. Nařídila povinnou základní školní docházku všem dětem! Jak se to po staletí dařilo, nemohu posoudit. Teď máme 21. století, přesto jsem dnes ráno žasl.

Dole v krámě působí usměvavý klidný a slušný vietnamský prodavač. Dnes ráno hlasitě česky moc nadával práce chtivému zásobovači, až mu hlas hněvem a hrůzou přeskakoval do falzetu!

Omšelý zásobovač pečiva z pražských pekáren mu přivezl zboží až o dvě hodiny později! Pro prodavače potravin je to katastrofální situace! Vietnamec volal o situaci do pekáren, ty mu neprodané a už ztvrdlé pečivo prý vezmou zpět, druhý den.

Dětem do školky to také dovezl pozdě a pomateně, ta je odmítla převzít!

Nového zásobovače určitě vybírala výběrová komise ve výběrovém řízení. Zájemce měl zdravotní průkaz i řidičský průkaz. Dále ho nezkoušeli, předpokládali, že je gramotný ve čtení českého textu a čísel na fakturách. To ale nedokázal, asi mu to ve škole moc nešlo. Přesto ho pekárny zaměstnaly jako řidiče a ranního zásobovače pekárenskými výrobky.

Cosi jsem si dlouho myslel o zbytečnosti lidského vzdělávání. Mýlil jsem se. I pro profesi zásobovače je dnes nutná znalost českého písma a číslic! 

Jsem z toho zděšen; a to už máme začátek 3. tisíciletí, uprostřed civilizované Evropy

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(4.2 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA