Fotosoutěže skončily, je možné objednávat kalendář na rok 2017!
Ilustrační foto: Anna Čípová

Fotosoutěže skončily, je možné objednávat kalendář na rok 2017!

20. 11. 2016

Je dobojováno. Poslední letošní fotosoutěž skončila a my máme kromě vítězů nádherné snímky do kalendáře na rok 2017.

Do soutěže bylo vloženo více než 300 fotografií na téma "Obrázky podzimu a zimy." Vyhrát by mohlo klidně třicet snímků, tak kvalitní fotografové se sešli na portále i60. Všechny fotografie jsme poctivě prošli a nejdříve ze soutěže vyloučili snímky, které nesplňovaly pravidla (autoři zejména opomněli uvést informaci, kdy byl snímek pořízen).

Po dlouhém rozhodování jsme nakonec jako vítězné určili tyto fotografie:

Valeriánová

Úžasný snímek paní Eleny Valeriánové - podzim třpytící se na vodní hladině.

Pražáková

Skvěle zachytila podzimní mlhu paní Soňa Pražáková.

Peterková

Paní Jana Peterková dokázala, jak hezky se dá nafotit zima ve městě.

Jiříková

Reportážní fotografie paní Evy Jiříková, u které si člověk uvědomí, jak se máme oproti jiným dobře...

Toto jsou tedy čtyři výherci fotosoutěže, které vybrala redakce. Další dva vítězné snímky nyní vyberou sami soutěžící, a to uvedením autora a názvu snímku v diskuzi u tohoto článku. Každý, kdo se zúčastnil fotosoutěže, vybere vždy jeden snímek podzimu a jeden zimy. Oba snímky uvádějte vždy v jednom diskusním příspěvku, a to do středy 23.11. do 18.00 hodin. Všech šest autorů vítězných snímků od nás obdrží jako cenu velkokapacitní flashdisk.

Kalendář na rok 2017

Stejně jako v loňském roce, i letos pro vás připravíme z fotografií, vložených do našich soutěží, nástěnný kalendář. Fotografie, které budou v kalendáři, najdete pod tímto článkem. Jen upozorňujeme, že grafické a tiskařské studio si vyhrazuje právo vyřadit snímek, který nebude splňovat technické požadavky pro tisk. Kromě snímků našich čtenářů budou v kalendáři také vybrané básně, které v průběhu roku byly na portále i60 zveřejněny. Věříme, že se vám bude kalendář líbit. Jeho cena je 220 Kč (+ 80 Kč poštovné a balné). Objednat si jej můžete už nyní zde:

                                                                                    OBJEDNAT KALENDÁŘ.

S objednávkami neváhejte, aby se kalendáře stihly odeslat ještě do vánočních svátků. A ještě na tomto místě zveřejňujeme vítěze vědomostního kvízu uplynulého týdne. Náš losovací program tentokrát určil jako vítězku paní jarku Tichou. Gratulujeme!

Milé čtenářky, milí čtenáři,
těšíme se na vaše nové příspěvky - povídky, cestopisy, fotoreportáže, básně. A na úžasná fota dne. Tahle země není jenom pro mladý!

