My chceme platit za parkování...
Ilustrační foto: pixabay.com

My chceme platit za parkování...

27. 9. 2016

Současný starosta Nového Města (nebudu říkat, kterého, ale prostě existuje) se celkem nedávno rozhodl, že začne v neděli navštěvovat katolický kostel. Dokonce tam měl už své čtení. Nevím, jestli je to člen KDU-ČSL anebo hluboce věřící, či zda se jím nedávno stal, ale nijak bych to nehodnotil. Co se však nestalo? Či vlastně – stalo. Zanedlouho zrušil povinnost placení parkovného na historickém náměstí (kde je rovněž kostel), a to vždy v neděli až do 11 hodin. Kdy končí již všechny bohoslužby.

Protože je před volbami, začala se organizovat (samozřejmě skrytě, protože u nás se do viditelné opozice skoro nikdy nechodí) skupina nespokojených občanů, která poukazuje na to, že starosta zařídil zrušení parkovného po dobu bohoslužeb proto, aby se lépe uvedl mezi návštěvníky kostela. No a je přece před volbami.

Tak z tohoto vývoje jsem docela perplex. Já bych si uměl představit, kdyby občané protestovali, že mají platit parkovné v neděli (to se neplatí ani u nás v Liberci), ale oni protestují proti tomu, že je to zdarma. Nebo se tito občané změnili na zbohatlické pravičáky, kteří si lebedí, když můžou ždímat pracující lid? Ono parkovné není nic jiného než zvláštní druh zdanění.

To jsem zvědav, jak to bude po volbách. Jsou to krajské a senátní volby, nikoliv ty obecní. Ale i tak je několik možností:

a) starosta přestane chodit do kostela a parkování zdarma zruší,

b) starosta bude chodit do kostela pořád a tak asi bezplatné  parkování nezruší,

c) občané si bez ohledu na jeho návštěvu kostela prosadí, aby se muselo platit v neděli po celý den.

No a já bych si přál to nejméně pravděpodobné: d) občané si prosadí, aby se v neděli parkovné platit nemuselo vůbec.

Nojo, vlastně ono to asi nevyjde. Protože to placení parkovného je přece namířeno proti turistům, kteří o víkendu houfně přijíždějí, aby historický střed města, tento architektonický skvost, bezuzdně očumovali. A copak my – třebaže pod vládou levice – můžeme připustit, aby někdo čuměl zadarmo?

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA