Glosa: Česká republika si zaslouží lepšího prezidenta
FOTO: autor

Glosa: Česká republika si zaslouží lepšího prezidenta

28. 10. 2016

Když na jaře roku 2013 vyhrál v první přímé volbě prezidenta Miloš Zeman, byl jsem zklamán (volil jsem Karla Schwarzenberga), ale doufal jsem, že snad bude jeho předvolební rétorika zapomenuta a že se bude snažit být dobrým prezidentem České republiky. Bohužel, Miloš Zeman se o to, být dobrým prezidentem, ani nepokusil.

Připomeňmě si pár nejmarkantnějších Zemanových přešlapů.

Ihned po svém zvolení se obklopil lidmi s podivnou minulostí. Šéfporadcem se stal Martin Nejedlý, který jako jednatel firmy Lukoil zajišťoval napojení Zemana na Rusko, kancléř Vratislav Mynář nezískal a už ani nezíská bezpečnostní prověrku nejvyššího stupně, která je pro tuto funkci nezbytná. A mluvčí Ovčáček? Ten bez skrupulí lže novinářům a všem občanům do očí. 

Dva roky se snaží Zeman s mluvčím Ovčáčkem trapným způsobem zdiskreditovat spisovatele Ferdinanda Peroutku.

Když Rusko napadlo vojensky Ukrajinu a Evropská unie uvalila na Rusko sankce, Zeman byl jediným prezidentem, který jel za Putinem oslavit výročí Ruské federace.

Na pohřeb slovenského prezidenta Kováče dorazil Zeman pozdě a vinu svalil na letecké dispečery.

Po Rusku Zeman poklonkuje dalšímu totalitnímu režimu - komunistické Číně a mstí se ministru kultury Danielu Hermanovi za to, že se setkal s dalajlamou.

Díky němu se v České republice opět zavádí cenzura v médiích - televize Prima nejdříve neodvysílala a pak sestříhala zábavný program Jana Krause, ve kterém kritizovaly Zemana některé české osobnosti.

Toto je jen zlomek toho, co se v prezidenstké kanceláři na Pražském hradě událo za poslední tři roky. Opomíjím snahy prezidenta ovlivňovat českou politickou scénu, jeho obhroublý jazyk a vystupování na veřejnosti pod vlivem alkoholu.

Miloš Zeman je špatným prezidentem. Dokonce bych řekl, že se řadí k nejhorším prezidentům od roku 1918, protože věřejně dělá z občanů České republiky blázny.

Přeji České republice v den jejího výročí 28. října lepšího prezidenta. Snad budeme, my voliči, v příští přímé volbě prezidenta obezřetnější.

 