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Plachá
Dobrý den. Nejsem tu moc často a tak mě dnes velmi překvapilo a potěšilo , že se má fotka / zatím jediná kterou jsem poslala / dostala do kalendáře .
Redakce i60
Dobrý den, všimli jsme si dotazu až nyní - kalendář si letos musí objednat všichni, tedy i autoři snímků, které byly do kalendáře zařazeni. Děkujeme za pochopení.
Jan Kutílek
Gratuluji vítězům soutěže, bylo zde mnoho krásných fotografií a porota to měla jistě těžké. Potěšilo mě, že mé dvě fotografie byly vybrány do kalendáře 2017. Jen mám dotaz, zda kalendář dostanou autoři vybraných snímků zdarma, nebo si jej musí objednat – bude jistě krásný jako ten na rok 2016, který u nás visí na stěně.
Eva Krausová
Ladislave V., tak to mne moc potěšilo, že jsem vybrala ten správný snímek od Vás spolu s ostatními. I Vám přeji krásný adventní čas, klidné vánoce a pohádkovou zimu. Stejně jako všem ostatním Íčkařům.
Jitka Peterková
Tak jsem sem delší dobu nenakoukla a teď jsem překvapená, že se moje fotka líbila a byla vybrána mezi vítězné. Moc děkuji a děkuji i za gratulace :-) Jen mě mrzí, že jsem nestihla přispět svým hlasem k výběru dalších výherců. Ale ono by to bylo stejně těžké. Těch fotek se mi vždy líbí strašně moc :-)
Ladislav Vesecký
Velké poděkováni dámam paní Čípové, paní Krausové, paní Handlové, paní Kolářové a paní A. Várošové za jejich hlasy na moje foto Pohádková zima. Všem přeji krásné adventní dny, krásné a spokojené vánoce. Vám i Vaším blízkým.
Redakce i60
Dobrý den, hlasy jsou sečteny a zde jsou výsledky. Flashdisky získávají pánové Jan Kutílek za snímek "Z podzimu do zimy" a Ladislav Vesecký za fotografii "Pohádková zima". Gratulujeme vítězům a děkujeme všem soutěžícím za krásné snímky!
Alena Tollarová
Tak koukám, že tu jako obvykle máme mlčící většinu a skoro nikdo možnosti vybrat fotku, která se mu líbí, nevyužil. Proč?
Jitka Chodorová
Podzim- Vlasta Holubová, Javory v parku, Zima- Marie Bartošová, Kde odpočívá paní Zima.
Soňa Prachfeldová
Jiří Chlad - Ideální šumavská stopa, Jan Kutílek - Podzim v zámeckém parku
Jiřina Votavová
PODZIM: Jitka Peterková - Podzimní obraz; ZIMA: Marta Nosková - Podvečerní...
Ilona Kolářová
Hlasuji: podzim: Na třetím nádvoří (M. Bartošová), zima: Zimní krajina: Z. Žichovská. Výhercům gratuluji, ovšem fotka Vánoce bez úsměvu se mi vůbec nelíbí.
Libuše Heulerová
Gratuluji všem výhercům. Hlasuji pro: Zdenka Žichovská -Zimní a Marta Nosková - Na hladině.
Ladislav Vesecký
Oprava Podzim
Ladislav Vesecký
Zima: p. A. Várošová -Zasněžené stromy. Podzim: p.Novotná - Pidzim v pavučině.
Alena Tollarová
Podzim: Marie Bartošová, Na třetím nádvoří; Zima: Radovan Cakl, Zima se loučí.
Alena Várošová
Gratuluji všem výhercům a druhý můj tip je p.Vesecký Pohádková zima.
Alena Várošová
ˇHlasuji pro Vánoční idylku od H,.Červenky a některý ze 6 fotografií které jsou na nejvyšším řebříčku,když se tak snažily.To nechám na redakci.Nevím komu se zachycení bezdomáčů líbí,mě tedy ne.
Helena Votíková
Hlasuji pro: Zimní krajina - Zdenka Žichovská, Procházka minulostí - Soňa Pražáková. A blahopřeji autorům vybraných snímků.
Dana Kolářová
Hlasování: PODZIM - Alena Vávrová - Podzim u Máchova jezera. ZIMA - Ladislav Vesecký - Pohádková zima.
Jana Šenbergerová
M. Nosková - Listopadová E. Jiříková - Sněhové překvapení Těch dvojic tu mám mnohem víc, ale tentokrát dám přednost barvám a jednomu z těch krásných ptáčků výše uvedené autorky. Blahopřeji všem, kteří už zvítězili, ale i těm, kteří se snažili a potěšili. Držím pěsti všem, kteří ještě mají šanci. A děkuji! :-)
