Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

15. 3. 2017

K představení tohoto nádraží a s ním i celého průmyslového města přispěla nečekaně naše návštěva známého člověka v tamní nemocnici (kde je mimo jiné i jeden z našich babyboxů). Koncem války, 22. 3. 1945, bylo zasaženo americkými letouny ve spojitosti s bombardováním rafinerie v jiném, blízkém městě. Bylo rodištěm někdejší známé herečky a kabaretní šansoniérky. Raritou je trať procházející zdejším novodobým náměstím.

P. S. Prosím, nezvětšujte si zatím přiložené snímky, na některém byste mohli zblízka objevit název, o nějž se jedná.

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Poučení z toho plyne: Všímat si nádraží. Většinou to pro mne je jen prostředek se někam dostat a nevnímám .
Alena Tollarová
Zuzko, to nevíš, jak to smrdělo v dobách, kdy na kolejích stály vagóny s kostmi do klihárny!
ivana kosťunová
A ten zpěvák byl asi Petr Poláček. To jsem se zase dozvěděla věcí !
Zuzana Pivcová
Do Neratovic jsme se vypravily v sobotu se sestrou, protože je tam v nemocnici dlouhodobě hospitalizován kamarád. Vlastně teprve na nádraží mě napadlo, že bych ho mohla dát jako hádanku. Když jsem před 30 lety bydlela krátce v Mělníku a jezdila z Prahy z práce kolem Neratovic, byl specifický chemický zápach ze Spolany cítit až do autobusu. Vlastně až do Mělníka. O bombardování Kralup a s nimi i Neratovic vím z archivní dokumentace. Ale jinak jsem to město neznala vůbec. Kromě staré zástavby tam asi byla v minulosti především sídliště. Do hádanky jsem dala spíš trochu víc pikantnosti, než encyklopedické údaje. Takže díky všem, kteří to tak pojali, včetně dočasného nezvětšení obrázků.
Anna Potůčková
Ivano, jedná se o zpěváka s iniciály P.P.
ivana kosťunová
Tobych nevěřila, co všechno se o tomto městě dozvím, jen ten zpěvák ze Superstar mi uniká. Savka ?
Anna Čípová
Musela jsem hledat a už vím.
Jaroslava Handlová
Poznala jsem. Blízko toho nádraží se dojde k českému „Stonehenge“ s vysokými uspořádanými kameny, které dávají nápis „Miluji“.
Ilona Erika Kolář
Od nás se tam jezdí buďto přes Kralupy nad Vltavou, nebo přes Všetaty.
Jana Kovářová
Dalo mně to zabrat, ale asi jsem našla, byla jsem tam asi před 50 lety, nepoznala bych dnes.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...