Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

15. 3. 2017

K představení tohoto nádraží a s ním i celého průmyslového města přispěla nečekaně naše návštěva známého člověka v tamní nemocnici (kde je mimo jiné i jeden z našich babyboxů). Koncem války, 22. 3. 1945, bylo zasaženo americkými letouny ve spojitosti s bombardováním rafinerie v jiném, blízkém městě. Bylo rodištěm někdejší známé herečky a kabaretní šansoniérky. Raritou je trať procházející zdejším novodobým náměstím.

P. S. Prosím, nezvětšujte si zatím přiložené snímky, na některém byste mohli zblízka objevit název, o nějž se jedná.

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Poučení z toho plyne: Všímat si nádraží. Většinou to pro mne je jen prostředek se někam dostat a nevnímám .
Alena Tollarová
Zuzko, to nevíš, jak to smrdělo v dobách, kdy na kolejích stály vagóny s kostmi do klihárny!
ivana kosťunová
A ten zpěvák byl asi Petr Poláček. To jsem se zase dozvěděla věcí !
Zuzana Pivcová
Do Neratovic jsme se vypravily v sobotu se sestrou, protože je tam v nemocnici dlouhodobě hospitalizován kamarád. Vlastně teprve na nádraží mě napadlo, že bych ho mohla dát jako hádanku. Když jsem před 30 lety bydlela krátce v Mělníku a jezdila z Prahy z práce kolem Neratovic, byl specifický chemický zápach ze Spolany cítit až do autobusu. Vlastně až do Mělníka. O bombardování Kralup a s nimi i Neratovic vím z archivní dokumentace. Ale jinak jsem to město neznala vůbec. Kromě staré zástavby tam asi byla v minulosti především sídliště. Do hádanky jsem dala spíš trochu víc pikantnosti, než encyklopedické údaje. Takže díky všem, kteří to tak pojali, včetně dočasného nezvětšení obrázků.
Anna Potůčková
Ivano, jedná se o zpěváka s iniciály P.P.
ivana kosťunová
Tobych nevěřila, co všechno se o tomto městě dozvím, jen ten zpěvák ze Superstar mi uniká. Savka ?
Anna Čípová
Musela jsem hledat a už vím.
Jaroslava Handlová
Poznala jsem. Blízko toho nádraží se dojde k českému „Stonehenge“ s vysokými uspořádanými kameny, které dávají nápis „Miluji“.
Jiřina Votavová
Škoda, já si například prohlížím nejprve fotky a teprve pak čtu.
Ilona Kolářová
Od nás se tam jezdí buďto přes Kralupy nad Vltavou, nebo přes Všetaty.
Jana Kovářová
Dalo mně to zabrat, ale asi jsem našla, byla jsem tam asi před 50 lety, nepoznala bych dnes.
Alena Tollarová
Tak tohle nádraží jsem poznala i bez nápovědy. Najezdila jsem se do toho města hodně jako holka k tetě na prázdniny a jezdím tam i teď za sestřenicí a bratrancem. Při tom bombardování zachránil můj dědeček život mojí tehdy 18.leté mamince tím, že ji na poslední chvíli za nohy odtáhl před padající střepinou.
Helenka Červenka
naznám, ale našla jsem. Velká chemická továrna do roku 1954 patříla Spolku pro chemickou a hutní výrobu v Praze a je zaměřená zejména na výrobu kaprolaktamu, chlóru a jeho další zpracování na PVC.
Jana Šenbergerová
Myslíme si, že jsme to našli, ale nikdy jsme tam nebyli. :-)
Anna Potůčková
Vím, narodil se zde český zpěvák, který zpíval v ČESKO HLEDÁ SUPERSTAR a také v DO-RE-MI.
Zdenka Žichovská
Už vím. Narodila se zde L. H.
Naděžda Špásová
Už jsme přes něj určitě někdy jeli. Vím o jaké město jde, ale neznám ho.
Jitka Hašková
Myslím, že jsem poznala město, většinou jsem tam jezdívala autobusem, ale ten vlak přes náměstí si pamatuji. Je tam krásné koupaliště a velká chemička. Jezdila jsem tam za kamarádkou, kteá mi bohužel na podzim zemřela.
ivana kosťunová
Tak tohle otlučené nádraží znám, párkrát jsme šli kolem při návštěvě dcery. A ty všudypřítomné paneláky a trať přes město - ošklivější město jsem ještě neviděla.