Květa Novotná
Výběr je opravdu těžký a krásných snímků je v galerii mnoho. Vybírám tedy dva co mě nejvíc oslovily svou neopakovatelnou atmosférou a to za podzim snímek Národní park , Anglie - Květoslava Motlová a za zimu Kde odpočívá paní Zima - Marie Bartošová. Přeji dobré světlo všem.
Jaroslava Handlová
Můj výběr: Z PODZIMU DO ZIMY od Jana Kutílka a POHÁDKOVÁ ZIMA od Ladislava Veseckého.
Dagmar Králová
Díky za mnoho krásných pohledů objektivy ostatních. Líbí se nám snímek Jana Kutílka - Z podzimu do zimy a paní Evy Riedel - Slunce čaruje.
Miluše Hasenohrlová
Blahopřeji vítězným snímkům.A vybrala jsem od Libuše Hvězdové - Ve výběhu a od Jitky Peterkové - Zima v Obřím dole.
Elena Valeriánová
Děvčata, špatně se díváte. Zmiňovaná fotografie paní Jiříkové je jednou ze čtyř, které redakce vybrala z Fotosoutěže podzim-zima jako vítězné. Není zařazena do kalendáře na rok 2017. Alespoň já ji tam nevidím.
Libuše Hvězdová
Jaro: Vlasta Holubová - Javory v parku Zima: Anna Čípová - Zarámovaný výhled Tyto dvě fotografie jsem měla vytypované už dlouho, i když fotek nádherných je velká spousta. Blahopřeji fotografkám, které vybrala porota, nejvíc se mi líbí fotka Eleny Valeriánové, paní E.Jiříková má krásné fotky, ale tu kterou vybrala porota, bych spíš dala do kalendáře na jiné téma. To není kritika, ale můj názor.
Elena Valeriánová
Paní Evo, děkuji za pochvalu mé fotky, ale dovolte mi, abych Vám oponovala ohledně fotky paní Jiříkové. Ano, máte pravdu paní Jiříková má krásné líbivé snímky třeba přírody. Ale tady fotka je velmi hodnotná, vypovídající o dnešní době. Dá se říct, že je to sociální dokument a nebo, chcete-li, street foto. Je to velmi silná fotka svým obsahem, příběhem. Od fotografa takové focení vyžaduje nejen pohotovost, ale i kus odvahy. Já osobně velmi chválím redakci za tento výběr. Bohužel, nejsme všichni "happy".
Soňa Prachfeldová
Gratuluji autorkám vítězných snímků , ostatním autorům též za krásné fotky .
Eva Krausová
Je těžké vybírat. Vybírám Procházka minulostí - S.Pražáková a Pohádková zima - L.Vesecký. Blahopřeji E.Valeriánové-povedený snímek, S.Pražákové a ostatním, jen snímek E.Jiříkové na mne působí negativně a tomu se snažím v životě vyhýbat, v kalendáři bych takové snímky nevyhledávala, přitom p. Jiříková má mnoho jiných krásných snímků přírody a veverek... No, je to výběr redakce a respektuji ho. Ostatně já již svůj kalendář z mých snímků mám a jeden jsem již darovala i chůvičce mé fenky Meginky Vlastičce pro radost. Čtenářům Íčka přeji, nechť jim po celý rok přináší kalendář Íčka dny plné pohody.
Anna Čípová
Gratuluji vítězkám. Vybírám: Podzimní od Zdenky Žichovské a Pohádková zima od Ladislava Veseckého.
Helenka Červenka
Zdenko Jírová - s tím dubnem jsi bedle jak ta jedle - vybírá se z Fotosoutěže Podzim-zima - asi měly být články dva - jeden o kalendáři a druhý o hlasování
Zdenka Jírová
Všechny fotky jsou krásné, hlasuji pro Jiřího Hudečka _ prosinec a Elenu Valeriánovou - duben.
Marie Bartošová
Srdečně gratuluji všem výhercům, ale i ostatním účastníkům soutěže ke krásným fotkám. Také redakci za skvělý výběr. Já bych vybrala aspoň deset fotek, ale když musím volit jen dvě, tak Pražské svítání - Soňa Pražáková a Výhled na Týnec z hradu Klenová - Alena Tollarová.
Radovan Cakl
Vybíráme: Zdenka Žichovská - Podzimní a Soňa Pražáková - Pražské svítání. Gratulujeme autorům fotek vybraných redakcí ve Fotosoutěži i do Kalendáře 2017.
Jan Raška
