Vzpomínka na „babí léto“ v Rožnově pod Radhoštěm
FOTO: Jana Šenbergerová

Vzpomínka na „babí léto“ v Rožnově pod Radhoštěm

31. 10. 2016

K napsání tohoto článku mě inspiroval altánek ve Fotu dne. V Rožnově pod Radhoštěm bydlí moje kamarádka, která nás léta zvala na návštěvu, ale nějak se nedařilo ji uskutečnit. Až letos. Pobývali s manželem v Karlově Studánce a zavítali i k nám. Slovo dalo slovo, pozvání se opakovalo. Zbývalo jen ho uskutečnit. Po menších peripetiích jsme jednoho dne sbalili batohy a tradá do světa.

Zastihli jsme Rožnov ve stadiu rozkopanosti právě v místech, kterými jsme se museli dostat dál, proto jsme se nakonec rozhodli navštívit klidnější Skanzen.

Prošli jsme dřevěnou branou do Městského parku Hájnice a tam měli možnost prohlédnout si již zmiňovaný altánek, postát u jezírka s vodotryskem a spoustou kachen, které jsou příjemným zpestřením procházky především pro děti. Promenádu, tzv. Seichertův chodník, lemují nejen krásné letité stromy a lavičky, ale také cedule, které odkazují k rožnovskému lázeňství v 19. století. Nechybí tam ani socha Valacha v nadživotní velikosti, aby nikdo nebyl na pochybách, na čím území se nachází. Park se rozprostírá na levém břehu Rožnovské Bečvy a jeho největší atrakcí je Valašské muzeum v přírodě a jeho část zvaná "Dřevěné městečko".

Díky tomu, že bylo pozdní odpoledne ve všední den a prázdniny už skončily, ocitli jsme se v oáze klidu a měli možnost si prohlédnout a vyfotit všechno, co nás zaujalo, aniž bychom se museli prodírat davem návštěvníků. Byl hezký den a my se kochali pohledem na odkaz těch, co žili před námi.

Zvu vás k procházce Dřevěným městečkem. Nedaleko vstupu začneme tam, kde všichni jednou skončíme, na hřbitůvku, který obklopuje krásný dřevěný kostelík. Odpočívá tam řada známých osobností včetně zakladatelů skanzenu. V rámci Dušiček jim můžeme věnovat tichou vzpomínku.

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.