Hodnocení:
(3.1 b. / 29 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Ptáček
Proč se mi místo smajlíka :-) zobrazuje J.
Libor Ptáček
Po přečtení diskuse mi to nedá a musím si taky přiložit. Zkuste mi vysvětlit, proč z devíti kandidátů se do druhého kola dostali ti dva nejhorší a jakou záhadnou matematikou vyřadili Okamuru. Volba Zemana bylo jedna ze dvou špatných zel. A k tomu knížeti. Kdo se o něj zajímá má tisíce důvodů proč říci ne. Namátkou“ jeho krachující časopis Respekt?? Z nouze ho vytáhl Bakala co koupil polovinu jeho novin. No a co privatizace „českého“ zlata Becherovky? Jak se dostal k milionovému podílu? (já chci taky) Nebo třeba jeho původ, on byl adoptován, tak toho po předcích nic moc nemá – otázka genetiky. Kam se hrabe na vládce předválečných jižních Čech proti kterému museli vymyslet speciální zákon „lex (Bab) Schwarzenberg. A už zase lítáme v té politické špíně. PS: Ten článek je jen průzkum, jak budou reagovat čtenáři i60 a za koho hrají J.
Zdenka Jírová
Plně souhlasím s paní Novotnou. Ještě nikdo mi nevysvětlil, proč volil Knížete? Neznám jediný důvod, který by mne přesvědčil. Jeho předvolební akce byla jen Göbelsovská propaganda - asi si ji ještě pamatoval z mládí.
Jana Smetanová
Do posledního písmene souhlasím s názorem pana Rašky,bohužel při hodnocení se mi zobrazila jen jedna hvězdička,tak to tímto opravuji.Hůře jsme si vybrat nemohli,naštěstí jsem nepatřila k jeho voličům,tak sobě vyčítat nemusím.
Marie Magdalena Klosová
Souhlasím s názorem p.Rašky.mm
Hana Novotná
Také trochu přispěji k diskusi. Měla bych toho na srdci hodně, ale nechci psát dlouho. Mně dnes jen vadí, co se všechno na prezidenta valí. Dovolil by si někdo dříve hlavu státu nějak pomlouvat, kritizovat, nebo věšet červené trenýrky na hradě? Asi těžko. Dnes není trestné nic, nebo jen nějaké nesmysly, které naopak ani za soud nestojí. Jednou je to náš prezident a měli bychom se k němu tak i chovat. A jak tu někteří píši že raději volili knížete. Když se dnes někde ucházíte o práci nesmíte být starý. Natož v práci pospávat a občas se vzbudit. Takový prezident by Vám nevadil? A ještě není Čech. Já nevím, já tedy v práci usínat nemohla. Chápu ale, že kdo má nějaký majetek, raději by volil aristokrata. A ještě k východním zemím. Západ dělá všechno dobré pro nás? Zlikvidoval se průmysl a všechno čím jsme byli soběstační, abychom to museli brát ze západu. No je to pro ně výhodně, protože mají nadbytek a co s ním? Jen čas ukáže kde byla pravda..
Jaroslav Maur
Lhát se nemá. Učili nás, že kdo lže, ten krade ! Pan Raška by měl svá tvrzení nejdříve dobře prověřit a teprve potom, když už má potřebu se svěřovat, zveřejnit.
ivana kosťunová
Já také neznám žádnou osobnost, která by prezentovala nějaké hodnoty, vizi, morálku. Všechny ty pseudoosobnosti , které se snaží veřejně prezentovat, zakládají své předvolební kampaně na vymezování se vůči prezidentovi a jeho ostouzení.
Lidmila Nejedlá
Jak snadné ukazovat na chyby někoho jiného. Pan prezident je prototyp českého člověka se vším všudy. V jeho jednáních vidíme, jací jsme. Proto nám tolik vadí??? Máme slabou vládu, slabého obojakého premiéra. Veškerou energii vyplácají na hádkách, chvástání, hlásání vlastní neomylnosti, bez jasného názoru. Komu jde o vlast a její blaho??? Nemám odpověď, jen otázky.
Květoslava HOUDKOVÁ
Spousta názorů - zajímavé pročtení - ale ten svůj nezměním.
Jitka Chodorová
Oprava, demokraticky
Jitka Chodorová
