Jakou si vybrat kabelku pro každodenní nošení?
FOTO: archiv redakce

Jakou si vybrat kabelku pro každodenní nošení?

23. 10. 2016

Když byste se kohokoli zeptali, bez jakých pěti věcí neudělá žena krok z domu, tak by mezi odpověďmi zazněla stoprocentně kabelka. Kabelky jsou se ženami úzce spjaté, a to nejen z důvodu přenášení věcí. Kabelky jsou módním doplňkem, který o ženě leccos prozradí. To, jaké kabelky se ženám líbí, nebo způsob, jakým je nosí, o nich mnoho prozradí. I proto ženy volí různé typy kabelek pro každodenní nošení.

Velká nebo malá
První otázkou, kterou si musíte před výběrem kabelky položit, je, jak má být kabelka velká a prostorná. S tím souvisí zejména to, k čemu všemu vám kabelka slouží. Nosíte u sebe notebook? Berete si do práce krabičky s jídlem? Potřebujete mít neustále po ruce kosmetickou taštičku či si vystačíte pouze s peněženkou, mobilním telefonem a pár dalšími drobnostmi?

Jestliže rády po cestě z práce zajdete ještě na malý nákup, bude se vám hodit větší kabelka. Nemusíte se tak tahat s dalšími taškami. To samé platí, pokud cestou stíháte navštívit posilovnu. A protože velké kabelky jsou často přeplňovány, vybírejte především kvalitní dámské kožené kabelky, které zvládnout i náročné zacházení.

Malé kabelky jsou na druhou stranu praktičtější, co se týče hmotnosti, neboť šetří náš pohybový aparát. Příkladem jsou například kvalitní crossbody kabelky přes rameno, které jsou nejen stylové, ale zároveň vám umožňují, abyste měly neustále volné ruce.

Do ruky či přes rameno

Jak už jsme výše naznačili, crossbody kabelky rozloží hmotnost obsahu kabelky rovnoměrně, a proto máme pocit, že tolik neváží. Jestliže však preferujete nošení kabelky v ruce, vsaďte na stylové moderní kabelky do ruky, které můžete nosit jak volně na předloktí, tak i přímo v ruce. Jste manažerky, podnikatelky či realitní makléřky? Co byste řekli kabelce ve stylu aktovky? Je nejen elegantní, ale především vhodná i pro uložení smluv či podkladů pro jednání.

Pro někoho však mohou být více komfortnější spíše kabelky přes rameno, a to ať s krátkým či dlouhým popruhem.

Vybírejte podle stylu

Kabelka je součástí vašeho outfitu, a proto to nezapomeňte zohlednit. V případě, že nosíte většinu času pohodlné kecky, bude vám sedět sportovně laděná kabelka. Naopak k sofistikovaně oblékaným ženám sedí středně velké kabelky do ruky.

Co se týče materiálu, na špičce popularity je kůže, dále koženka či různé textilie. Kabelky se však rovněž vyrábí i z umělých vláken či plastu.

Pamatujte však, že kabelka pro každodenní nošení by vám měla maximálně vyhovovat, a to jak stylem, tvarem, velikostí, vnitřním uspořádáním i designovým provedením. Zároveň by se mělo jednat o nadčasový kousek, který jen tak z módy nevyjde a navíc se hodí ke stylu, v jakém se oblékáte.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vám v současné době nejvíce chybí (odpovědět můžete na tři z níže uvedených možností, které považujete za nejdůležitější)

Kontakt s rodinou

12%

Kontakt s přáteli

12%

Více pohybu

10%

Dobrá nálada

9%

Léky

7%

Potraviny

7%

Pozitivní zprávy

11%

Nějaká naděje

9%

Větší podpora ze strany státu

7%

Větší podpora ze strany města/obce

7%

Roušky

9%