Tak raději ještě jedno upřesnění. Vybírají se 2 fotografie ze všech snímků fotosoutěže Obrázky podzimu a zimy. A vybírají pouze ti, kteří se soutěže sami zúčastnili.
Helenka Červenka
Panebože, asi blbnu. Nevěděla, jsem, že se vybírá i z těch kalendářových. Vybrala jsem podzim, kde není datum, takže nesplňuje podmínky. Ach jo. Tak se omlouvám a hlasuju znova pro podzim - Už rostou /.A.Vávorvá
Elena Valeriánová
Tak jsem si to nechala projít hlavou a myslím, že ve výběru fotek jsem chybu neudělala. Vybíráme přece dvě vítězné fotky fotosoutěže podzim-zima a na to, jeslí byla fotka vybrána jako ilustrační fotka k článku a nebo byla zařazena do kalendáře, se nemůže brát zřetel. To bychom ji poškodili. Nechám to tak.
Radovan Cakl
Bojím se, že vzniká trochu zmatek. Soutěžící mohou vybírat z fotek, vložených do soutěže, s výjimkou těch čtyř, které už vybrala redakce. Ty dvě, které vyberou soutěžící budou také odměněny flashdiskem. Těch 36 pod článkem je vybráno do kalendáře.
Helenka Červenka
Hlasuju: zima/Kouzlo zimy/ Libuše Hvězdová a podzim/To byla úroda/Marcela Němečková
Elena Valeriánová
Tak to budu muset dát jiný tip. Omlouvám se.
Alena Vávrová
Samozřejmě blahopřeji všem autorům vybraných fotografií a ostatní krásné fotky chválím. Redakci děkuji za krásnou akci - Kalendář i60.cz, na který se těším. Rozhodování bylo těžké - moje volba padla na Podzim: Jan Kutílek/ Z podzimu do zimy a Zima: Helenka Červenka/Vánoční idylka
Redakce i60
Dobrý večer, ano, paní Vávrová, fotografie pí Anny Čípové je ve výběru. Jméno autorky jsme doplnili k fotograii.
Alena Vávrová
Předpokládám, že zimní fotka Anny Čípové-Beskydy na konci zimy již ve výběru redakce je (jako ilustrač. foto k red. článku - se jménem autorky a jako první prosincové foto bez jména autorky).
Danuše Onderková
Moje volba: zima-Brtnické ledopády - Velký ledový sloup-Alena Vávrová podzim: Na Lovoši-Soňa Prachfeldová Všem výhercům blahopřeji a Elenko, souhlasím s tím, že tvůj snímek by se vyjímal jako obraz.
Elena Valeriánová
Marta Nosková - Listopadová... , Anna Čípová - Beskydy na konci zimy. Ale vybrat jen dvě, to byl nadlidský výkon.
Elena Valeriánová
Jsem radostně překvapená, že jsem v té Karlově Studánce nebyla tři týdny nadarmo a využila tech málo pěkných dní a něco kloudného nafotila. Za sebe děkuji a ostatním výhercům gratuluji. Paní Mílo, pokud byste tu moji fotku opravdu chtěla, můžeme se domluvit. Žádný problém, naopak.
Zuzana Pivcová
Vybrané fotky se mi líbí, jsem popravdě ráda, že jsem ušetřena dilematu, co vybrat jako zbývající. Gratuluji a na kalendář se těším, už jsem si ho objednala.
Míla Hyhlíková
Výhercům blahopřeji, jsou to krásné fotografie. Snímek paní Valeriánové bych si dala zarámovat a pověsila bych si ho jako obraz. Moc se mi líbí.
Eva Mužíková
Odvolávám, co jsem odvolala, slibuji..... jsem čudla, výběr se mne, jelikož jsem nesoutěžila netýká ... omlouvám se za iniciativu:))))
Hana Rypáčková
Výhercům krásných fotek blahopřeji.
Libor Farský
Nádherné
Dana Kolářová
Blahopřeji všem soutěžícím a děkuji za krásné zážitky s jejich fotografiemi.
Eva Mužíková
oprava S. Prachfeldová / promiň Soni/:)))
Eva Mužíková
Za mne: Zima/ A. Vávrová. labutě v zimě Podzim" S. Prachveldová - na Lovoši.... Výhercům gratuluji, bylo to jiswtě těžké rozhodování, tolik nádherných fotek pohromadě
Jiřina Votavová
Všem výhercům i autorům fotografií do kalendáře 2017 gratuluji a já moc děkuji. ☼
Miluše Převrátilová
Vítězné čtyři fotografie jsou opravdu krásné, blahopřeji :-)