Plně se ztotožňuji s článkem Honzy Rašky, nechci tu dělat chytrou, politika mě celkem nezajímá, volila jsem knížete a nestydím se za to, ale proč ho sem někteří tahají, to nechápu, tady se řeší demkraticky zvolený prezident( podle některých), který se v této funkci neumí chovat, a dělá ostudu celému národu.
Jana Šenbergerová
Myslím, že to paní Hamplová vystihla docela přesně. http://blog.aktualne.cz/blogy/jana-hamplova.php?itemid=28249&from=fbLike
Karel Kafka
Milá Jano Kollinová,nemýlím se,je to o tom pánovi. Proč by to tak nemělo být,prosím? Je snad prezident,jeden z nás,mimo veškerou kritiku? K.
ivana kosťunová
Ten vazalský dopis Číně podepsali kromě prezidenta další tři vrcholní představitelé našeho státu . To, že se teď všichni tváří jakože já nic, já muzikant, a označují za hlavního původce neoblíbeného prezidenta, je jen ukázka pokrytectví těchto politiků. Pokud pan ministr Herman jako člen vládní koalice s tímto vývojem zahraniční politiky nesouhlasil, mohl demokratickým způsobem vystoupit s kritikou a v krajním případě pro osobní nesouhlas opustit místo ve vládní koalici. Takový protest by měl určitě velkou váhu. Prezident je velmi snadný terč.
Karel Kafka
Dámy snad prominou: náš milý současný pan prezident chlastá,nezřízeně kouří,celoživotně se dostatečně nepohybuje a přežírá se. Evidentně mu chátrá tělo a jestli se nemýlím,tak i mozek je součástí těla. Podle mého jsou pokročilý věk,zajímavé povahové rysy a výrazně nezdravý způsob života původci toho,co náš milý nyní produkuje. Ve zdravém těle zdravý duch! K.
Jiří Hudeček
Pane Raško já se s nikým nepřu.Samozřejmě, že má každý právo na svůj názor. O dalajlámovi se zmiňujete v souvislosti s ministrem kultury Hermanem. A to zdraví všichni také moc potřebujeme. Nicméně považuji Váš článek z titulu funkce kterou zde zastáváte za "nešťastný.
Hana Rypáčková
Nevolila jsem pana Zemana a myslím, že čím víc ho lidé kritizují , tím víc dělá věci neadekvátní jeho pozici a tím víc se baví. Možná to ignorovat, ať se znemožní ještě víc. Mnozí ho litují. Už se zapomnělo před volbami nepřítel Klause a po volbách 1998 opoziční smlouva a kočkopes . Žít v pravdě není lehké.
Jan Raška
Pane Hudečku, asi jste nepostřehl, že ta glosa není o Tibetu, ale o tom, že prezident českého svrchovaného státu už zase panáčkuje před komunistickými diktátory z Ruska a Číny a navíc se často chová jako buran a ne jako prezident. A to je smutný fakt. Ale přít se do nekonečna nemá cenu. Jak říkával můj děda "Hlavně zdraví!!" A to přeji všem, bez rozdílu politického názoru.
Ilona Kolářová
Naprosto se ztotožňuji s článek, já bych ještě napsala dovětek. Miloš Zeman je prezident, který škodí České republice.
Jiří Hudeček
http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/8473-pravda-o-tibetu-1/
Vladka Steinová
Dobrý den,píši takové recenze a příspěvky, jen takové, kterým rozumím. O holocaustu toho vím opravdu hodně, bolestně se dotýká mojí rodiny.Pan Brady se "proslavil" filmovým dokumentem a knihou Hanin kufřík.Knihu doporučuji přečíst.Z vyprávění mého předka,který přežil Osvětim vím, že hrdinů během holocaustu bylo hodně. Pan Brady je jeden z nich.A pokud jde o rodinné vztahy, je p.Brady jen vzdálený příbuzný bývalého kněze p.Hermanna.Proto aféra kolem udělení, či neudělení medaile není vůbec na místě.
Jiří Hudeček
Pane Raško to přirovnání ke "čtvrté cenové" mne také napadlo, ale v souvislosti s Vaším článkem. Já to beru jako nevědomost . Myslím, že by neškodilo si přečíst fakta. Než budete vyvěšovat vlajku Tibetu z okna přečtěte si skutečnou PRAVDU O TIBETU. Pak pravdu o Ukrajině atd.
Jiří Libánský
Co se týká pana Bradyho, nikdy předtím jsem o něm také neslyšel. Ale Zuzana to napsala moc hezky. Naprosto s ní souhlasím.
