Ivan Lendl přiveze svoji
kolekci Muchových plakátů

Ivan Lendl přiveze svoji
kolekci Muchových plakátů

8. 8. 2012

Svou kolekci téměř všech originálních návrhů plakátů Alfonse Muchy vystaví v příštím roce v Praze bývalý slavný tenista Ivan Lendl. Mucha plakátů vytvořil celkem 119, Lendl jich vlastní 116. Výstava v Obecním domě začne 15. února, majitel sbírky osobně přijede na vernisáž a uspořádá i několik komentovaných prohlídek.

Lendl sám říká, že má plakáty vystavené doma a občas některá díla zapůjčuje na velké výstavy ve světě. „Jako celek bude kolekce vystavena úplně poprvé,“ uvedl ředitel Obecního domu Vlastimil Ježek. Muchovo jméno je neodmyslitelně spjato se secesí, jejíž výraznou českou ukázkou v Praze je právě Obecní dům. Podle Ježka tak je toto místo pro výstavu ideální.

Ivan Lendl připouští, že se mu sbírku pravděpodobně nepodaří zcela kompletovat. „Chybí mi ještě tři kusy. Jeden nikdo desítky let neviděl, další dva jsou v muzeích v New Yorku a Hamburku,“ míní Lendl.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.