Poznáte toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte toto nádraží?

18. 4. 2017

Nádraží se nachází ve vesnici s několika sty stálými obyvateli, ale protože je neustále v obležení turistů, počet lidí se  někalikanásobně, hlavně v letních měsících, zvyšuje. Nabízí široké sportovní vyžití pro jachtaře, turisty, bruslaře a především cyklisty. Od jara do podzimu tu brázdí krajinu skupiny kolařů. Není se čemu divit, poněvadž obec leží přímo v centru systému cyklostezek v jedné z našich nejznámějších rekreačních oblastí. Trasy tvoří rozmanité okruhy, které uspokojí jak náruživé cyklisty, tak víkendové turisty. Je možno využít i přívoz na druhou stranu přehradní nádrže.

Ve vesničce má sídlo rodinná firma, vyrábějící speciální české krmivo pro akvarijní rybky, které má velký úspěch po celém světě. I my si ho objednáváme jednou ročně pro naše tlamovce.

Hádání je poměrně lehké.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Tak odtajňuji: Černá v Pošumaví. Všem hádajícím gratuluji.:)
Helenka Červenka
Našla, stanice není bílá ani v zimě :-) a ještě další nápověda: První písemná zmínka o obci pochází z 2. března 1268, kdy bylo jméno obce Na Hirzowe uvedeno na darovací listině krále Přemysla Otakara II.
Jana Šenbergerová
Našli! Tamními cyklostezkami bychom se rádi projeli, ale ...
Naděžda Špásová
Jestli je to to, co si myslím, tak jsem tam kdysi dávno byla. Ale vůbec si nejsem jistá a nápověda mi nic neříká. Ilonko, asi se dám poddat. Na kole nejezdíme, takže cyklostezky jsou pro mě španělská vesnice.
Jitka Hašková
S pomocí nápověd jsem na to přišla. Na kole nejezdím, takže to mi nepomůže.
Ilona Kolářová
Já bych snad dokonce někde měla mít vyfocené i to čapí hnízdo.
Jana Kovářová
Dalo to práci, ale našla jsem. Nikdy jsem tam nebyla.
Zuzana Pivcová
Napadlo mě to podle trojslovného názvu, teď jsem si to ověřila, 10 km šířka nádrže.
ivana kosťunová
díky Jiřině Votavové jsem dnes v 11.08 středoevropského času uhodla.
Marie Bartošová
Tak vidím, že nemáme jen černé Kladno :-)
Zdenka Žichovská
Našla jsem na internetu fotky nádraží z obou stran - od kolejí je oken 6 a z druhé strany 5.
Zdenka Žichovská
Nádraží jsem našla, u přehrady jsem byla několikrát, po cyklostezce se projela, zajímavost - nejvýše položené čapí hnízdo v České republice - hnízdo je již více než 50 let pravidelně obýváno párem Čápů bílých, kteří zde každoročně přivádějí na svět svá mláďata. Čápy můžete během konce jara a celého léta spatřit i v okolí.
Jiřina Votavová
Největší naše vodní nádrž, u které obec na tři slova leží, je na tomto místě nejširší. Akorát mi nejde do hlavy šest horních oken na fotce a na vyhledaném nádraží z druhé strany pět? :-)
ivana kosťunová
Tak nevím, těch přehrad zase tolik nemáme, -název stanice je na tři slova ?
Mirek Hahn
Našel jsem ! A přesná nápověda, byl jsem tam na kole :-)