Frajer nebo dědek? Každý muž by měl mít styl
FOTO: pinterest.com

Frajer nebo dědek? Každý muž by měl mít styl

21. 3. 2017

Tento text bude poněkud krutý. Pohled na muže vyššího věku v českých ulicích totiž neskýtá nic radostného. Přitom právě současná móda zralým mužům přeje, jen ji umět využít.

Zdá se, že mezi českými muži ve věku nad padesát let převládl názor, že ideální oblečení jsou vytahané džíny, případně kapsáče, tričko a sportovní bunda. Často mají pocit, že právě takto vyjadřují, že jsou mladí duchem, protože chodí oblečení stejně jako mladí kluci. K tomuto neformálnímu stylu volí často sportovní trekingové boty. Výsledek? Většina mužů chodí oblečena a obuta podobně. Ovšem, blahořečena budiž zima, když nastane léto, mnozí vymění kalhoty za bermudy co do šířky nohavic připomínající sukně a katastrofa je tímto dovršena. Argument mužů na případné výtky tohoto směru ze strany partnerek je u většiny naprosto stejný: A co bys jako chtěla, ať nosím obleky a košile? Tohle je univerzální oblečení, nosí ho všichni. Je horko, tak mám holé nohy, no a co? Ty se taky v horku nepaříš v džínách, ale máš sukni.

Tak, vážení pánové, zralé ženy vyššího věku v horku zpravidla nosí lehké vzdušné kalhoty nebo sukně v délce, která nedává na odiv nohy, které v šedesáti nejsou takové jako ve dvaceti. Pohled na mužské chlupaté končetiny plné křečových žil a stařeckých skvrn fakt není moc velký estetický zážitek. V mnoha rodinách je oblečení mužů důvodem hádek. Dámy si vzájemně sdělují: Čím je starší, tím více na sebe kašle. Nebo naopak: Čím je starší, tím nosí barevnější trička a myslí si, že tak vypadá mladší, jenže nakonec vypadá směšně.

Zlatá střední cesta? Samozřejmě existuje. Je pěkně klasická, jednoduchá. Muž, který má dobře padnoucí džíny (ne ty plandavé z tržnice) a košili, vypadá vždy dobře, ať je vysoký nebo malý, štíhlý nebo s nadváhou, ať je mu třicet nebo sedmdesát. Není důvod snažit se působit za každou cenu mladistvě zejména v této době, kdy mužská móda slaví návrat ke klasice, k opravdové mužnosti. Stačí si všimnout, kolik mladých mužů nyní nosí vousy, saka, klasické šněrovací boty. Ano, ti mladí se nyní snaží vypadat starší, mužní, zkrátka chlapi.

Tady je několik zásad, kterými kdyby se muži vyššího věku řídili, bylo by ženám na světě radostněji.

Místo trička košile
Je to tak, v košili vypadá muž jako muž. Nemluvíme teď o naškrobených bílých skvostech, které jsou vhodné na společenské události. Máme na mysli košile sportovního typu, vhodné pro každou běžnou situaci. Mnohé řetězce s dostupnou módou nabízejí mnoho druhů poměrně dobře vypracovaných košil za slušné ceny, ať už v různých odstínech khaki barvy či odstínech modré. Ty zpravidla sluší každému muži. Mají proužky, jemné káro, drobné vzorky, i když jednobarevná klasika je vždy sázka na jistotu. Košile se dá nosit zastrčená do džínů nebo splývající volně přes ně. Každopádně je lehká košile se zarolovanými rukávy mužnější než oblíbené tričko.

Pozor na barvy
Sice ze všech stran slyšíme, že bychom se neměli bát barev, ale nakonec vždy lépe vypadá muž v barvách klasických, tlumených. To znamená: modrá, hnědá, béžová, khaki, černá, šedá. Když si někdo koupí bundu složenou z různých výrazných barevných částí, bude vždy vypadat, jako by se chystal na turistický výlet. Cokoli si k ní oblékne, vždy bude vidět jen ta bunda. Ovšem k tmavě modrému či černému prošívanému kabátku se dá obléci cokoli. S klasickými kalhotami a košilí působí společensky, s hrubým svetrem a džínami sportovně. Je to stejné jako u šatníku ženského. I ten mužský by měl být postaven na několika základních kusech v neutrálních barvách.

Existují doplňky
Což mnozí muži nevědí. Nebo se tváří, že nevědí. Zatímco ženy mají často hromady pásků, šátků, šperků, kabelek, kterými oblečení oživují a proměňují, muži jako by zapomněli, že i pánské módě by měl být kladen důraz na maličkosti. Ke světle modré košili a džínám stačí vzít zajímavý výrazný pásek a z muže je rovnou pozoruhodný džentlmen se smyslem pro detail. Stejné divy udělá šála. Všimněme si, že muž s šálou vždy vypadá dobře. A právě ta může být barevná, károvaná, extravagantní a pak jednoduché klasické oblečení skvěle oživí.

Pohorky patří do hor
Pohled na nohy mužů bývá velmi smutný. Mnozí, když přestali chodit do práce, mají pocit, že k penzi patří pohodlné sportovní boty. Jistě, není nutno jít na nákup do supermarketu či na procházku se psem v nablýskaných lesklých polobotkách. Ale mít jedny boty silně připomínající pohorky a nosit je každý den, je opravdu úchylka českých postarších pánů. Existují mokasíny, jednoduché tenisky za pár stovek. Ještě nikdy nikdo nevypadal špatně, když si v létě k padnoucím džínům vzal jednoduché bílé či modré plátěné tenisky. Rozhodně to bude lepší než rozšmajdaná hnědá bagančata nebo ty příšerné páskové trekové boty a do nich ponožky.

Ale ne, o ponožkách v sandálech mluvit nebudeme. Protože věříme, že mužů, kteří je nosí ubývá a zdravíme tímto všechny ženy, které již své partnery přesvědčily, že ponožky do sandálů opravdu nepatří.

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vám v současné době nejvíce chybí (odpovědět můžete na tři z níže uvedených možností, které považujete za nejdůležitější)

Kontakt s rodinou

11%

Kontakt s přáteli

11%

Více pohybu

10%

Dobrá nálada

9%

Léky

7%

Potraviny

8%

Pozitivní zprávy

11%

Nějaká naděje

9%

Větší podpora ze strany státu

7%

Větší podpora ze strany města/obce

7%

Roušky

9%