Hádanku jsme vyřešili!
FOTO: autorka

Hádanku jsme vyřešili!

18. 1. 2017

Všem milovníkům rébusů, záhad a tajemných příhod

si dovoluji oznámit, že s pomocí Vašich nápadů, rad a informací se mi včera těsně před půlnocí podařilo přijít na to, "na co to, kurňa vlastně bylo!!! K večeru jsem ještě rozesílala maily lidem, kteří měli v minulosti co do činění s venkovem, vesnicí, zahrádkou či lány polí. A pak jsme s partnerem znovu dedukovali, k čemu ta věc mohla i nemohla sloužit a jestli je to vůbec starožitnost...Pak mě to napadlo, Aukro, starožitnosti!!!!! A jak se říká, na Internetu najdeš vše, je ale zapotřebí dobře zadat dotaz. Následovala hitparáda různých pomocníků a nakonec se objevila pomůcka stejných kvalit, jen o pár desetiletí novější. Výrobek holandské firmy, s přísavkou ke stolní desce, snadno omyvatelný, v nabídce k prodeji za necelé tři stokoruny. KRÁJEČ NA ZELENÉ FAZOLKY a jinou zeleninu (mne už ale žádná nenapadá). Tento novější typ má dokonce otvory dva.Všem Vám moc děkuji za Vaše komentáře a zájem i pomoc při pátrání, myslím, že to bylo zábavné i napínavé. Trošku mne mrzí, že se rozluštění nepovedlo někomu z Vás, to by na íčku bylo veselo! Ale snad jsme si to hezky užili společně a budu se těšit zase někdy při další akci.


Kráječ na fazolky, zeleninu - struhadlo

Rychle a přesně krájí zeleninu

 

rozměry
výška: 23 cm , šířka 10 cm , hloubka : 11 cm
Výhody výrobku:

rychle a přesně krájí zeleninu,
ideální pro krájení fazolek,
protiskluzová základna,
snadné a bezpečné použití,
stačí jen točit klikou,
nevyžaduje elektrickou energii,
Holandský značkový výrobek firmy EH.

 

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Staňková
Tak tedy článek byl zveřejněn a já ještě jednou děkuji všem, kteří jste se zapojili do napínavého pátrání. Samozřejmě, velice blízko byly paní Valeriánová, Votíková a Špásová se zeleninou. Ale fazolky jsou fazolky a já si stejně nedokážu představit, jakou ještě "jinou zeleninu" by šlo na tomto strojku krájet, ať se dívám na ten historický a nebo novější kráječ. Doufám že jste viděli i fotky v mé galerii, stejně je ale těžké rozeznat nějakou věc jen podle obrázků. Doufám, že jsme se dobře pobavili. Pan soused bude určitě časem v hledání zapomenutých pokladů pokračovat. Prý si ve vlastním sklepě udělá regál a nad něj pověsí tabulku s nápisem "Kurňa, na co to je?"....a bude tam shromažďovat vše, co ještě objeví!
Naděžda Špásová
PS: Ivano K., děkuji za připomínku.
Naděžda Špásová
Naďo, jmenovkyně se hlásí. Tipovala jsem kráječ na zeleninu a pod., viz předchozí článek. Bylo mi to nějak povědomé. To jen na okraj. Co za rébus bude příště?
ivana kosťunová
Ale některé dámy to přeci uhodly, nebo byly hodně blízko ! N. Špásová, H. Votíková, E. Valeriánová. Nic dalšího zajímavého ve sklepě nebylo ?
Zuzana Pivcová
No, vida! Takových hádanek by tu mohlo být víc.