Jiří Libánský
Když bych já jmenoval důvody, proč je M. Zeman špatný prezident, byl by to hodně dlouhý článek. Protože tohoto človeka znám už dlouho, tak se u mne dostavilo zděšeni už při ohlášení jeho jeho kandidatury. Ale o tom už jsem koneckonců zde článek napsal.
Jarmila Komberec Jakubcová
Blesk nečtu a Šlágr neznám - poučte mně prosím paní Slavíková v čem jsem neinformovaná, že si dovolím napsat svůj názor. Vy máte jiné informace než medií? Já bohužel jiné nemám a proto reaguji v jejích intencích.
Jana Slavíková
V zemi, kde nejčtenějším deníkem je Blesk a oblíbenou televizní stanicí Šlágr, bude složité zvolit lepšího prezidenta než je ten současný. Jedno je mu ale musí nechat, po svém zvolení chtěl stmelovat společnost a teď to vypadá, že se mu to trošku podařilo, jen asi jinak, než si představoval. Zaráží mě neinformovanost některých autorů předchozích příspěvků o věcech, ke kterým se vyjadřují.
Zuzana Pivcová
Ráda bych se vyjádřila k možnosti udělení vyznamenání panu Bradymu a k názoru, že 70 let jsme o nějakém Čechokanaďanovi neslyšeli a teď se na výročí objevil. Ano, je pravda, že řada dalších lidí přežila koncentrační tábory a nic nedostala. Podle informací ten pán ale nejen přežil, on prováděl léta osvětovou práci mezi veřejností. A právě na kontinentě, kde toho o válce a jejích obětech, o holocaustu, zase tolik známo není. To je hrozně důležité, aby se nezapomnělo. Když k nám přijeli před pár lety do archivu členové Schindlerovy nadace z USA, samí starší lidé, tak mi se slzami v očích děkovali, že jsem zinventarizovala a tím zpřístupnila řadu německých dokumentů o zvěrstvech páchaných na Židech na Východě. Že se to dovědí i mnozí neznalí v Americe. A přitom jsem proti panu Bradymu udělala minimum. Ale nesmí se zapomenout, co bylo. A kdo z vás zná poslední vyznamenávané příslušníky RAF, kteří ještě žijí? To nejsou letecká esa, jako byli pánové Peřina nebo Fajtl. Jsou to tehdejší nejmladší ročníky, ti, kteří toho moc nenabojovali. A přesto jsou vyznamenáni, protože oni jsou dnes tím dosud žijícím symbolem odboje jako celku, zatímco před 20 lety by se na ně řada nedostala. Vlastně mají vyznamenání i tak trochu za to, že ještě jako poslední žijí. Věřím, že mi rozumíte, jak to vnímám. A do toho by se neměla míchat stranickost a politikaření. Jsem přesvědčena, že pan prezident Zeman opravdu měl vyznamenání v úmyslu a ze známého důvodu ho zrušil. A to se mi jako řada jiných věcí vůbec nelíbí. Omlouvám se za delší komentář.
Vladka Steinová
Dobrý večer,komu prospěje, že dnes, ve státní svátek,kdy vzpomínáme 98.výročí vzniku republiky a na TG Masaryka, herci vyhlásili "občanskou neposlušnost?"Přispěje to ke stabilizaci země a k vyřešení problémů?
ivana kosťunová
Pane Raško, ani mě se některé výroky prezidenta nelíbí. A nezpochybňuji právo kohokoliv to kritizovat, ale to co se teď odehrává , vnímám jako vyvrcholení boje o moc lidí kolem jeho protikandidáta v prezidentských volbách. Žádný z našich prezidentů nebyl tak osočován a pronásledován, jako prezident Zeman . Proto tvrdím, že ostudná je celá naše politická reprezentace. Demokracie přece není o občanské neposlušnosti !
Jarmila Komberec Jakubcová
My občané České republiky jsme si v řádných demokratických volbách zvolili prezidentem pana Zemana. To je nezpochybnitelné. To co se dnes v den svátku České státnosti odehrává ze strany některých politiků či výzev k občanské neposlušnosti je nedůstojné. Kdyby opravdu fungovala nějaká cenzura asi by těžko bylo tolik podpory pana Bradyho v všech mediích. Já osobně jsem prezidenta Zemana nevolila ale respektuji jeho zvolení. Pro mně by byl nejlepším kandidátem pan profesor Jan Sokol - je škoda, že nebyl zvolen.
Jan Raška
Paní Kosťunová, máte pravdu, že byl Zeman zvolen v demokratické volbě. Já nezpochybňuji jeho volbu, ta je zcela legitimní. To ale přece neznamená, že se demokraticky zvolený prezident může chovat jako štamgast čtvrté cenové skupiny. Zeman kritizuje každého, kdo se mu znelíbí, nebo kdo mu nepřikyvuje. Proč by kdokoliv z nás nemohl kritizovat prezidenta? Mně se prostě jeho názory, ani chování nelíbí.
ivana kosťunová
Nejsem a nikdy jsem nebyla přívržencem prezidenta Zemana ani ČSSD. V prezidentských volbách jsem volila menší zlo. Přesto v zájmu objektivity chci upozornit na to, že prezident Zeman Jako jeden z mála politiků nemá za sebou korupční skandály, je nezkorumpovaný a nezkorumpovatelný. Část svého prezidentského platu posílá na dobročinné účely. A cenzura se nezavádí díky prezidentu Zemanovi. Ta už dávno zavedená je.
ivana kosťunová
Článek jsem si přečetla nestačím se divit. Zvolili jsme si v přímé volbě demokratickou cestou prezidenta. To je demokracie. Myslím, že se většina z nás shodne na tom, že volila menší zlo. Máme teď být občansky nepokojní a vystupovat proti vlastní většinové volbě ? Je snad seriozní jednání politiků, kteří pro vlastní zájmy znehodnotili náš státní svátek ? Neexistují snad diplomatické cesty, jak podobná nedorozumění diplomatickou cestou řešit ? Ministr Herman loboval za svého strýce - to je v pořádku? Já jen doufám, že lidé nepodlehnou těmto masovým manipulacím, které jenom dál rozloží to, co už narušené je.
Zdeněk Horenský
Právě jsem "výzvu k občanskému neklidu" umístil do rubriky LÍBÍ
Zdeněk Horenský
Pane Karle velký omyl. Tvrzení, že před půlrokem Zeman nikomu nevadil je nesmysl. Možná Vám nevadil a nevadí dodnes. Jiným, a jejich velmi mnoho, vadil již jako opozičně smluvní politik a později hned za jeho kousky v prezidentském úřadu. Plně souhlasím s panem Raškou.
Jan Raška
Doporučoval bych článek na idnes: http://zpravy.idnes.cz/vyzva-k-obcanskemu-neklidu-dde-/domaci.aspx?c=A161028_122611_domaci_cen
Karel Boháček
To jsme celý my.Před půl rokem nikomu Zeman nevadil, naopak .Dnes najednou otočíme. A co se týče budoucích kandidátů prezidentů mě žádný neoslovil.
Jana Šenbergerová
Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Jsem moc zvědavá, jestli se podaří najít takového člověka, který by nikomu z žádných důvodů nestranil a šlo by mu jen a jen o blaho občanů této země. Záměrně nepíšu naší, protože si vůbec nejsem jistá tím, jestli ještě naše je, nebo jsme ji už totálně zaprodali. Jedno jestli západu nebo východu. V obou případech to vnímám jako špatně.
František Komín
Kdysi na průmyslovce nám profesorka dějepisu citovala (nevím už čí) výrok, že každý stát má takovou vládu, jakou si zaslouží. Jako všechno to není zas tak jednoduché. Na jednu stranu jsou to lidé z našeho středu a námi zvolení. takže by na tom mělo něco být. Na druhou stranu slušní a schopní lidé, kteří by takovou funkci mohli vykonávat dobře se do ní nehrnou z celkem prostého důvodu. Vykonávat takovou funkci dobře je nevděčná dřina (viz Světlana Nyklová z Ulice) a komu by se do toho chtělo? To může být buď ilealista, který to bude dělat dobře jen do té doby, než se buď složí nebo rezignuje a nebo si od toho od začátku něco slibuje a hledí víc na vlastní prospěch, než na blaho občanů. K tomu výčtu přešlapů bych podotknul jen tolik, že moje životní zásada zní "Všechno je jinak!".
Marcela Broumová
Reakce by se měla týkat M.Zemana. Přesto vzpomenu na prof. Jana Sokola, čestný, chytrý, slušný člověk, bohužel neuspěl.
Alena Várošová
Omyl spletla jsem se ve hvězdičkách.Správně tam měla být pouze 1*.Dnes si svůj názor, ať je spravedlivý,či pokoutný říci nemůže a ani tady na íčku neobstojí!!!Že všechno je to nařízené z Ameriky to pozná i debil. Nechtěla jsem už sem lést,ale nedalo mě to.Ztotožnuji se s názorem těch, co čánek ohodnotili na 1*.
Jan Raška
Napsal jsem svůj osobní názor, ne názor redakce. Pan Zeman je vzdělaný, ale zato neomalený. Což je ještě slabé slovo. Prezident by se měl chovat slušně, státnicky, měl by dělat republice čest a ne ostudu. V demokratických volbách bohužel zvítězil Zeman, komentují jeho chování a ne chování jiných prezidentských kandidátů. A doufám, že v příštích volbách budeme mít výběr z kvalitnějších kandidátů.
Dagmar Králová
Karl Johannes ... Schwarzenberg by jako prezident neobstál, protože ani Němci jeho drmolení v němčině nerozumí. Vzhledem k jeho věku často usíná při jednáních, a tak jako spící poslanec je až příliš dobře placen. Nikdo z nás nemohl ve svém zaměstnání pospávat. Prezident Zeman má ve své funkci daleko větší přehled o ekonomice státu než by měl nedostudovaný lesník Karl. Koordinovaný církevní útok kardinála Vlka, Halíka i Hermana společnš s TOP 09 je směšný útok na legálně zvoleného prezidenta. Navíc bývalý kněz Herman podporuje veřejně džihádisty z Íránu.
Vladka Steinová
Sophiina volba, kniha a film je o něčem ale zcela jiném. Žena v koncentračním táboře je postavena před strašné a fatální rozhodnutí, které, z jejích dvou dětí zemře a které bude dále žít.Toto bych opravdu s volbou prezidenta nesrovnávala.To je totiž absolutně nesrovantelné.
Marie Metelková
Souhlasím, ale KG už ani Zeman doufejme netrumfne.Na druhou stranu, kdybychom zvolili knížete, dnes by nám z Hradu kázal místo Ovčáčka Kalousek. No, byla to Sofiina volba a jediné poučení je pro příště. Žádného zhrzeného politika, ale toho, o němž nám srdce řekne, že je to slušný člověk. Jednoho takového tam vidím.
Eva Krausová
Ano, česká republika si zaslouží lepšího prezidenta, ale... Jenomže jaký byl tenkrát výběr? Volit menší zlo, cítíme u voleb stále častěji. Já mám pocit,, že je to i o tom, že ti slušní, inteligentní, tolerantní do politiky prostě nejdou a o tom to je. Mě se ani nelíbilo moc vystoupení rádoby "elity" národa v pořadu J. Krause. Nechci ani tyto "mluvčí" lidu, ať raději hrají divadlo skutečné. Bára Štěpánová už zřejmě na Hradě na koloběžce jezdit nechce a já bych řekla, žádná škoda... Více odvážní a otevření bychom měli být všichni, nemít strach říci svůj názor kdyko-li a kdeko-li. A ruku na srdce, sám prezident tuto zemi nespasí...
Ladislav Vesecký
70 let jsme neslyšeli o nějakém čechokanaďanovi. Proč pak se objevil právě na výročí? Kolik našich lidi přežilo koncentrák a žádnou medaili nedostalo, někteří stále ještě žijí. Článek je snůška nepotvrzených lži. Pán Raška se možná bude zlobit, ale každý máme svůj názor. Všichni podlehli propagandě proamerické lživé ČT. Prezidenta jsme si volili ve svobodné volbě!
Jiří Hudeček
Ať jsme volili kohokoliv, respektujme fakt, že to byla volba demokratická. Nebo nikoliv?
Vladka Steinová
Ještě bych ráda uvedla doušku, že každý, kdo míří do politiky, měl by si přečíst vynikající politickou knihu Ladislava Mňačka - Jak chutná moc (Ako chutí moc) z r. 1968.Děkuji.
Vladka Steinová
Omluva za duální lokalizaci mého příspěvku.Děkuji
Vladka Steinová
Politika je sféra, oblast a rozhodování určité skupiny lidí, schopných, či neschopných. Vysvětlil by nám to např. jeden z nejlepších politologů světa, Henry Kissinger.Po bitvě každý generál, po zvolení Zemana se někteří rychle dušovali, že volili Karla. Stejně tak autor článku. K čemu by nám byl šlechtic KAREL? V článku je uvedeno, že Zeman je nejhorším prezidentem od r. 1918? Chce autor článku říci, že např. Gottwald byl lepší prezident? Nebo že se Havel neobklopoval svými lidmi? Ovčáček lže, ale oni lžou i další, jiní a důležití. V této zemi se nenosí morálka a hrubost zde vítězí nad slušností. Žel, významný státní svátek 28.říjen doprovázejí trapné a nevhodné aféry, jakési vyústění demoralizace této malé země. Prezident TGM by se divil. Rok 2018 snad rozhodne.
Vladka Steinová
Politika je sféra, oblast a rozhodování určité skupiny lidí, schopných, či neschopných. Vysvětlil by nám to např. jeden z nejlepších politologů světa, Henry Kissinger.Po bitvě každý generál, po zvolení Zemana se někteří rychle dušovali, že volili Karla. Stejně tak autor článku. K čemu by nám byl šlechtic KAREL? V článku je uvedeno, že Zeman je nejhorším prezidentem od r. 1918? Chce autor článku říci, že např. Gottwald byl lepší prezident? Nebo že se Havel neobklopoval svými lidmi? Ovčáček lže, ale oni lžou i další, jiní a důležití. V této zemi se nenosí morálka a hrubost zde vítězí nad slušností. Žel, významný státní svátek 28.říjen doprovázejí trapné a nevhodné aféry, jakési vyústění demoralizace této malé země. Prezident TGM by se divil. Rok 2018 snad rozhodne.
Elena Valeriánová
Tento článek se mi vůbec nelíbí, stejně tak fotografie na karuselu Přejeme .... spíše ten popisek. Čekala bych fundovanejší článek a ne snůšku nějakých tvrzení. I když jsou třeba pravdivá. Nejsem příznivcem Miloše Zemana ani náhodou, i když jsem ho volila, volila jsem v té chvíli pro mě menší zlo. A dosud nejsem přesvědčena, že by kníže byl lepším prezidentem. Spíše by to bylo nastejno.
Soňa Prachfeldová
Česká republika si zaslouží lepšího prezidenta, ale i lepší parlament, placené fundované politiky, ne jen tlučhuby, abychom se konečně hnuli z místa a nežili jen z podstaty, která se tenčí a tenčí a ...
Květoslava HOUDKOVÁ
Senior na Hradě a "brblající" senioři v podhradí - myslím, že už by se o budoucnost měly starat další generace. Příštích voleb se buďto nezúčastním, nebo bude můj hlas vždy neplatný. Kandidáti mne nezajímají - budoucímu životu překážet nechci - ten svůj už doklepu i bez voleb.
Jiří Hudeček
Čekal bych od redakce fundovanější článek. Toto je vše povídala bába bábě. "Když Rusko napadlo vojensky Ukrajinu...", prosím Vás kde jste to vzal pane Raško? A Havel toho alkoholu vypil daleko více a navíc podváděl manželky. Myslím si , že je to vyložené manipulování lidí.
Libuše Křapová
Druhého kola rezidentských voleb jsem se nezúčastnila, můj kandidát nepostoupil a s těch dvou jsem si nedokázala vybrat. Když vyhrál M. Zeman, říkala jsem si, že to asi to lepší zlo. Není. Souhlasím s tím, že horšího presidenta jsme ještě neměli. Nevím, jestli by byl K. Schwarzeberg lepším prezidentem, to se už nedozvíme. Ale taky nevím, jestli v těch příštích volbách budeme mít vůbec nějakého kvalitního kandidáta.
Danuše Onderková
Souhlasím, naše republika by si konečně opravdu zasloužila někoho pořádného, i když si také myslím, že Schwarzenberg by nebyl o moc lepší.
Hana Šimková
Všechno je pravda, ale je u nás vůbec člověk, který by mohl být prezidentem ? Je to jeden kašpar vedle druhého a žádné opravdové osobnosti. Asi vymřely.
Jarmila Fialová
Karel Schwarzenberg by nebyl o moc lepší.
ivana kosťunová
Česká republika si také zaslouží lepší politickou reprezentaci.